Portal

Wyłącznik mocy jest aparatem umożliwiającym utworzenie przerwy izolacyjnej, a także przerwanie obwodu w momencie pojawienia się przeciążeń czy zwarć. Chcesz dowiedzieć się czym są wyłączniki mocy, jaka jest ich funkcja, jakie mogą posiadać dodatkowe funkcje oraz to, czym są wyłączniki kompaktowe? Serdecznie zachęcam do przeczytania dalszej części artykułu, w której znajdziesz odpowiedzi na powyższe zagadnienia.

Szeroki wybór wyłączników mocy znajdziesz w sklepie internetowym i stacjonarnym Elektrogiełda. Dla zwolenników zakupów w sklepie stacjonarnym dostępne są punkty Elektrogiełdy w Łodzi, Pabianicach i Poznaniu. Dla dużej grupy miłośników wygodnych zakupów online dostępny jest sklep internetowy, w którym o każdej porze dnia i nocy wykonasz wygodnie zakupy. Doświadczony zespół Elektrogiełdy w razie pytań pozostaje do Twojej dyspozycji! Pełna oferta sklepu w kategorii “Wyłączniki mocy i kompaktowe” dostępna na stronie https://elektrogielda.com/49908-wylaczniki-mocy-kompaktowe. Zapoznaj się z asortymentem sklepu i wybierz produkt idealny dla siebie!

Rola wyłączników mocy

Ważną funkcją wyłączników mocy jest zabezpieczenie działających w obrębie jednego obwodu urządzeń przed zwarciami i przeciążeniami.

Wyłączniki mocy mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje zabezpieczające, jak na przykład zabezpieczenie ziemnozwarciowe, możliwość zarządzania energią (przez rozpoznanie progów obciążenia) oraz zamierzone zrzuty obciążenia, zabezpieczenie od prądów różnicowych itd. Jedna główna klasyfikacja wyróżnia wyłączniki Sn, Nn oraz Wn.

Wyłączniki kompaktowe i wyłączniki mocy z cewką wybijakową - czym są?

Wyłącznik kompaktowy posiada nie tylko zwartą budowę, ale również odporną mechanicznie obudowę. Jest to urządzenie należące do części instalacyjnych służących do włączania/wyłączania obwodów charakteryzujące się wysoką skutecznością pracy. Aparatura, do której zaliczane są wyłączniki kompaktowe, pilnuje niezwłocznego przerwania prądu zwarciowego, co umożliwia zapobieganie uszkodzeniom okablowania oraz odbiorników, które podłączone są do sieci.


Zastanawiasz się czym jest wyłącznik mocy z cewką wybijakową? Jest to urządzenie, zabezpieczające instalacje przed zwarciami. Podstawowymi atutami tego typu wyłączników jest zdolność szybkiego resetowania, zdolność ponownego załączania, możliwość diagnostyki związanej z wyzwalaniem itd.


Aby dowiedzieć się więcej na temat wyłączników mocy zapraszam na stronę internetową Elektrogiełdy. Prócz wyłączników mocy, w szerokiej kategorii jaką jest aparatura łączeniowa znajdziecie Państwo również wysokiej jakości łączniki krzywkowe, akcesoria do łączników krzywkowych, podstawy bezpiecznikowe mocy, rozłączniki, akcesoria do rozłączników, rozłączniki bezpiecznikowe, rozłączniki izolacyjne, rozłączniki listwowe, rozłącznik modułowy, rozłącznik mocy, akcesoria do wyłączników mocy i kompaktowych oraz zestawy instalacyjne.

Reklama
null