Portal

Główną atrakcją będą warsztaty muzyczne oraz pokaz gry na bębnach i instrumentach perkusyjnych z całego świata, które poprowadzą muzycy z Etno Sceny. To artyści, którzy nie ograniczają się w stylach muzycznych, czerpią inspirację z różnych stron świata, co daje niepowtarzalne brzmienie oraz nadaje charakter każdemu eventowi, w którym biorą udział.


Warsztaty będą wspaniałym doświadczeniem dla dzieci, ale także nauką rytmu, podstaw wspólnego grania oraz współtworzenia miniorkiestry. Warsztaty są przygotowane i prowadzone przez doświadczonych instruktorów muzycznych. Podczas spotkania muzycy wykorzystają między innymi afrykańskie djemby, kubańskie congi, bongosy oraz brazylijskie tamborimy. Różnorodność instrumentów poszerzy dzieciom horyzonty, pozwoli poznać nowe brzmienia.


Warsztaty poprowadzi Ricky Lion – muzyk z Kongo, który nauczy dzieci gry na instrumentach perkusyjnych i bębnach oraz wspólnie z nimi stworzy orkiestrę, by każde dziecko poczuło się jak prawdziwy artysta.

„Zostań praskim mistrzem” w Galerii Wileńskiej to cykl warsztatów, które mają nie tylko przybliżyć życie kulturalne oraz historię Pragi, ale także stworzyć możliwość do podjęcia współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury. Projekt trwa od marca br. i za każdym razem cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających Galerię gości.

Reklama
null