Festiwale filmowe w Polsce

Festiwale filmowe w Polsce

Zmień sposób wyświetlania: • 25 października, 18:00 (6 dni) - Wrocław, Kino Nowe Horyzonty
  festiwal
  >> ENLISH INFO BELOW<
 • 3 listopada (11 dni) - Warszawa, różne lokalizacje
  festiwal, konkurs
  Fundacja WSPIERAM we współpracy z Europejską Agencją Reklamową oraz firmą dystrybucyjną 35 mm od lat zajmuje się propagowaniem kultury rosyjskiej w Polsce. Po sukcesach koncertów Chóru Aleksandrowa, Rosyjskich Kozaków, zespołu Bieriozka oraz innych artystów przyszedł czas na X. Muzę.  Po długiej nieobecności kina rosyjskiego w Polsce z wielką ostrożnością przystępowaliśmy w 2007 roku (...)
 • 3 listopada, 18:00 (4 dni) - Gniezno
  festiwal
  „OFFeliada” ma już 10 lat! Jubileuszowa edycja festiwalu ruszy 3 listopada - będziemy się bawić na koncertach, tańczyć, rozmawiać, świętować... i oczywiście oglądać filmy! W Pierwszej Stolicy Polski będzie się działo naprawdę sporo - pełen program festiwalu, oraz listę wydarzeń przedfestiwalowych znajdziecie poniżej :) Wstęp na wszystkie wydarzenia X FF „OFFeliada” - bezpłatny! Oprócz „dania (...)
 • 4 listopada, 17:00 (2 dni) - Przemyśl, Kino Cyfrowe "Centrum" 3D
  festiwal
  Jubileuszowa edycja Festiwalu Kina Niezależnego. X CK OFF - szczegóły wkrótce!
 • 4 listopada, 17:00 (7 dni) - Białystok, Kino FORUM
  festiwal
  Rusza największy w Polsce przegląd kina niemieckiego. Tydzień Filmu Niemieckiego odwiedzi w tym roku 16 miast: Wrocław, Kraków, Białystok, Katowice, Poznań, Opole, Gdańsk, Zieloną Górę, Łódź, Racibórz, Gorzów Wielkopolski, Rzeszów, Kielce, Szczecin, Przemyśl, Warszawę. W jego ramach pokazane zostaną najnowsze, najgłośniejsze i wielokrotnie nagradzane produkcje filmowe z Niemiec. Dzisiejsze (...)
 • 4 listopada, 19:00 (7 dni) - Wrocław, Kino Nowe Horyzonty
  festiwal
  16. edycja Tygodnia Filmu Niemieckiego! W tym roku w dniach 4-10 listopada. 10 tytułów i 10 powodów, aby być z nami w sali kinowej: Toni Erdmann ... najlepszy film Nowych Horyzontów i najwspanialsze wykonanie "Greatest Love of All" Whitey... No właśnie. Wcale nie Houston :) Zobaczcie koniecznie! https://www.youtube.com/watch?v=j0uwi5EPnp _______________ Letnie przesilenie ...polski film (...)
 • 9 listopada, 10:00 (5 dni) - Świdnica, Świdnicki Ośrodek Kultury
  festiwal
  2. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM 9-13.11.2016 Festiwal SPEKTRUM to po raz kolejny przedpremierowe i premierowe pokazy najciekawszych festiwalowych tytułów, spotkania z twórcami czy warsztaty filmowe. Nowością podczas 2. edycji SPEKTRUM będzie konkurs polskich krótkich metraży, w którym swojego faworyta wybierze publiczność. W programie m.in.: ★ "Las, 4 rano" Jana Jakuba Kolskiego ★ (...)
 • 9 listopada, 13:00 (5 dni) - Warszawa, Kinoteka PKiN
  festiwal
  Cinemaforum – Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych to jeden z najważniejszych festiwali młodego kina w Polsce. Co roku daje możliwość zaprezentowania kilkudziesięciu najlepszych filmów fabularnych (także animacji), jakie powstały w kraju i za granicą, a ich twórcy mają niepowtarzalną szansę do skonfrontowania swojej twórczości zarówno z fachowym jury, jak i innymi autorami (...)
 • 11 listopada, 10:00 (2 dni) - Łódź, Kino Bodo
  festiwal
  StopTrik - słoweńsko-polski festiwal filmowy realizowany wg zasad DIY, przez lata wypracował obie solidną pozycję na festiwalowym firmamencie. Tradycyjne główna część festiwalu odbędzie się w słoweńskim Mariborze (27-30 X), zaś polska odsłona w tym roku zadebiutuje w Łodzi! SZCZEGÓŁY WKRÓTCE! Oficjalna strona festiwalu: http://stoptrikiff.eu/pl StopTrik na FB: https://www.facebook.com/StopTrikFestival/?fref=ts Organizatorami (...)
