Portal

Iraqi Bodies:

Słynny na całym świecie iracki zespół Iraqi Bodies powstał w Szwecji w 2009 roku. Jego trzon tworzą Anmar Taha i Josephine Gray. W ich rękach leży kierownictwo artystyczne. Anmar Taha jest absolwentem Wydziału Teatralnego w Instytucie Sztuk Pięknych w Bagdadzie. To wybitny reżyser, aktor i projektant oświetlenia. Josephine Gray jest scenopisarką, odpowiada także za aktorstwo. Spektakle Iraqi Bodies były pokazywane w licznych teatrach, a także na festiwalach w wielu europejskich i pozaeuropejskich krajach. Każdy ich utwór angażuje wykonawców, scenografów i muzyków ze wszystkich zakątków świata.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Nimrod Freed/Tami Dance Company

Nimrod Freed – wykładowca na Jerusalem Academy of Dance i Kibutzim College – School of Dance Arts założył Tami Dance Company w 2004 roku przy wsparciu Danieli i Daniela Steinmetza. Członkami zespołu są znani artyści: scenografka Talia Freed, aktor i tancerz Itzig Gabbai i tancerka Noa Shavit. Spektakle Tami Dance Company są często wkomponowywane w przestrzeń publiczną i pokazywane w wielu krajach Europy, Azji, USA, Australii i RPA.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Katharina Wunderlich

Katharina Wunderlich jest tancerką i choreografką z Berlina. Karierę rozpoczęła w Thoss Tanz Company w Teatrze Kilońskim, następnie tańczyła w Operze Narodowej Hannover i poprzez współpracę z takimi niezwykłymi artystami jak Stefan Thoss, Mats Ek, Yuki Mori, Omar Rajeh, zespołami Wee Dance, Company Colabs i Felixem Landererem przyswoiła sobie różne style choreograficzne. Jej energetyzujące przedstawienia można było zobaczyć w Holandii, Zimbabwe, Estonii, Meksyku, Gwatemali, a nawet na Syberii. Katharina Wunderlich współpracuje z kompozytorką Caroline Wunderlich. Od 2010 roku choreografia artystki oscyluje na styku tańca współczesnego i eksperymentalnej muzyki na żywo.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Osnat Kelner/OK Dance Company?????????????

Osnat Kelner jest uznaną na świecie choreografką, artystką wizualną i projektantką kostiumów. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych Betzalel w Jerozolimie, ma też dyplom Fińskiej Akademii Sztuk Pięknych w Helsinkach oraz Shenkar College of Engineering and Design w Izraelu. Osnat Kelner była tancerką, a następnie kierowniczką zespołu BatSheva Dance. Przez długi czas pracowała jako performerka dla reżysera Ariela Efraima Ashbela, prowadziła także wiele izraelskich zespołów tanecznych. Obecnie Osnat Kelner jest asystentką choreograficzną Sharon Eyal i Baraka Marshalla, których repertuar realizuje z zespołami tanecznymi w wielu krajach na świecie. Tworzyła produkcje sceniczne do najważniejszych festiwali tańca w Izraelu i zespołów tanecznych w Izraelu, Szwajcarii oraz Holandii.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Mouvoir/Stephenie Thiersch

Stephanie Thiersch jest choreografką, reżyserką i artystką medialną. W swojej twórczości stale poszukuje konfrontacji z innymi mediami, ale nadal podstawę tworzą utwory taneczne. Wraz z zespołem Mouvoir, założonym w 2000 roku, występowała na całym świecie z ponad 30 sztukami scenicznymi, filmami i instalacjami, które zdobyły liczne nagrody, m. in. niemiecką nagrodę Videodance oraz nagrodę promocyjną landu Nadrenia Północna-Westfalia. Jej przestawienie Bronze by Gold z kwartetem Asasello i DJ-em Elephant Power miało swoja premierę na międzynarodowym festiwalu Tanz im August w Berlinie.

@@@@@@@@@@@@@@

Linga

Zespół Linga powstał w 1992 r.. Założyli go tancerze Katarzyna Gdaniec i Marco Cantalupo. W Théâtre de l‘Octogone w Szwajcarii, w której mieszkają od 1993 roku, artyści każdego roku wystawiają nawet dwa spektakle, które charakteryzują się fizycznym, zmysłowym i potężnym językiem tanecznym, kwestionują polityczne i społeczne sytuacje. Linga należy aktualnie do najbardziej dynamicznie rozwijających się i niezależnych zespołów w Szwajcarii.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Łukasz Przytarski

Łukasz Przytarski pochodzi z Gdyni. Jest absolwentem Lambert School of Ballet and Contemporary Dance w Londynie. Jako tancerz współpracował z wieloma znanymi na całym świecie choreografami takimi jak: Kerry Nicholas, Hubert Essakow, Itzig Galili, Vivi-enne Wood czy Ivgi & Greben. W 2015 roku tańczył w filmie Betrayal: A Polyphonic Crime Drama, zamówionym przez The Barbican w Londynie. Wystąpił także w utworach Claude‘a Bardouila (Exhausted/Wyczerpani) i Krzysztofa Warlikowskiego (Francuz) w Nowym Teatrze w Warszawie. Łukasz Przytarski pracował z ilDance i tańczył w kilku utworach Israela Aloniego w Szwecji, Danii i Izraelu. W 2017 roku występował w Operze w Göteborgu w Elektrze w choreografii Fotosa Nikolaou. W tworzonych przez siebie choreografiach łączy taniec ze sztuką piękną.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Cooperativa Maura Morales

Rdzeniem zespołu jest oczywiście sama Maura Morales – pochodząca z Kuby słynna tancerka i choreografka oraz kompozytor i artysta dźwiękowy Michio Woirgardt. W zależności od koncepcji i zakresu artystycznego wydarzenia, zespół zostaje powiększony.  Zespół istnieje od 2010 roku i od tego czasu przygotowuje liczne spektakle teatralne, które są regularnie prezentowane w całej Europie, Azji i Ameryce Południowej. Ze względu na szeroka publiczna reakcje na ich produkcje i liczne nagrody, zespół szybko ugruntował swoją pozycję na międzynarodowej scenie tańca. Zapraszany jest także do udziału w renomowanych międzynarodowych festiwalach.

Reklama
null