Portal

W Gliwicach rusza zbiórka dla zwierząt. Pomóż podopiecznym schroniska

Karma, posłania, zabawki. Od czwartku 25 października z okazji Dnia Kundelka każdy będzie mógł wesprzeć zwierzęta ze schroniska w Zabrzu. Akcja organizowana jest przez gliwickie Centrum Handlowe Europa Centralna, gdzie do 31 października potrwa specjalna zbiórka. Przyjdź i pomóż! 

Okres jesienno-zimowy to trudny moment dla bezbronnych zwierząt. Wiele z nich potrzebuje wsparcia człowieka. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie” w Zabrzu jest na

co dzień domem dla ok. 200 podopiecznych. Utrzymuje się głównie dzięki pomocy dobroczyńców. Teraz dzięki akcji gliwickiego Centrum Handlowego Europa Centralna każdy będzie mógł je wesprzeć. Od 25 do 31 października potrwa tam specjalna zbiórka.

Placówka potrzebuje wielu rzeczy, ale w tej chwili jej przedstawiciele proszą przede wszystkim o karmę dla kociąt i dorosłych kotów (najlepiej w puszkach), ale liczy się każde wsparcie, m.in. jedzenie dla psów, posłania (grube koce, ręczniki) czy zabawki.

- Chcielibyśmy zapewnić podopiecznym schroniska w Zabrzu jak największe bezpieczeństwo

i komfort w tym trudnym dla nich okresie jesienno-zimowym. Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców regionu do wsparcia – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Centrum Handlowego Europa Centralna.

Prezenty dla zwierząt będzie można zostawiać w specjalnym koszu przy hipermarkecie Tesco. W niedzielę każda bezinteresowna pomoc zostanie nagrodzona gadżetami od schroniska. Do pomagania będą zachęcać przedstawiciele schroniska oraz maskotka - piesek o imieniu Psitulak. W trakcie całej akcji na Facebooku Europy Centralnej zostanie zorganizowany również konkurs dla wszystkich darczyńców. Do wygrania będą upominki od centrum handlowego. Tam znajdują się również szczegóły konkursu.

W ostatni weekend października Europa Centralna zaprosi również na halloweenowe gry

i zabawy dla rodzin. Dzieci odwiedzą lodową strefę VR, wykażą się kreatywnością w Fabryce bohaterów, spróbują sił w Wampirjadzie i zrobią zdjęcia w fotobudce. Atrakcjom towarzyszyć będą promocje w sklepach - rabaty sięgną nawet 50%!

Reklama
null