DODAWANIE WYDARZEŃ DO KIWIPORTAL

Informacje o wydarzeniach trafiają do KIWI z różnych źródeł: są importowane z serwisów biletowych lub z Facebook'a, pochodzą z kalendarzy związków sportowych lub są wprowadzane ręcznie przez Organizatorów i naszych Partnerów.

Jeśli tworzą Państwo wydarzenia na Facebook’u, to najprawdopodobniej są one do nas importowane, przydzielane do odpowiednich kategorii oraz tagowane. Dodatkowo identyfikowane i oznaczane są wydarzenia bezpłatne.

Dla Organizatorów wydarzeń są dostępne dwa sposoby publikowania wydarzeń w KIWI: za pomocą konta Organizatora lub formularza zgłoszenia wydarzenia. Każdy z tych sposobów ma swoje zalety i wady, o których można przeczytać poniżej.

Wybór sposobu dodawania wydarzeń pozostawiamy Państwu. Niezależnie od formy, którą Państwo wybiorą rejestracja w serwisie, dodawanie wydarzeń oraz wszystkie funkcje są bezpłatne.

ZGŁASZANIE WYDARZENIA PRZEZ FORMULARZ

Jeśli tworzą Państwo wydarzenia na Facebook’u wystarczy, że skorzystają Państwo z formularza zgłoszenia wydarzeń dostępnego pod adresem http://www.kiwiportal.pl/zglos_wydarzenie.

Wklejają Państwo link do wydarzenia na Facebook’u, wybierają dla niego kategorię, ewentualnie zaznaczają wstęp bezpłatny i... gotowe. Opis wydarzenia, nazwa i adres lokalizacji, plakat promujący wydarzenie zostaną dodane automatycznie.

Ten sposób dodawania wydarzeń jest szybki i wygodny, jednak ma swoje ograniczenia:

 • informacje publikowane są z pewnym opóźnieniem (musimy je zatwierdzić),
 • nie mają Państwo możliwości ich samodzielnej edycji.

Należy jednak podkreślić, że informacje o wydarzeniu utworzonym na FB są synchronizowane z informacjami w KIWI.

KONTO ORGANIZATORA

Konto Organizatora w KIWIPortal przeznaczone jest dla wszystkich podmiotów zajmujących się organizacją imprez. Status Organizatora może uzyskać każdy bez względu na to, czy organizuje imprezy na skalę ogólnopolską, czy wydarzenia o zasięgu lokalnym.

Zarejestrowani w KIWIPortal Organizatorzy mają możliwość bezpłatnej publikacji zapowiedzi swoich imprez w ogólnopolskiej wyszukiwarce obejmującej wydarzenia z blisko 300 kategorii tematycznych.

Zarejestrowani Organizatorzy mają możliwość samodzielnego publikowania informacji o wydarzeniach, które organizują. We wprowadzanych przez siebie zapowiedziach mogą zostać oznaczani automatycznie jako organizator danej imprezy. Posiadają również uprawnienia do edycji wydarzeń, które sami utworzyli lub tych, w których zostali oznaczeni jako organizator.

Konto Organizatora szczególnie polecamy tym, którzy organizują dużo wydarzeń. Rozwiązanie to daje takie korzyści, jak:

 • wydarzenie publikowane jest od razu,
 • wydarzenie w każdej chwili może być edytowane,
 • do wydarzenia można dodać własne logo zamiast domyślnego zdjęcia kategorii,
 • można linkować bezpośrednio do własnej strony internetowej a nie do FB.

REJESTRACJA

Status Organizatora mogą posiadać jedynie zarejestrowani Użytkownicy KIWIPortal.

W celu rejestracji należy wypełnić formularz rejestracyjny przeznaczony dla firm/organizacji dostępny w zakładce Zarejestruj się! Podczas wypełniania formularza należy zaznaczyć opcję „Zarejestruj się jako organizator".

W ciągu 48 godzin od rejestracji dane konta zostaną zweryfikowane. Po pozytywnej weryfikacji do konta zostanie przypisany status Organizatora, a na wskazany adres e-mail zostaną przesłane dodatkowe informacje.

Do czasu nadania statusu Organizatora z portalu można korzystać jako zwykły Użytkownik.

MODERACJA

Wprowadzane przez Organizatorów zapowiedzi imprez mogą być moderowane przez naszych Partnerów (opiekunów poszczególnych kategorii i regionów), którzy sprawują nadzór nad wszystkimi zamieszczanymi w KIWIPortal informacjami. Partnerzy w ramach swoich uprawnień mogą edytować wszystkie wydarzenia zamieszczone w przypisanej im kategorii lub regionie.

Moderacja obejmuje:

 • poprawianie błędnie wprowadzonych danych (daty, godziny, lokalizacji),
 • aktualizację zapowiedzi wydarzeń (zmiana daty, godziny, lokalizacji lub statusu imprezy), 
 • usuwanie zduplikowanych informacji,
 • monitorowanie poprawności przypisania imprezy do odpowiedniej kategorii / regionu,
 • zmianę rangi wydarzenia,
 • usuwanie zapowiedzi wydarzeń niezgodnych z regulaminem portalu.

KORZYŚCI

Dodawanie informacji o wydarzeniach do bazy KIWIPortal to darmowy sposób docierania do potencjalnych uczestników imprez oraz doskonała okazja promocji prowadzonej działalności.

Co zyskuje Organizator? 

 • możliwość bezpłatnej publikacji zapowiedzi wydarzeń w ogólnopolskiej wyszukiwarce imprez,
 • możliwość zamieszczenia przy każdej publikowanej informacji logotypu oraz linku do własnej strony internetowej,
 • możliwość posiadania własnego profilu zawierającego pełen zakres informacji o firmie / organizacji.

INNE FORMY WSPÓŁPRACY

Nasza „współpraca” nie musi kończyć się tylko i wyłącznie na dodawaniu/zgłaszaniu imprez. Będzie mam miło, jeśli wskażą nam Państwo swoje najciekawsze imprezy, a my postaramy się je zapowiadać na Facebook’u i oznaczać w serwisie jako „polecane”. Państwo najlepiej wiedzą, które wydarzenia warto promować w szczególny sposób!

Równie chętnie odwiedzimy Państwa z naszym ptakiem KIWI, zrobimy fotorelację i pokażemy naszym użytkownikom, jak dobrze można się bawić na na Państwa imprezach. Rodzajów i form współpracy jest mnóstwo, a my jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje :)

Zapraszamy do kontaktu!