Portal

W świecie motoryzacji wiele się dzieje, a prawdziwi fani doskonale znają terminy i tematykę kolejnych wydarzeń. My przedstawiamy przegląd cyklicznych i wybranych imprez samochodowych, w jakich można wziąć udział.

Poznań Motor Show

Jeden z największych w Polsce targów motoryzacyjnych, odwiedzane przez setki tysięcy zwiedzających. W kwietniu 2017 roku miała miejsce ostatnia edycja tychże targów. Na kolejne trzeba poczekać do wiosny 2018 roku. Tegoroczne targi obejmowały 15 pawilonów i teren otwarty, gdzie swoje stanowiska miało 170 wystawców. Zaprezentowali oni 2 auta koncepcyjne, 60 polskich samochodowych premier i wiele innych ciekawych maszyn. To gigantyczna impreza na skalę międzynarodową, przyciągająca tłumy entuzjastów motoryzacji.

AMG Driving Academy

Prestiżowy projekt AMG Driving Academy Poland odbywa się na Torze Poznań i jest jedną z ciekawszych imprez motoryzacyjnych, gdzie można testować modele szybkich Mercedesów, które kosztują nawet 0,5 mln zł za sztukę. W 2017 roku firma AMG obchodziła 50. rocznicę swojej działalności, dlatego zorganizowała wielką fetę podczas AMG Driving Academy na torze Poznań. Impreza otworzyła cykl specjalistycznych szkoleń z AMG w roli głównej.

VERVA Street Racing

Impreza na ulicach w centrum Warszawy - VERVA Street Racing organizowana od 2010 roku. Jest cyklicznym widowiskiem i prawdziwym festiwalem motoryzacyjnym. W latach 2010-2012 impreza gościła także na tymczasowym torze ulicznym, zlokalizowanym wokół placów Teatralnego i Piłsudskiego. Gromadzi tysiące widzów - zapalonych fanów wyścigów.

Dzięki imprezie VERVA Street Racing można było zobaczyć na ulicach Warszawy unikalne maszyny z całego świata, reprezentujące serie Formuła 1, Formuła 3, GP2, GT3, DTM, Drift, Porsche Supercup i wiele innych. To prawdziwe motoryzacyjne szaleństwo.

W 2016 roku impreza odbyła się na Stadionie Narodowym, a wydarzenie zestawiano nawet z rewelacyjnym Top Gear Live. Głównym sponsorem projektu niezmiennie pozostaje PKN Orlen.

Event motoryzacyjny pod znakiem Porsche

W maju 2016 roku na Torze Kielce został zorganizowany przez firmę Driving Experience szczególny event motoryzacyjny, na zlecenie Porsche Polska. Była to właściwie seria eventów motoryzacyjnych, których głównym celem była prezentacja i jazdy próbne najnowszym Porsche 911 (991.2). Jazdy były bardzo widowiskowe i dostarczały uczestnikom mocną dawkę adrenaliny, zwłaszcza że Porsche 911 rozpędzało się nawet do 200 km/h.

Retro Emotion Tour

W październiku 2015 roku malowniczymi drogami okolic Krakowa poruszały się szczególne samochody, w ramach emotion tour. Samochody w stylu retro w stylu „zachodnich klasyków” oraz „w klimacie PRL” były najważniejszym elementem eventu motoryzacyjnego Retro Emotion Tour. Uczestnicy imprezy mieli okazję pojeździć każdym z samochodów zgłoszonych do imprezy.

Fleet Auto Premium

Test samochodów klasy Premium został zorganizowany w czerwcu 2015 roku, na zlecenie Magazynu Fleet, przez firmę Driving Experience. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję sprawdzić samodzielnie samochody różnych marek w bezpośrednim porównaniu. Ta wyjątkowa impreza samochodowa miała miejsce na Torze Kielce.

Reklama
null