Portal

W miniony weekend Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podążał przepięknym i wyjątkowym szlakiem rowerowym Rund um Berlin. Miłośnicy turystyki rowerowej w trzy dni pokonali około 350 kilometrów delektując się pięknem parków, pałaców i zamków położonych w Brandenburgii oraz na obrzeżach Berlina. Rowerzyści odwiedzili także Poczdam, który jest jednym z najpiękniejszych niemieckich miast. Rajdowi towarzyszyły wyjątkowo sprzyjające warunki pogodowe, a temperatura momentami osiągała nawet 28°C. W wydarzeniu poza mieszkańcami Pomorza Zachodniego wzięli udział także rowerzyści z Wrocławia, Bydgoszczy, Zielonej Góry i Tucholi.

„Wyprawa po szlaku Rund um Berlin to kolejny dowód na to, że zwiedzanie na rowerze to jeden z najlepszych sposobów aby zobaczyć piękne miejsca. Dobra infrastruktura rowerowa jaka nas spotkała na drodze i rewelacyjna pogoda dodatkowo sprawiła, że wrócimy na ten szlak jeszcze nie jeden raz” – powiedział Wojtek Marciniak, organizator wyprawy rowerowej i członek Rady Programowej Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

 Szlak „Rund um Berlin” jest stosunkowo nową propozycją dla miłośników turystki rowerowej, a pomysł jego utworzenia zrodził się w 2005 roku. Trasę o długości 300 kilometrów wyznaczono w 2009 roku w taki sposób, aby prowadziła przez parki usytuowane wokół stolicy Niemiec, urocze miejscowości oraz zabytki i muzea. Szlak wykorzystuje fragmenty innych wcześniej powstałych tras przygotowanych dla rowerzystów. W 2014 roku zinwentaryzowano oznakowanie szlaku i po konsultacjach zmodyfikowano szlak w taki sposób, aby rowerzyści podążając nim docierali do jeszcze większej ilości zabytków i muzeów.

„Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pragnie zachęcić do wybrania się na szlak Rund um Berlin miłośników turystyki rowerowej ze Szczecina i Pomorza Zachodniego ponieważ bliska lokalizacja tego szlaku dla mieszkańców naszego regionu sprawia, że jest on bardzo interesującą propozycją na weekendowy wyjazd rowerowy dla rodzin i znajomych” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Wyprawy organizowane przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus przygotowują wolontariusze Fundacji, który poprzez swoją społeczną działalność starają się zachęcać do aktywnego wypoczynku oraz turystyki rowerowej. Klub stawia sobie także za cel, aby podczas organizowanych wypraw promować Szczecin i Pomorze Zachodnie oraz zapraszać rowerzystów z innych regionów Polski oraz z innych krajów do odwiedzania stolicy Pomorza Zachodniego oraz regionu. W wydarzeniach organizowanych przez klub na terenie Pomorza Zachodniego uczestniczą rowerzyści niemal z całej Polski.

Reklama
null