Weekend: 20-22 styczeń

Codziennie zbieramy dla Was wydarzenia z całej Polski, a co tydzień spośród nich wybieramy te najciekawsze, na które naprawdę warto się wybrać. Zerknijcie na imprezy, które polecamy Wam z czystym sumieniem! 

 

Jeśli najbliższy weekend planujecie spędzić w Krakowie mamy dla Was następujące propozycje:

 • Festiwal Opera Rara - spójnej, skondensowanej serii wydarzeń, pełnokrwistego festiwalu pokazującego różne oblicza opery i przypominającego jej istotną społeczną i artystyczną rolę. 

 • koncert zespołu Green Day - najbardziej niepokornego i przebojowego punkrockowego tria, które pojawi się w Polsce w ramach trasy promującej swój najnowszy krążek, „Revolution Radio”.

 • koncert Golec uOrkiestra, który  sprawi , że dobrze i mniej znane kolędy i pastorałki wręcz urzekną swoją głębią i różnorodnością.

 

Zestawienie wszystkich wydarzeń polecanych na weekend w Krakowie i okolicy znajdziecie poniżej. Pozostałe propozycje sprawdźcie na stronie dedykowanej wydarzeniom w Krakowie lub imprezom w województwie małopolskim.

 

Bawcie się dobrze... razem z KIWI :)

Kraków: polecane na weekend

Kraków: polecane na weekend

Zmień sposób wyświetlania:

 • 18 stycznia, 19:30 (23 dni) - Kraków, różne lokalizacje
  koncert, festiwal, przedstawienie
  Kiedy w styczniu 2009 roku koncertowym wykonaniem opery „Herkules nad Termodontem” Antonia Vivaldiego ruszyła Opera Rara, nikt nie spodziewał się, jaką metamorfozę przejdzie ten cykl. Teraz, po bez mała ośmiu latach, z dumą ogłaszamy powstanie festiwalu Opera Rara – spójnej, skondensowanej serii wydarzeń, pełnokrwistego festiwalu pokazującego różne oblicza opery i przypominającego jej istotną (...)
 • 27 stycznia, 19:00 - Kraków, Świetlica
  koncert, premiera
  Dwadzieścia osiem lat czekała na winylową premierę kasta "Drzewa Umierają Stojąc" legendarnej krakowskiej formacji ID. Tak długi okres oczekiwania wymaga odpowiedniej oprawy i dlatego już 27 stycznia zapraszamy do Bazy na pełen niespodzianek wieczór z muzyką ID. Tak pisze o nich wydawca: "Winylowa wersja albumu "Drzewa umierają stojąc" krakowskiego zespołu ID. Kapela powstała w 1984 roku (...)
 • 27 stycznia, 20:00 - Kraków, Teatr Old Timers Garage Krakow
  koncert
  Propozycja koncertowa, łącząca jazzmanów dwóch różnych pokoleń. Ciekawy dialog pomiędzy muzykiem mającym swoje miejsce w historii polskiego jazzu i wysoką pozycję w środowisku muzycznym, a młodszym artystą mającym już pewne osiągnięcia w dziedzinie muzyki improwizowanej. Muzycy odnajdują nić porozumienia interpretując wzajemnie swoje kompozycje, jak również standardy jazzowe.
 • 27 stycznia, 21:00 - Kraków, Klub Zet Pe Te
  koncert
  Żywiołaka Zespół Żywiołak w tym roku wydał kolejną pozycję wydawniczą, płytę "Muzyka psychoaktywnego Stolema". Tego zespołu przedstawiać już dziś w Polsce nikomu nie trzeba. Od roku 2005 konsekwentnie pracuje ukazując światu nowe, absolutnie świeże spojrzenie na spuściznę słowiańskiej muzyki ludowej. To za sprawą tej piątki pasjonatów dowiedzieliśmy się o "polskim neofolku" (...)
 • 27 stycznia, 22:00 - Kraków, Prozak 2.0
  Dla wszystkich posiadaczy kart klubowych kupujących bilet w przedsprzedaży - kwota wydana na jego zakup jest kwotą do wykorzystania na barze. Pierwszy zagraniczny booking w 2017 oddajemy w ręce brytyjskiego wirtuoza muzyki elektronicznej! Już 27.01, po prawie 3 letniej przerwie, swojej drugiej wizyty w 2.0 doczeka się założyciel wytwórni Rekids (Official) – Radio Slave (Official) (...)
 • 28 stycznia (4 dni) - Kraków, Ice Kraków Congress Centre
  dla dzieci
  Po olbrzymim sukcesie filmów SMERFY i SMERFY 2, producenci postanowili stworzyć niezwykłe teatralno-muzyczne widowisko SMERFY live on stage dające możliwość obcowania na żywo z ulubionymi Smerfami. To wyjątkowe widowisko będzie można zobaczyć w ramach światowego tournée, na przełomie stycznia i lutego 2017 r., w 6 polskich miastach. Ogromna produkcja, której wartość przekroczyła 4 (...)
 • 28 stycznia, 19:00 (2 dni) - Kraków, Teatr Barakah
  Akcja tej sztuki dzieje się w Polsce, na wsi, podczas niespełna dwóch miesięcy niezwykle upalnego lata. Młode małżeństwo sprzedaje swoje mieszkanie i kupuje dom w wiejskiej okolicy. W momencie, kiedy postanawiają się wprowadzić do nowo zakupionego i wyremontowanego domu pojawia się ich najbliższy sąsiad. Od tego momentu ich życie toczy się w nowym, nieprzewidywalnym kierunku sterowane przez (...)
 • 29 stycznia, 19:00 - Kraków, Klub Kwadrat
  koncert
  UK Subs, TV Smith Z tej okazji zespół wyruszył w miedzynarodową trasę koncertową, w której towarzyszy mu charyzmatyczny angielski wokalista i kompozytor TV.Smith. U.K.SUBS byli pierwszą punkową grupą, która w 1983 r. odwiedziła nasz kraj, by koncertować u boku Republiki.  U.K. Subs na swoim koncie mają 25 albumów. Ich utwory mogliście również usłyszeć (...)