Portal

Inwazja Gigantów to myśl przewodnia nowej edycji Największej w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego®. W ogromnym namiocie wystawowym o powierzchni 1500 m2, rozstawionym przed Netto Arena, bezprecedensowa ekspozycja imponuje rozmachem i skalą prezentowanych modeli. Jedne modele są gigantyczne ze względu na wielkość (największa budowla ma 11 metrów długości i pochłonęła milion klocków), natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Na wystawie zaprezentowanie zostanie bowiem wykonane w skali 1:1 figury znanych postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek – czyli „gigantów” w swojej dziedzinie.

HIT WYSTAWY

Figury najbardziej elektryzujących polskich gwiazd Roberta i Ani Lewandowskich hitem Wystawy w Szczecinie. Robert tym razem nie został przedstawiony w stroju piłkarskim, lecz w eleganckim garniturze, gdy towarzyszy żonie podczas przyjęcia sylwestrowego. Niewątpliwą gratką dla wszystkich Szczecinian będzie z kolei figura Kamila Grosickiego, reprezentanta Polski i wychowanka szczecińskiej Pogoni.

12 stref tematycznych zajmujących 1500 m2

Spośród ponad 100 niesamowitych, premierowych makiet najbardziej spektakularne to:

Największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków Lego

Składający się z miliona klocków model Boeinga 747 – samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży Prezydenta USA, jest wykonany w skali 1:7, ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości. Zwiedzający będą mogli zajrzeć do środka samolotu i podejrzeć zbudowane z klocków sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych. Ponadto będzie można zobaczyć multimedialną prezentację przedstawiającą najciekawsze informacje dotyczące prezydenckiego samolotu oraz scenki rozgrywające się na jego pokładzie.

Wielka Strefa Star Wars®

W Szczecinie organizatorzy przygotowali specjalną strefę Star Wars®. Fani Gwiezdnych Wojen znajdą tam ponad 100 modeli związanych z najsłynniejszą na świecie sagą. Star Wars® District to bogata kolekcja autorskich eksponatów przedstawiających najbardziej znane statki, sceny, postaci, bronie, bazy oraz bitwy z tej kultowej serii.

Human Body – nietypowa lekcja biologii

Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponatywykonane z klocków Lego. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowane podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.

Interaktywna Mapa Europy

Wykonana w całości z klocków interaktywna, ogromna mapa Europy pokazuje granice państw, ich stolice, flagi, a także księstwa europejskie. Dzięki niej, nie tylko najmłodsi Zwiedzający będą mogli poszerzyć wiedzę dotyczącą najważniejszych organizacji europejskich.

Aleja Gwiazd Sportu

Aleja Gwiazd Sportu to projekt, w którym Największa w Polsce Wystawa budowli z klocków Lego prezentuje sylwetki wybitnych sportowców, stawiając ich jako wzór do naśladowania dla dzieci i młodzieży. Robert Lewandowski, Agnieszka Radwańska, Marcin Gortat, Tomasz Gollob, Rafał Sonik, Kamil Grosicki oraz Adam Nawałka są przedstawicielami świata sportu zbudowanymi w skali 1:1 w całości z klocków Lego.

Galeon Neptun

Wykonana z klocków rekonstrukcja najdroższego na tamte czasy rekwizytu filmowego, galeonu Neptun, stworzonego do filmu Romana Polańskiego – „Piraci”. Model ma 170 cm długości i 130 cm wysokości. Ciekawostką jest fakt, że do utrzymania konstrukcji masztów zużyto ponad 300 metrów linek imitujących wanty żaglowca.

EREBOR – Samotna Góra

Erebor jest jednym z głównych miejsc akcji Hobbita, dawną siedzibą krasnoludów, głównym celem wyprawy bohaterów książki. Makieta o wysokości 205 cm pochłonęła 120.000 klocków i rok pracy budowniczego.

Instrumenty muzyczne

Makieta edukacyjna przedstawiająca popularne instrumenty muzyczne, takie jak: gitara, trąbka, perkusja, akordeon i skrzypce. Zwiedzający będą mieli okazję nie tylko zobaczyć instrumenty wykonane z tego nietypowego budulca, ale także posłuchać każdego z nich.

Szybkie koleje europejskie

Niezapomniane wrażenia zapewniają makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami, a przede wszystkim mierząca 10 m makieta ze znanymi europejskimi dworcami (Warszawa Centralna, Gare du Nord i Berliner Hauptbahnhof) oraz autorskimi modelami znanych pociągów (Pendolino, TGV, ICE).

Ważne sceny historyczne – nietypowa lekcja historii Stan Wojenny

Makiety przedstawiające codzienność stanu wojennego z wszechobecnymi kolejkami w sklepach, charakterystycznymi obwieszczeniami na murach i scenografią wnętrza mieszkania z tamtego okresu.

Pierwszy krok człowieka na Księżycu

Makieta przedstawiająca scenę "małego kroku dla człowieka, ale wielkiego skoku dla ludzkości", czyli finału misji Apollo 11.

Zburzenie muru Berlińskiego

Scena przedstawiająca zburzenie słynnego muru wybudowanego w czasie zimnej wojny pomiędzy Berlinem Zachodnim i Berlinem Wschodnim.

Z ów powstały nie tylko fikcyjne postacie, ale również podobizny wielkich Polaków Fryderyka Chopina i Mikołaja Kopernika wybudowane w naturalnych rozmiarach.

Strefa bajek

Nie tylko na najmłodszych czeka wspaniała, niezwykle kolorowa i radosna strefa bajek. Zobaczymy m.in. wioskę smerfów wraz z ich wrogiem Gargamelem, zaczarowaną krainę księżniczek, stadion z Harrego Pottera i wiele innych. Niezapomnianą pamiątką w Wystawy będzie zdjęcie z figurami inspirowanymi postaciami super bohaterów i wykonanymi w skali 1:1: Kapitanem America™, Thorem™ oraz ponad 2,5 metrowym Hulkiem™.

FUN PARK Strefa Zabawy klockami

Największa w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego daje nie tylko dzieciom, ale i dorosłym możliwość niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni Fun Parku znajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. W Szczecinie można „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków mogą zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach. Ponadto wytrzymałość budowli można sprawdzić na platformie wibracyjnej Super Shaker.


Reklama
null