Portal

Ilość preparatów, którym przypisuje się działanie odchudzające, jest coraz większa. Wynika to przede wszystkim z zapotrzebowania rynku, bo wiele ludzi marzy o tym, by być szczupłymi, a diety czy też ćwiczenia wymagają pewnego rodzaju wyrzeczeń. A na to nie zawsze mamy czas i ochotę. Z drugiej strony, żeby zdrowo i skutecznie się odchudzać należy zmienić przede wszystkim styl życia, a wtedy różnego rodzaju suplementy czy dedykowane jadłospisy mają szansę zadziałać. Wśród niezwykle popularnych środków na rynku wiele osób poleca preparaty z zieloną kawą, które swoje działanie opierają na naturalnych właściwościach zielonej herbaty.

Wartości odżywcze Green Coffe

Zielona kawa jest popularnym środkiem wspomagającym odchudzanie. Przede wszystkim redukuje łaknienie, przyspiesza spalanie tłuszczwoej dzięki zawartości kofeiny i kwasu chlorogenowego. Poza tym znana od wieków roślina również dodaje energii. Co istotne, zielona kawa są to zwykłe ziarna, które nie zostały poddana procesowi palenia. Dostępne na rynku preparaty dostępne są w postaci kawy rozpuszczalnej lub tabletek. Często też uzupełnia się je o błonnik pokarmowy, chrom, wyciągi z ziół, kofeinę, żeń-szeń oraz ekstrakt z zielonej herbaty, które wspomagają działanie suplementów.

Przede wszystkim zielona kawa podnosi ciśnienie krwi. W ten sposób działa obecny w ziarnach kwasu kawoilochinowego, jednemu z głównych składników ekstraktu. Poza tym preparat ma odchudzać, przyspieszać przemianę materii, zmniejsza łaknienie i pomaga utrzymać odpowiedni poziom cholesterolu. Poza tym, co szczególnie istotne dla pań, wspomaga redukcję cellulitu.

Wpływ na organizm Green Coffe

Suplement powstaje z ziaren, których przetwarzanie zostało zakończone jeszcze przed procesem palenia. Poza tym, że nie zostają one poddane obróbce termicznej to również nie podlegają fermentacji. To sprawia, że zachowane zostają właściwości ziaren kawy. I choć przez wiele osób uważane są za doskonały środek odchudzający, to żadne badania nie potwierdziły 100% odchudzającego działania bez skutków ubocznych.

Ziarna zielonej kawy zawierają kwas chlorogenowy – CGA, który jest podstawowym składnikiem prozdrowotnym. Wiele osób podkreśla, że sama kawę nie odchudza, ale może wywoływać chwilowe uczucie sytości, jednak nie powoduje spalania. Warto jednak zwrócić uwagę, że zielone ziarna są zdrowszą alternatywą dla palonej kawy. Przede wszystkim korzystnie wpływają na procesy metaboliczne w ludzkim organizmie. Kwas chlorogenowy obniża poziom cukru, a tym samym mobilizuje organizm do korzystania ze zgromadzonych zapasów. Takie działanie może skutecznie wspomagać odchudzanie szczególnie u osób trenujących, ponieważ właśnie podczas ćwiczeń organizm sięga po zgromadzony nadmiar tkanki tłuszczowej. Pobudzające działanie kawy jest oczywiście wynikiem obecności tak cenionej przez nas kofeiny.

W jakiej postaci można kupić Green Coffe?

W sklepach, w Internecie i na portalach akcyjnych znajdziemy na przykład ziarna zielonej kawy, których cena oscyluje w granicach 20 złotych za kilogram. Aromatyczny napój przyrządza się dokładnie w ten sam sposób co tradycyjną paloną kawę. Dwie-trzy łyżeczki wystarczy zalać wodą. Warto pamiętać, by nie stosować wrzątku, ponieważ niszczy on obecne w kawie korzystne substancje. Po kilku minutach zaparzania można wypić przygotowany napój. Poza tym na rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty z zieloną kawą w tabletkach takie jak Green Coffee Plus oraz Green Coffee 5k.

Możliwe skutki uboczne

Zaleca się przyjmowanie 2 porcji dziennie i oczywiście nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Specjaliści nie zalecają przeprowadzania kuracji odchudzających kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią, osobom z chorobami serca, nadciśnieniem, cukrzycą oraz młodzieży poniżej 16 roku życia.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że nie istnieją cudowne leki na odchudzanie, a naturalne preparaty mogą jedynie wspomagać walkę z nadwagą, której podstawą musi być odpowiednio zbilansowana dieta oraz wysiłek fizyczny. Nawet modne preparaty z zieloną kawą nie przyniosą widowiskowego efektu, a z czasem powrót do dawnego trybu życia może spowodować jedynie znienawidzony efekt jo-jo. Dopasowane suplementy niewątpliwie są ważnym motywatorem do zmian. Zielona kawa może przyspieszyć przemianę materii, ale warto pamiętać, że obecny w niej kwas chlorogenowy znajduje się również w tak popularnych w Polsce ziemniakach. Z drugiej strony specjaliści cały czas zastanawiają się, z czego wynika działanie zielonej kawy i bardziej skłaniają się do tego, że jest ona jedynie skutecznym środkiem, który wspomaga podejmowane przez osoby odchudzające się wysiłki niż preparatem, który odchudza sam z siebie. Tylko zdrowe nawyki żywieniowe oraz aktywność i zmiana przyzwyczajeń mogą skutecznie pomóc w walce z nadwagą oraz w utrzymaniu osiągniętej sylwetki. W szale wybierania różnych mniej lub bardziej skutecznych preparatów warto jednak wybierać te oparte na naturalnych i znanych od wieków składników, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem będą mniejszym obciążeniem dla organizmu. Poza tym mobilizują do sięgania po prozdrowotne składniki i na przykład zielona kawa może stać się zdecydowanie lepszą alternatywą na co dzień niż jej palony odpowiednik. A taka zmiana powinna wyjść na zdrowie.


Reklama
null