Portal

Czy jest ktoś, kto nigdy nie słyszał słowa „resoraki”? Znalezienie takiej osoby zapewne byłoby bardzo trudne! Są to miniaturowe samochodziki, które mimo kolejnych zmian pokoleniowych nadal znajdują szereg fanów, zwłaszcza wśród najmłodszych. Repliki prawdziwych aut, które dzieci widzą na co dzień od marek takich jak BMW, Ford czy Audi są dla nich niezwykle ciekawe i fascynujące. Niekończąca się liczba scenariuszy historii, połączone z różnymi dodatkami, torami wyścigowymi i garażami to gwarancja świetnej zabawy.

Co znajdziemy w sklepach?

Na rynku zabawek możemy znaleźć ogromną ilość marek zajmujących się produkcją miniaturowych samochodzików. Oczywiście bezkonkurencyjna w tej kwestii jest firma Hot Wheels, tworząca modele metalowe i co najlepsze: całe zestawy tematyczne! Niezwykłe, niespotykane kształty, inspirowane bajkami i filmami, które możemy zobaczyć w kinie czy telewizji. Innymi wartym uwagi producentami jest Mattel i Siku, które można znaleźć TUTAJ, których solidne wykonanie połączone z atrakcyjną ceną sprawiają, że rodzice decydują się także na te firmy.

Na co zwrócić uwagę?

Z perspektywy rodzica przy każdym zakupie, najważniejsza jest jakość zabawki. Te najtańsze samochodziki są wykonane z niskiej jakości plastiku i co za tym idzie, są wykonane znacznie mniej dokładniej. Wystarczy kilka raz się nimi pobawić, a mogą ulec uszkodzeniu, a my zostaniemy ze zmarnowanymi pieniędzmi i smutnym maluchem. Poza tym nie sposób nie wspomnieć o tym, że gdy modele są słabo wykonane, mogą posiadać małe, ostre elementy, które są niebezpieczne dla zdrowia dziecka.

Jak przechowywać resoraki?

Jeżeli wydaliśmy już pieniądze na wysokiej klasy samochodzik, dobrze jest nauczyć naszego malucha jak o niego dbać. Nieodpowiednie przechowywanie tych zabawek doprowadzi do szybszego zużywania i ostatecznie, zepsucia się. Ważne jest, aby nie trzymać ich „luzem” w pudełku czy pojemniku, aby obijające się elementy doprowadzą do rys na lakierze, czy nawet pęknięć. Ustawiając je na szafce, czy półce da nam pewność, że zachowają one nienaganny wygląd.

Więcej resoraków znajdziesz na https://heyandplay.pl/category/zabawki-samochody-siku

Podsumowanie

Jak widzimy, samochodziki dla dzieci wcale nie są taką prostą kwestią, jaką mogłoby się wydawać. My, jako rodzice powinniśmy przyłożyć szczególną uwagę na kupno odpowiednich zabawek dla naszych dzieci. Czasami warto wydać na nie więcej pieniędzy, gdyż w cenie otrzymamy nie tylko jakość, ale także bezpieczeństwo, które powinno być dla nas kwestią kluczową.

Reklama
null