Portal

Wakacje w Trójmieście – dlaczego warto mieć samochód?

Możliwość skorzystania z auta w Trójmieście może znacznie ułatwić dotarcie do wszystkich interesujących i wartych zobaczenia miejsc – starówka w Gdańsku ze słynnym Żurawiem, piękną katedrą czy znaną z pocztówek fontanną Neptuna oraz Dworem Artusa jest oddalona od sopockiego molo czy Westerplatte, dlatego pojazd do dyspozycji znacznie ułatwi zwiedzanie i uniezależni nas od komunikacji miejskiej. Szczególnie istotne znaczenie ten fakt będzie miał dla rodzin z małymi dziećmi, które na niedługie nawet wycieczki muszą zabrać ze sobą wózek czy inne akcesoria. Warto też pamiętać, że nie mniej ciekawie prezentują się niedalekie okolice Trójmiasta – osoby zainteresowane lokalną przyrodą mogą też udać się na Mewią Łachę nieopodal ujścia Wisły do Bałtyku lub też wybrać się na spacer zaciszną plażą gdzieś poza miastem.


Czy to się opłaca?

Krótkoterminowy wynajem samochodów to opcja wybierana najczęściej podczas wyjazdów służbowych lub wakacyjnych. Takie rozwiązanie wziąć pod uwagę powinny osoby mieszkające w dużej odległości od Trójmiasta, zwłaszcza jeśli nie chcą tracić cennego czasu na dojazd własnym autem nad morze. Wystarczy skorzystać z połączeń lotniczych, aby szybko znaleźć się w Gdańsku. Niektóre wypożyczalnie samochodów, jak np. As-Car z Gdańska, oferują możliwość podstawienia samochodu w wybrane przez klienta miejsca, dlatego może się on przesiąść do auta już na lotnisku bądź dworcu kolejowym – znacznie ułatwi to przewiezienie bagażu do hotelu. Po zakończonym urlopie nie trzeba też martwić się o oddanie samochodu, ponieważ również można zdecydować się na odbiór pojazdu w wybranej lokalizacji. Takie rozwiązanie to z całą pewnością oszczędność czasu i wygoda. Warto też poszukać firmy, która może zaproponować atrakcyjne ceny najmu, aby dodatkowo obniżyć koszty.

Komfortowe podróżowanie

Aby zwiedzanie Trójmiasta było prawdziwą przyjemnością, warto rozważnie wybierać wynajmowany samochód. Wypożyczalnie aut zazwyczaj oferują kilka lub nawet kilkanaście pojazdów do wyboru, które zróżnicowane są pod względem wielkości, pojemności silnika, ilości dostępnego miejsca w bagażniku czy wreszcie liczby pasażerów oraz dodatkowych udogodnień. W Trójmieście można tanio wynająć niewielkie samochody miejskie idealne dla osób podróżujących samotnie lub par, a także pojazdy typu combi odpowiednie m.in. dla rodzin z dziećmi, które mają do przewiezienia większą ilość bagażu. Coś dla siebie bez problemu znajdą także osoby podróżujące w większych grupach – wynajem jednego większego samochodu może okazać się bardziej opłacalny niż dwóch mniejszych pojazdów. W razie jakichkolwiek wątpliwości można też skorzystać z pomocy pracowników wypożyczalni, którzy podpowiedzą jakie auto może sprawdzić się najlepiej w konkretnym przypadku.

Reklama
null