Portal

Wakacje to doskonały czas na to, by nadrobić zaległości w kontaktach ze swoimi pociechami. Długi urlop możemy więc rozplanować tak, by nie brakło w nim atrakcji z prawdziwego zdarzenia. Dzieci niemal bez wyjątku kochają wycieczki do parków rozrywki. Czy możemy wycieczkę do takiego miejsca połączyć np. z wypadem w góry?


Okazuje się, że na południu naszego kraju jak najbardziej można połączyć aktywny wypoczynek z doskonałą zabawą dla najmłodszych. Zaledwie 40 kilometrów od Zakopanego otwarty jest park rozrywki, który zapewni doskonałą zabawę dzieciom. Rabkoland bez wątpienia warto odwiedzić także z wielu innych powodów.

Najwyższa pora na dobrą zabawę

Najmłodszych nie trzeba specjalnie przekonywać do tego, by wybrali się z nami do parku rozrywki dla dzieci. Ze względu na liczne atrakcje, jakie kryje w sobie Rabkoland, z pewnością nie zaznają tam nudy. Niewiele jest równie interesujących miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić, będąc w okolicy. Z pewnością nie zaszkodzi zaglądnąć tam nawet na chwilę.


Sam Rabkoland to zdecydowanie coś więcej niż typowe wesołe miasteczko dla dzieci, do jakiego zwykliśmy przywyknąć. Na terenie całego parku znajdują się 34 różne atrakcje dla dzieci. Wśród nich znajdziemy także coś, na co wybierzemy się bez przeszkód z maluchami do 3 roku życia.Starszaki mają możliwość skorzystania z każdej spośród dostępnych na terenie obiektu atrakcji.


Całość podzielona jest na strefy tematyczne: Machinarium, Góralsko Dżungla, Wioska Wikingów, Dolina Trzmiela oraz Cyrk Luna. Bajkowe postacie takie jak Krucabomba, czy Owce Ireny wprowadzą najmłodszych do bajkowego świata Rabkolandu. Z pewnością warto wziąć udział w grze terenowej znajdującej się na odwrocie mapy, by jeszcze lepiej poznać historię parku.

Co ciekawego znajdziesz w okolicy Rabkolandu?

Zapewne znajdą się osoby, które planują dłuższy pobyt w samej Rabce-Zdroju. Tak się składa, że w pobliżu nie brakuje atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Po pierwsze na nudę nie mogą narzekać miłośnicy gór. Znajdą tu wiele szklaków, w tym m.in. ten prowadzący na Turbacz, który stanowi część Głównego Szlaku Beskidzkiego.


Zasadniczo, jeśli chodzi o atrakcje, Rabka-Zdrój nie ma sobie równych. Większość z nich została dokładnie opisana tutaj: https://www.rabkoland.pl/pl/atrakcje-turystyczne-w-rabce-zdroju. Z pewnością warto zapoznać się z informacjami tam zawartymi jeszcze przed wyjazdem, by na spokojnie zaplanować cały pobyt.

W tym wyjątkowym uzdrowisku oprócz Rabkolandu bez trudu znajdziemy inne atrakcje dla dzieci. Rabka-Zdrój ze względu na swoje położenie jest doskonałą bazą wypadową w Gorce, Beskid Wyspowy, czy nawet Tatry. Niedaleko znajdziemy liczne atrakcje turystyczne.W Małopolsce jest ich pod dostatkiem, co jest dodatkową zachętą do odwiedzenia tego regionu.


Rabkoland to bez wątpienia miejsce warte odwiedzenia z dziećmi. W samej okolicy czekają na nas liczne atrakcje, które koniecznie powinniśmy odwiedzić w ramach np. jednej, kilkudniowej wycieczki. Sam klimat miasta będącego uzdrowiskiem przysłuży się naszemu zdrowiu. Górskie widoki dodatkowo poprawią nasze samopoczucie.

Reklama
null