Portal

W pogoni za zdrowiem i piękną sylwetką coraz częściej poszukujemy roślin i składników naturalnych, które ułatwiają uzyskanie i utrzymanie kondycji, odpowiedni wygląd oraz zapewniają dawkę niezbędnych witamin oraz składników mineralnych. W ten sposobów nawet odchudzanie nie wymaga już od nas restrykcyjnych diet oraz męczących ćwiczeń. Odkrycie właściwości gorzkiej pomarańczy zrewolucjonizowało znacząco podejście do zdrowia i dbania o ciało.

Wartości odżywcze owocu gorzkiej pomarańczy

Gorzka pomarańcza wyglądem przypomina tradycyjne owoce. Jej fenomen polega w dużej mierze na tym, że dobroczynne składniki wspomagają przede wszystkim walkę z otyłością i pomagają odzyskać zdrowie oraz wspierają w uzyskaniu wymarzonej sylwetki. Co za tym idzie, poprawiają również stan psychiczny oraz poczucie własnej wartości.

Niepozorna gorzka pomarańcza swoje korzenie ma w południowo-wschodniej Azji. Rośnie również w części Afryki. Obecnie hodowana jest w różnych rejonach świata i znana jest pod wieloma nazwami takimi jak na przykład Chong Cao, Citrus aurantium, Fructus aurantii, Kaijitsu. Ta wieloletnia roślina z rodziny rutowatych podbija rynki na całym świecie, stając się podstawowym i naturalnym środkiem walki z otyłością. Owoc oczywiście wygląda smakowicie i staje się składnikiem wielu potraw oraz drinków i choć specyficzny gorzki aromat może niektórych zniechęcać, to w całokształcie przecież ma działanie silnie odchudzające.

Wpływ na organizm człowieka

Najważniejszym elementem gorzkiej pomarańczy jest oczywiście jej skórka. To tam znajdziemy dobroczynne substancje synefrynę, oktopaminę i inne stymulanty, które zwiększają termogenezę. Ten proces polega na podniesieniu temperatury ciała a tym samym zwiększeniu szybkości metabolizmu. Podobny efekt uzyskujemy podczas ćwiczeń. Poza tym składniki pomarańczy świetnie hamują apetyt.

Owoc gorzkiej pomarańczy to wyjątkowa roślina, której naturalne właściwości są cenione w medycynie chińskiej, jak i zachodnioeuropejskiej. Jej właściwości sprawiają, że staje się jedną z ważniejszych broni przeciwko otyłości. Olejki aromaterapeutyczne wytwarzane z owocu wykorzystywane są w aromaterapii oraz w masażach, a jako składnik suplementów świetnie wpływa na przemianę materii. Popularna herbata to napar, który powstaje poprzez moczenie suszonych skórek w gotującej się wodzie. Aby uzyskać niezwykły napój, trzeba całość parzyć 10-15 minut. Poza tym zalecana dawka owocu to 100-150 mg dwa-trzy razy dziennie.

Dobroczynne właściwości gorzkiej pomarańczy znaleźć można w owocach, skórce i liściach, a olejki eteryczne wytwarzane z tej rośliny od starożytności towarzyszą człowiekowi. Używana była przede wszystkim do leczenie problemów trawiennych. Oczywiście to przede wszystkim współczesna cywilizacja wykorzystuje gorzką pomarańczę do walki z plagą otyłości.

W jakiej postaci można go kupić?

Gorzka pomarańcza wyglądem do złudzenia przypomina tę słodką, którą znamy ze sklepów. Różni się smakiem, który jest intensywnie gorzki, kwaśny, ale również mocno orzeźwiający.

Owoce gorzkiej pomarańczy wykazują silne działanie przeciwdepresyjne. Łagodnie uspokajają, mają właściwości antybakteryjne. To również bogate źródło witaminy P. Przede wszystkim są stosowane we wspomaganiu trawienia a tym samym lepszym przyswajaniu składników odżywczych. Ten wyjątkowy w działaniu owoc jest jednak bardzo trudny do zdobycia. Można znaleźć w Internecie oferty sklepów ze zdrową żywnością, ale trzeba pamiętać, że intensywny gorzki smak nie każdemu przypadnie do gustu. Coraz częściej klienci wybierają więc preparaty z ekstraktem gorzkiej pomarańczy w formie tabletek. Suplementy takie jak na przykład DietBoosterTriApidix300Burneo są doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz uzyskać i utrzymać zgrabną sylwetkę. Poza tym z kapsułkach znajdziemy połączenie kilku składników, które zapewnia kompleksowe działanie.

Możliwe skutki uboczne podczas jego stosowania

Pomimo swoich dobroczynnych właściwości ekstrakt z gorzkiej pomarańczy to wyjątkowo silny preparat. Nie należy go stosować w przypadku problemów sercowo-naczyniowych, zaburzeniach krążenia mózgowego, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, depresji, niepokoju psychicznego, ciąży, karmienia piersią. Specjaliści ostrzegają, że niezwykle niebezpieczne dla serca może być połączenie ekstraktu z gorzkiej pomarańczy zawierającej synefrynę z kofeiną. Wśród działań niepożądanych najczęściej wymienia się tachykardię, zatrzymanie akcji serca, migotanie komór serca, przejściowy spadek ciśnienia oraz omdlenia. Zaniepokoić nas również powinno otępienie, zaburzenia snu albo mdłości czy ostry ból głowy. W przypadku wystąpienia powyższych objawów należy przerwać stosowanie preparatów z gorzką pomarańczą. Poza tym trzeba koniecznie pamiętać, że ten intensywnie działający preparat może wpływać na przyswajanie innych leków, roślin czy suplementów, szczególnie tych na nadciśnienie oraz serce czyli na przykład zawierających guaranę, ekstrakty z herbaty, ekstrakty z kakao, Sudafed, a także innych leków zmniejszających przekrwienie.


Reklama
null