Weekend: 24-26 lutego

Codziennie zbieramy dla Was wydarzenia z całej Polski, a co tydzień spośród nich wybieramy te najciekawsze, na które naprawdę warto się wybrać. Zerknijcie na imprezy, które polecamy Wam z czystym sumieniem! 

 

Jeśli najbliższy weekend planujecie spędzić we Wrocławiu mamy dla Was następujące propozycje:

 • Truskawka: świdnicki przegląd muzyczny -  jeden z najstarszych na Dolnym Śląsku przeglądów muzycznych, którego pierwsza edycja odbyła się w 1987 roku. Impreza jest skierowana do młodych lokalnych wykonawców, którzy zaczynają karierę.

 • Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Tony'ego Cragga - jednego z najbardziej znanych rzeźbiarzy na świecie. Jego dzieła znajdują się w muzeach, prywatnych kolekcjach, na placach miast i w słynnych parkach rzeźby.

 • Rajd Liczyrzepy - klasyczny rajd na orientację, gdzie poza zaciętą rywalizacją sportową o najlepsze miejsca liczy się również dobra zabawa i spotkania z ludźmi o tej samej pasji.

 • Akademia Mendelssohnowska - wydarzenie łączące w nowej formule minifestiwal oraz cykl kursów mistrzowskich skierowanych do młodych wokalistów i instrumentalistów.

 

Zestawienie wszystkich wydarzeń polecanych na weekend we Wrocławiu i okolicy znajdziecie poniżej. Pozostałe propozycje sprawdźcie na stronie dedykowanej wydarzeniom we Wrocławiu lub imprezom w województwie dolnośląskim.

 

Bawcie się dobrze... razem z KIWI :)

Wrocław: polecane na weekend

Wrocław: polecane na weekend

Zmień sposób wyświetlania:

