Portal

Nasze dziecko aktywnie się rozwija, zaskakując nas swoimi nowymi umiejętnościami każdego dnia. Podsuwajmy maluchom cenne źródła zdobywania wiedzy oraz w miarę możliwości bierzmy czynny udział w zabawie, motywując małych odkrywców do działania. Przedszkolaki uwielbiają zabawy w grupie, stańmy się więc jej członkami. Udanej zabawy! 

  1. Nauka liczenia - w tym okresie nasze dzieci z wielką uwagą przyglądają się nam przy kasie, podczas płacenia za zakupy. Coraz częściej również proszą o drobne kieszonkowe do swojej skarbonki, które mają zostać przeznaczone na zakup wymarzonej zabawki dla trzylatka. Na spacerze, w domu, czy przedszkolu nasze dzieci liczą, śpiewając i rymując. Chętnie biorą udział w grach edukacyjnych dla dzieci ukierunkowanych na kształtowanie umiejętności liczenia. To wszystko sprawia im ogromną radość, dlatego wykorzystajmy ten czas siejąc ziarenko pasji i zainteresowania światem liczb i prostych działań.
  2. Wspólne przygotowywanie posiłków - zabawa w szefa kuchni - naśladownictwo, nauka gospodarności i zaradności są bardzo widoczne w tym okresie życia dziecka. Nasz maluch skrupulatnie wybiera zestaw naczyń, które stanowią nieodzowny element każdego posiłku. Warto wykorzystać zainteresowanie dziecka samą czynnością gotowania i zaangażować go w ten proces. Wspólne przygotowywanie posiłków może nie tylko wnieść na wyżyny umiejętności społeczne naszego dziecka, ale również wpłynąć na dobry apetyt i chętne konsumowanie samodzielnie przygotowanych posiłków. 
  3. Gry planszowe - bardzo ważne, żeby w tym czasie nasze dziecko brało aktywny udział w rodzinnych grach planszowych. Każdą grę dobieramy z uwzględnieniem wieku naszego dziecka i jego opanowanych już umiejętności. Ciekawy wybór gier planszowych znajdziecie tutaj.
  4. Nauka angielskiego - oswajanie dziecka z językiem obcym poprzez książki do nauki angielskiego i gry dla dzieci to idealny sposób na postawienie pierwszych kroków w świecie różnych kultur i narodowości. Dzieci w tym okresie chłoną wiedzę, są otwarte na nowe informacje i chętne do nauki. Wykorzystajmy to, a możemy być pewni, że w przypadku nauki języków obcych, w szczególności języka angielskiego korzyści będą zawsze i wszędzie.
  5. Puzzle - trzylatek coraz chętniej angażuje się w wielogodzinną pracę nad ułożeniem pięknego dzieła z obrazka. Początkowo są to proste, składające się z 24 elementów puzzle. Z czasem ilość elementów wzrasta. My również możemy wziąć udział w tej zabawie wymagającej dużego skupienia od każdego uczestnika. Z udziałem dorosłych możemy sięgnąć po nieco trudniejsze wzory i ilość elementów, wspomagając nasze dziecko w jego działaniach i aktywności.
  6. Gra rodzinna kalambury - trzylatki mają już co prawda dość bogaty zasób słownictwa jednak każdego dnia, zaraz po przebudzeniu, rządne są nowej wiedzy. Dlatego tak chętnie każdy przedszkolak bierze udział w kreatywnych zabawach. Gesty i mimika podczas zabawy w kalambury mówią same za siebie - nasze dziecko jest w swoim żywiole!
  7. Z wizytą u lekarza i weterynarza - dzieci w tym okresie uwielbiają wcielać się w różne role i profesjonalne zawody. Pan policjant, lekarz, czy weterynarz? Każde dziecko przemieni się w powierzoną mu rolę w 100%, lecząc błyskawicznie wszelkie bóle swoich pacjentów. Jeśli nasze dziecko kontynuuje zabawę, przenosząc pełnione role w świat zabawek, idealną propozycję stanowić będzie zestaw szpital z ambulansem. 
  8. Wizyta u fryzjera, kosmetyczki - do tego typu rozrywki nie trzeba namawiać żadnej małej damy. Piękne wyszukane fryzury, kłosy, warkocze upięte kolorowymi spinkami to znak rozpoznawczy każdej trzylatki. Warto wychwycić zainteresowania naszych maluchów i umiejętnie przenieść je we wspólną zabawę, bo może okazać się, że właśnie ta forma rozrywki sprawia największą radość naszemu dziecku. Zabiegów pielęgnacyjnych wymagają również lalki naszej księżniczki. Z tą kłopotliwą sytuacją z całą pewnością poradzi sobie niezawodny fryzjerski zestaw do włosów dla lalek.

Setki inspirujących zabawek dla trzylatka znajdziecie w sklepie https://www.zielonezabawki.pl/zun_m_Wiek-dziecka_3-4-1911.html


Reklama
null