Festiwale filmowe w Polsce

Festiwale filmowe w Polsce

Zmień sposób wyświetlania: • 1 września (3 dni) - Bydgoszcz, Kino Orzeł
  festiwal
  wstęp wolny W dniach 1-3 września odbędzie się druga edycja bydgoskiego festiwalu filmowego skierowanego do miłośników kina artystycznego. Festiwal Filmowy "Przeźrocza" przedstawia nowe nurty w polskim kinie jednocześnie silnie odwołując się do filmowych, także bydgoskich, tradycji. Obok filmowych premier tego roku uznanych już na innych festiwalach ("Wszystkie (...)
 • 6 września, 12:00 (5 dni) - Mińsk Mazowiecki, Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim
  festiwal, spotkania autorskie
  Festiwal Himilsbacha na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń kulturalnych nie tylko naszego miasta. Po raz ósmy będzie to festiwal sztuk różnorodnych, jak różnorodne były dziedziny sztuki, którymi zajmował się jego patron. 5 dni, 14 premierowych wydarzeń – zapraszamy! wtorek,06.09 -> godz. 12:00 – spotkanie z Jakubem Erolem i otwarcie plenerowej wystawy filmowych (...)
 • 6 września, 16:00 (5 dni) - Koszalin, Koszalińska Biblioteka Publiczna
  koncert, festiwal, spotkania autorskie
  13 edycja festiwalu to projekcje filmów konkursowych, wystawy, spotkania z twórcami, koncerty. Za udostępnianie bardzo dziękujemy :)
 • 7 września (5 dni) - Bytom, Bytom
  festiwal, pokaz, spotkania autorskie
  ✪ ✪ ✪ ✪ ✪ Festiwal Popularyzatorów Filmowych, czyli druga edycja Bytom Film Festiwalu! Obie nazwy wskazują na podstawowe dla nas cele: odkrywanie i dzielenie się lokalną śląską kinematografią oraz bezprecedensowe docenienie zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, zajmujących się szeroko pojętą promocją i krytyką kina. Pierwszy wybór motywuje miejsce naszego (...)
 • 7 września, 15:00 (2 dni) - Łódź, Kino - Galeria Charlie
  festiwal
  2 DNI Z 13. EUROPEJSKIM FESTIWALEM FILMOWYM „INTEGRACJA TY I JA” 7 – 8 września 2016 WSTĘP WOLNY! Kino Charlie serdecznie zaprasza na 13. Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”, którego celem jest integracja środowisk osób z niepełnosprawnością ze społeczeństwem, poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób z niepełnosprawnością. (...)
 • 7 września, 18:00 (2 dni) - Elbląg, KINO Światowid
  festiwal
  Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2016 r. odbędzie się po raz trzynasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Pokazy odbęda się również tradycyjnie w Elblągu w Kinie Światowid. Zarezerwujcie sobie czas wieczorami od 18:00, 7 i 8 września. Choć myśl przewodnia Festiwalu (...)
 • 7 września, 18:00 (2 dni) - Kraków, Kino Paradox na ul. Krupniczej
  festiwal
  Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2016 r. odbędzie się po raz trzynasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe (...)
 • 12 września, 19:00 (7 dni) - Lublin, Centrum Kultury w Lublinie
  festiwal, pokaz, premiera, spotkania autorskie, fantastyka
  FOR ENGLISH, SCROLL DOWN. Splat!FilmFest to międzynarodowy festiwal kina grozy. Informacje o wejściówkach i program tutaj: www.splatfilmfest.com WYDARZENIE TYLKO DLA WIDZÓW PEŁNOLETNICH O MOCNYCH NERWACH. SPLAT! FILM FEST to - premiery i nowości - kultowe horrory - mroczne filmy krótkometrażowe - spotkania z twórcami - wykłady dotyczące osobliwych tematów (...)
 • 17 września, 10:00 (9 dni) - Wrocław, Kino Nowe Horyzonty
  dla dzieci, festiwal
  Ogólnopolski Festiwal Filmowy Kino Dzieci już po raz trzeci zawita do Kina Nowe Horyzonty. Już we wrześniu zapraszamy młodych i najmłodszych widzów (od 4 do 12 lat) do udziału w filmowej przygodzie, tym razem pod hasłem „Małe i duże filmowe podróże”. W programie oprócz znakomitych filmów przewidziane są również spotkania, filmowe śniadania, premiery... jednym (...)
 • 27 września, 20:00 (6 dni) - Katowice, Katowice
  festiwal, warsztaty
  [english below] ARS INDEPENDENT festiwal filmu, animacji, gier wideo i wideoklipu 27.09 - 02.10.2016 | Katowice PROGRAM + KALENDARIUM: http://arsindependent.pl/pl/program/ http://arsindependent.pl/pl/kalendarium/ CZARNY KOŃ FILMU ♞ Konkurs pełnometrażowych debiutów i filmów drugich. {FILM} Żadna Ziemia Obiecana. Studenckie etiudy z WRiTV. CZARNY KOŃ ANIMACJI (...)
 • 29 września, 18:00 (2 dni) - Jastrzębie-Zdrój, Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej (Masnówka)
  festiwal
  Rozkład Jazdy FilmOFFisko 2016 29 wrzesień (czwartek ) godz. 18:00, Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju Pokaz filmów stworzonych w Wajda Studio:. Miejsce: Miejska Bibliotek Publiczna filia nr 2 (Masnówka) ul. Witczaka 3a (Park Zdrojowy) Jastrzębie-Zdrój Wstęp: Wolny 30 wrzesień (piątek) godz. 18:00, Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki (...)
 • 6 października, 12:00 (4 dni) - Łódź, Kino 3D Wytwórnia
  festiwal
  Krytycy rozdają karty! W dniach 6-9 października w Łodzi odbędzie się 7 edycja Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. W programie znajdzie się blisko 50 filmów docenionych przez krytyków na najważniejszych festiwalach. Premierowo zobaczymy m.in. "Interruption" w reżyserii Yorgosa Zoisa. Podczas FKA odbędą się także 4 panele dyskusyjne: o programowaniu (...)
 • 25 października 2016, 18:00 (6 dni) - Wrocław, Kino Nowe Horyzonty
  festiwal
 • 22 listopada 2016 (4 dni) - Kielce, Impresariat KCK
  festiwal, pokaz
  Ogólnopolski Niezależny Festiwal Form Dokumentalnych NURT w Kielcach rozrasta się z roku na rok. Przybywa zgłaszanych filmów, nagród, gości. Jednak cały czas, począwszy od pierwszej edycji zorganizowanej w 1995 roku, pozostaje jedyną cykliczną imprezą poświęconą polskiemu dokumentowi. Daje szanse na obejrzenie najlepszych premierowych produkcji, udziału w tematycznych (...)
 • 28 maja 2017, 9:00 (8 dni) - Kraków, różne lokalizacje
  festiwal