Portal

Założycielem i pomysłodawcą nazwy Kabaretu Poważna Sprawa jest Marek Gargas - muzyk kontraktowy za pośrednictwem Polskiej Agencji Artystycznej PAGART, występował w Szwecji, Finlandii, Niemczech, Czechach i Słowacji. Jest instruktorem muzycznym i teatralnym. - Wystawiamy scenki, skecze i piosenki wyłącznie własnego autorstwa – Marek Gargas zdradza, jak powstają scenariusze Kabaretu Poważna Sprawa. - Zanim wejdą na stałe do repertuaru, korygowane są podczas pierwszych prób.

Zapraszani są na występy do ośrodków kultury, zakładów pracy, agencji koncertowych i eventowych, głównie w południowo-wschodniej Polsce. Marek Gargas jest kierownikiem artystycznym i programowym zespołu, współautorem tekstów, kompozytorem, a także aktorem Kabaretu Poważna Sprawa.

Kierownikiem artystycznym i programowym jest także Aleksandra Bakun, współautorka tekstów, kompozytorka i także aktorka Kabaretu Poważna Sprawa. Jest absolwentką szkoły muzycznej w klasie fortepianu I stopnia, oraz 2 lat II stopnia w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie. - W szkole podstawowej uczestniczyłam w przedstawieniach teatralnych, śpiewałam w chórze i działałam w kołach plastycznym i tanecznym, a w gimnazjum i liceum działałam w kole teatralnym, w chórze i w kołach językowych – mówi o swoich początkach działalności artystycznej. - Wyjeżdżałam także na wakacyjne obozy filmowo-fotograficzne organizowane przez szkołę językową Yes Rzeszów.

 

Henryk Jabłoński przygodę z teatrem i sceną zaczął w szkole podstawowej; głównie były to akademie szkolne. W szkole średniej grał w sztukach teatralnych w MDK-u w Łańcucie, a nawet wystąpili w Teatrze Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. - W rodzinnej Krzemienicy od wielu lat udzielam się w ośrodku kultury w zespołach teatralnych – mówi Henryk Jabłoński. - W ciągu jednego roku wystawialiśmy dwie, a nawet trzy nowe sztuki.

 Wcześniej uczestniczył również w spektaklach jasełkowych i misteriach. W szkole pożarniczej w Krakowie do której uczęszczał, śpiewał w zespole muzycznym i występował w zespole kabaretowym. Tam też, na studenckim przeglądzie kabaretów ich zespół w ówczesnym składzie zajął II miejsce. - Byłem członkiem Ludowego Zespołu Tanecznego "Wesele Krzemienickie" – wspomina – zajmowaliśmy na przeglądach w województwie i Polsce czołowe miejsca.

 Przez 10 lat śpiewał w chórze. Obecnie, od niespełna roku udziela się w Kabarecie Poważna Sprawa, jest współautorem tekstów i aktorem skeczy.


A najbardziej roztańczoną artystką Kabaretu Poważna Sprawa jest Anna Kossak, maturzystka na kierunku biologiczno-chemicznym – z zainteresowaniami artystycznymi, bo przez 3 lata uczęszczała na zajęcia plastyczne w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie, ale wrażenie robią jej sukcesy taneczne. Tańczy w technikach tanecznych: belly dance, bollywood, jazz, balet, taniec współczesny, wcześniej taniec ludowy i towarzyski:

  • 2 miejsce w XXIII edycji RDKS Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej – w grudniu 2015 r.,
  • 1 miejsce Mistrzostwach Europy Wschodniej W Tańcu Orientalnym w Lublinie w 2016 roku w kategorii Bollywood,
  • 3 miejsce na Stalowowolskim Festiwalu Odcienie Orientu w kategorii Fuzja Bollywood w 2017 r.,
  • 2 miejsce w konkursie charytatywnym Pomagajmy Tańcem w Krakowie w 2017 r.,
  • 1 miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Europy Wschodniej W Tancu Orientalnym w Lublinie w 2017 r., w kategorii młodzież początkująca,
  • 2 miejsce w kategoriach fuzja/show do lat 17 i pieśń estradowa do lat 17 – w 2017 r.

 W Kabarecie Poważna Sprawa zachwyca jako tancerka estradowa, a potrzebna jest do tego dobra kondycja fizyczna i profesjonalne szlifowanie talentu tanecznego: - Od 3 lat chodzę na siłownię na zajęcia fitness – dodaje Anna Kossak.

 

Waldemar Ruszel – poza działalnością w Kabarecie Poważna Sprawa prowadzi warsztaty dla osób nastawionych na rozwój osobisty, społeczny, oraz zawodowy w dziedzinie marketingu. Organizuje treningi rozwoju osobistego - jak poznać siebie i odkryć swój potencjał. Jest też aktorem w Teatrze Fiku Miku: - W okresie 5 miesięcy daliśmy łącznie ok. 30 spektakli – wylicza - a obecnie działam w zespole Kabaretu Poważna Sprawa.

 Organizuje szkolenia, udziela się jako trener, co związane jest w dużej mierze z pracą na scenie, poprzez prowadzone wykłady - trening psychospołeczny, osobowościowy i zawodowy.

 

Leszek Smyrski także jest aktorem w zespole Kabaretu Poważna Sprawa, ale także pisze wiersze, piosenki i opowiadania. Ma znaczący dorobek publicystyczny jako autor artykułów prasowych z dziedziny socjologii na blogach: "Nasze Blogi", "Niepoprawni", "Salon24", "MPolska", "Neon24", "Pikio.pl", gościnnie na blogu "Kontrowersje net" – te publikacje uzyskały dotąd ponad 600 tysięcy unikalnych wyświetleń. Udziela się także w poważnej pracy społecznej, pisząc posty promujące trzeźwość na portalu "Monar.net.pl". - Występuję także w czasie happeningów i odgrywam role w zespołach ad hoc powstających podczas zlotów hipisowskich – uzupełnia Leszek Smyrski. - Można mnie także zobaczyć w tańcu ekspresyjnym, a także uprawiam chińską gimnastykę medytacyjną Tai Chi.

Jest też artystą malarzem w stylu "Junkie Art". W Kabarecie Poważna Sprawa jest aktorem.

 

Michał Wojtaszek – aktor występujący w zespole Kabaretu Poważna Sprawa jest także znanym autorem felietonów i rankingów serwisu "Kierunek Rap", prowadzi audycje "Za 5 bitów" i "Pierwszy gwizdek" w radiu Feniks.fm, redaguje posty promujące polski i czasami zagraniczny hip-hop, prowadzi audycje promujące hip-hop, ale także audycje sportowe. Jest też dziennikarzem i reporterem radiowym, nagrywa wywiady radiowe, m.in. z raperami: Arabem, Detoxem, Te-Trisem i Paluchem. – Działam także w Kole Naukowym Historyków Uniwersytetu Rzeszowskiego – dodaje Michał Wojtaszek. – Ale cenię sobie też przynależność do rzeszowskiego klubu kibica Realu Madryt - "Madridismo Rzeszów".

Reklama
null