 • 12 listopada (8 dni) - Bydgoszcz, różne lokalizacje
  festiwal
  Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjeć filmowych. CAMERIMAGE znacznie przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych wśród innych twórców X muzy. W wielu krajach, również w Polsce, zawód ten zaliczany był do technicznych. Dzięki Festiwalowi zaczęto dostrzegać, iż operator (...)
 • 16 listopada, 15:00 (5 dni) - Poznań, Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
  festiwal
  Jubileuszowa, 20. edycja MFFD OFF CINEMA już w listopadzie! 5 dni święta kina dokumentalnego przed nami - zapraszamy na filmy konkursowe, warsztaty, wystawę, dokumenty muzyczne, historyczne, zaangażowane i najciekawsze tytuły ostatnich miesięcy. Będzie literacko, reportażowo, radiowo, ale nie zapomnimy też o klasyku polskiego kina, Krzysztofie Kieślowskim. Tegoroczna edycja "wyjdzie" też (...)
 • 18 listopada, 10:00 (9 dni) - Lublin, Centrum Kultury w Lublinie
  festiwal
  Międzynarodowy Festiwal Filmowy Złote Mrówkojady w 2016 roku będzie miał jubileuszową 10. edycję. Te 10 lat to nieustająca ewolucja – z małego przeglądu filmów twórców z Lubelszczyzny Złote Mrówkojady urosły do festiwalu trwającego 9 dni, gdzie prezentujemy ponad 100 starannie wyselekcjonowanych filmów – krótkich i pełnych metraży z całego świata. Przyjeżdżają do nas ich autorzy – sąsiedzi (...)
 • 18 listopada, 17:00 (3 dni) - Goleszów, Etno-Chata "Topolej"
  festiwal
  Niebanalny Wymykający się prostym klasyfikacjom Odporny na szufladkowanie Poza szablonami Daleki od festiwalowych konwencji Nieustanie w ruchu Festival Filmowy ETNOCAMERY odbędzie się już po raz trzeci! Zapraszamy do Etno Chaty Topolej na projekcje filmów profesjonalnych, amatorskich i zaskakujących!. Dajemy szansę każdemu, kto zwiedza świat i rejestruje swoje podboje – nieważne, czy komórką (...)
 • 18 listopada, 19:30 (7 dni) - Wrocław, Kino Nowe Horyzonty
  festiwal
  Noc grozy z dwoma koreańskimi blockbusterami, wyróżniany na międzynarodowych festiwalach "Mnich z morza" Rafała Skalskiego i spotkanie z reżyserem, czy jedyny w Polsce pokaz filmu z Korei... Północnej. To wszystko podczas 10. edycji Festiwalu Filmowego Pięć Smaków w Kinie Nowe Horyzonty. Zobaczcie pełny program na www.kinonh.pl i widzimy się w dniach 18-24 listopada! Cena biletu: 16 zł (...)
 • 21 listopada, 18:00 (5 dni) - Kielce, Kieleckie Centrum Kultury
  festiwal
 • 22 listopada (4 dni) - Kielce, Impresariat KCK
  festiwal, pokaz
  Ogólnopolski Niezależny Festiwal Form Dokumentalnych NURT w Kielcach rozrasta się z roku na rok. Przybywa zgłaszanych filmów, nagród, gości. Jednak cały czas, począwszy od pierwszej edycji zorganizowanej w 1995 roku, pozostaje jedyną cykliczną imprezą poświęconą polskiemu dokumentowi. Daje szanse na obejrzenie najlepszych premierowych produkcji, udziału w tematycznych nocnych maratonach filmowych (...)
 • 22 listopada, 19:00 (6 dni) - Kraków
  festiwal
  Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima 2016 22-27 listopada 2016 Małopolski Ogród Sztuki, Kino Kijów ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ TĘTNIMY KINEM! Etiuda&Anima pokazuje najlepsze animacje, fabuły i dokumenty. Festiwal trzyma rękę na pulsie odważnego kina. Organizuje dwa międzynarodowe konkursy ETIUDA – na najlepszą studencką krótkometrażówkę i ANIMA – na najlepszą animację. Etiuda&Anima (...)
 • 28 maja 2017, 9:00 (8 dni) - Kraków, różne lokalizacje
  festiwal