 • 22 lutego, 19:00 (5 dni) - Wrocław, Narodowe Forum Muzyki
  koncert, festiwal
  Narodowe Forum Muzyki i Wrocławska Orkiestra Barokowa już po raz czwarty zapraszają na doroczną Akademię – wydarzenie łączące w nowej formule minifestiwal oraz cykl kursów mistrzowskich skierowanych do młodych wokalistów i instrumentalistów. Tematem tegorocznej edycji jest twórczość Feliksa Mendelssohna Bartholdy’ego, kompozytora, którego być może nie wymieniamy jednym tchem obok (...)
 • 24 lutego, 18:00 (3 dni) - Biały Kościół
  SPORT I REKREACJA > POZOSTAŁE SPORTY > NA ORIENTACJĘ
  PMnO, RMnO
  Rajd Liczyrzepy. Edycja Zimowa - klasyczny rajd na orientację, gdzie poza zaciętą rywalizacją sportową o najlepsze miejsca liczy się również dobra zabawa i spotkania z ludźmi o tej samej pasji :) Czas i miejsce: 25.02.2017, Biały Kościół Trasy: - Trasa Rekreacyjna 13 km - Trasa Piesza 25 km - Trasa Piesza 50 km (liczona do PMnO) - Trasa Rowerowa 50 km - Trasa Rowerowa 100 km (...)
 • 24 lutego, 18:00 - Wrocław
  Serdecznie zapraszamy na lutową masę krytyczną :) Podobnie jak w ubiegłym miesiącu, również teraz pojedziemy dla KONTRARUCHU rowerowego we Wrocławiu! Dodatkowo chcemy zwrócić uwagę na problem smogu związany z ogrzewaniem mieszkań paliwem złej jakości. Przypomnijmy, kontraruch polega na umożliwieniu rowerzystom poruszania się w obu kierunkach po ulicach jednokierunkowych, na których (...)
 • 24 lutego, 19:30 - Wrocław, Vertigo Jazz Club & Restaurant
  koncert
  Koncert poświęcony twórczości Wynton’a Marsalisa, który poprowadzi Taras Backovskyy wraz z towarzyszącymi muzykami. Wynton Marsalis (ur. 18 października 1961 w Nowym Orleanie)[1] – amerykański trębacz i kompozytor zajmujący się jazzem i muzyką poważną. Odznaczony Narodowym Medalem Sztuki oraz laureat NEA Jazz Masters Award[2]. Wynton Marsalis urodził się jako drugi z sześciu synów (...)
 • 24 lutego, 20:00 - Wrocław, Stara Piwnica
  koncert
  AlcoholicA zagra w Starej Piwnicy! Fanów twórczości zespołu Metallica zapraszamy 24 lutego do klubu Stara Piwnica na koncert grupy AlcoholicA! Zespół AlcoholicA powstał w 2004 roku z myślą o graniu  muzyki zespołu Metallica. Nazwa zespołu została wybrana nie przypadkowo – przydomek ten zyskała Metallica w pierwszych latach swojej działalności. Alcoholica ma na swoim koncie blisko (...)
 • 24 lutego, 20:00 - Wrocław, DNA Galeria Sztuki
  38 Aukcja Sztuki Współczesnej we Wrocławiu 24 lutego (piątek) 2016 r. godzina 20:00 DNA Bistro Przejście Garncarskie 8 Wrocław Serdecznie zapraszamy na 38 Aukcję Sztuki Współczesnej we Wrocławiu Cena wywoławcza od 700 zł. Osoby pragnące wziąć udział w aukcji prosimy o wcześniejszą rejestrację elektroniczną. Osobom, które nie mają możliwości pojawienia się na aukcji osobiście, polecamy (...)
 • 25 lutego, 9:30 - Wrocław, Las Osobowicki
  dla dzieci, 5 km, biegi towarzyszące
 • 25 lutego, 16:00 (2 dni) - Wrocław, Macondo
  WARIACJE NA TEMAT TADEUSZA KANTORA teatr • malarstwo • rysunek • happening oglądanie Kantora | wspólny happening | rysowanie po parasolkach | wspólny spektakl “Wariacje” to cykl spotkań pod wezwaniem twórcy, swoją formułą prowokujące do własnej twórczości. Chcielibyśmy przedstawić Państwu kilku artystów, paru literatów i jednego filozofa. Prosimy się nie bać - można nic na ich (...)
 • 25 lutego, 18:00 - Świdnica, Klub Bolko
  koncert, przedstawienie
  Truskawka to jeden z najstarszych na Dolnym Śląsku przeglądów muzycznych, którego pierwsza edycja odbyła się w 1987 roku. Impreza jest skierowana do młodych lokalnych wykonawców, którzy zaczynają karierę. Szczegóły: http://www.sok.com.pl/truskawka2017/ Nagroda publiczności: 1000 zł!
 • 25 lutego, 20:00 - Wrocław, Stary Klasztor - Sala Gotycka
  koncert
  Fisz Emade Tworzywo zagrają w Starym Klasztorze! Fisz Emade Tworzywo na początku 2017 roku wyruszą w kolejną trasę koncertową po Polsce, na której nie może zabraknąć Wrocławia! Duet braci Waglewskich wystąpi 25 lutego w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1. Info o biletach wkrótce! Przez lata Fisz Emade przyzwyczaiki fanów do muzycznych eksperymentów, mieszając (...)
 • 26 lutego, 11:00 - Marcinkowice, Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach
  zawody
  Bieg przełajowo-crossowy na dystansach: Tropem mrówki – 12km z limitem czasu 1h 30min., Szlakiem robotnicy – „półmaraton” 23km z limitem czasu 2h 30min., Regulamin: http://crossant.pl/regulamin/ Miejsce: Start i meta: Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach, ul. Szkolna 1 Bieg będzie po drogach i ścieżkach o zróżnicowanej nawierzchni w Marcinkowicach, Stanowicach oraz lesie „siedleckim” (...)
 • 26 lutego, 15:00 - Wrocław, MWW Muzeum Współczesne Wrocław
  oprowadzanie kuratorskie
  W niedzielę 26 lutego o godz. 15:00 w przestrzeni wystawy „Tony Cragg. Rzeźba” na poziomie 0 schronu przy Pl. Strzegomskim 2a odbędzie się oprowadzanie kuratorskie, które poprowadzi Eulalia Domanowska – dyrektorka Centrum Rzeźby Polskiej Orońsko. Różnorodna forma i skłonność do eksperymentu łączą się u Cragga z niezawodną perfekcją. Zwykł powtarzać, że „Przyszłość rzeźby dopiero (...)
 • 26 lutego, 19:00 - Wrocław, Klub Muzyczny Stary Klasztor
  koncert
  Laboratorium Pieśni promuje płytę „Rosna”  Ethno Jazz Festival serdecznie zaprasza na koncert Laboratorium Pieśni promujący płytę „ROSNA”! Koncert odbędzie się 26 lutego w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Oto co o płycie mówi sam zespół: „Nasza ukochana córa jest już z nami - pierworodna „Rosna”! Otrzymała (...)
 • 26 lutego, 19:00 - Wrocław, Klubokawiarnia Mleczarnia
  We could all die at any moment and since she knows where she's going, Wrocław based comedian Keelah Rose wants to make a full confession of all her sins before the fires of eternity come to claim her. Wear your sulfur-proof shoes and BYO pitchfork. It's gonna be a hot one! Also featuring fellow sinners Christine Skobe and Anna Gładka! Hosted by Derrek Carriveau. Bilety do (...)