Portal

„Wyspiański. Koncert”

na podstawie tekstów Stanisława Wyspiańskiego 

Scenariusz: Ewa Kaim, Włodzimierz Szturc

Reżyseria: Ewa Kaim

Muzyczna konfrontacja z wyobraźnią Stanisława Wyspiańskiego. Koncert stworzony przez twórców Do dna: Ewę Kaim i Włodzimierza Szturca z muzyką Stanisława Radwana, Zygmunta Koniecznego, Wojciecha Kilara i Dawida Suleja Rudnickiego.

Esej teatralny, w którym widz dostaje możliwość odmiennego spotkania z fragmentami Wesela, Wyzwolenia, Akropolis, Powrotu Odysa i Studium o „Hamlecie”.

Mały Staś zabiera nas w podróż po brzmieniach i obrazach dramatycznych Wyspiańskiego. Dziecięcą wyobraźnią otwiera świat wyobraźni dojrzałego już autora. Wydobywa tony mocne, społecznie zaangażowane, jak i te głęboko intymne. Poszukuje w tekstowisku artysty brzmień płynących ze źródeł świata, który dzisiaj słyszymy i widzimy. Nienawiść, wyzwolenie, krzyk, ukojenie… i być albo nie być!

Wyspiański. Koncert to pierwsza premiera sezonu w Teatrze im. J. Słowackiego. Spektakl w dniu 19 października będzie przebiegać pod hasłem „koncertu wolności” i jest kulminacją cyklu wydarzeń Małopolska. Moja wolność organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. 

Przed każdym koncertem pokazana zostanie nowo namalowana kurtyna według szkicu Stanisława Wyspiańskiego.

                                                          ***

Reżyseria: Ewa Kaim

Scenariusz: Ewa Kaim, Włodzimierz Szturc

Muzyka: Wojciech Kilar, Zygmunt Konieczny, Stanisław Radwan, Dawid Sulej Rudnicki

Kierownictwo muzyczne: Dawid Sulej Rudnicki

Konsultacje wokalne: Justyna Motylska

Scenografia i kostiumy: Mirek Kaczmarek

Choreografia: Maćko Prusak

Asystent reżysera: Michał Telega

Asystent scenografa: Krystian Szymczak

Producent: Agata Schweiger

Inspicjent: Anna Wójcicka

Obsada: Dominika Bednarczyk, Ewelina Cassette, Agnieszka Judycka, Karolina Kazoń, Agnieszka Kościelniak, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Mateusz Bieryt, Karol Kubasiewicz, Daniel Malchar, Rafał Szumera, Tytus Grochal (chłopiec grający Stasia).

Zespół muzyczny: Małgorzata Sopel, Teresa Rusek, Elżbieta Zarębska, Grzegorz Bąk, Karol Kędzior, Jarosław Murzyn, Michał Peiker, Dawid Sulej Rudnicki, Jakub Sztencel

W spektaklu wykorzystano muzykę ludową.

Reklama
null