Portal

W dniach od 21 do 23 września na poznańskim Chwaliszewie po raz pierwszy powstanie Miasteczko Książek organizowane przez Wydawnictwo Miejskie Posnania. Kiermasz, na którym będą gościć znane wydawnictwa, to niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się z najnowszą ofertą na rynku wydawniczym, skorzystać z wyprzedaży i promocji.

W Miasteczku Książek działać będzie Czytelnia, czyli strefa odpoczynku, w której każdy będzie mógł spędzić miło czas w gronie innych miłośników literatury i poszukać dobrej lektury w ramach akcji bookcrossingu. Na dzieci również czeka wiele atrakcji m.in. warsztaty artystyczne i czytanie książek.

Miejsce: Poznań, ul. Ewangelicka (przy Pawilonie)

Termin: piątek 21 września, w godz. 15-18; sobota 22 września, w godz. 10-18; niedziela 23 września, w godz. 10-18.


Program Strefy dla dzieci:

21 września

od 15.00 Kolorujemy, czytamy i bawimy się

22 września

11.00 Malowanie worków na książki – warsztaty

13.30 Tworzenie zakładek do książek – warsztaty

15.00 Tajniki druku tradycyjnego – warsztaty

16.30 Kolorujemy, czytamy i bawimy się


23 września

11.00 Spotkanie z bajarką BajOlą i poznańskimi legendami

12.00 Dawny Poznań – budowanie makiety z papier-mâché

15.00 Tworzenie zakładek do książek – warsztaty

16.30 Kolorujemy, czytamy i bawimy się

Partnerzy: Miasto Poznań, Galeria Miejska Arsenał, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo Media Rodzina, Wydawnictwo In Rock, Wydawnictwo Replika, Wydawnictwo Nowa Baśń.

Szczegółowe informacje o Miasteczku Książek będą się ukazywać na stronie www.wmposnania.pl oraz na profilu facebook.com/wydawnictwowmp/

Równolegle do Miasteczka Książek w Pawilonie odbywać się będzie czwarta edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA – trzydniowe święto amatorów i profesjonalistów zafascynowanych światem kryminałów. Wśród znanych gości spotkać będzie można m.in. Rachel Abbott i Jørna Liera Horsta. Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.festiwal-granda.pl.

Reklama
null