Portal

Przedświąteczna kolacja z niespodzianką


Szał przedświątecznych zakupów i przygotowań może być męczący. Wszyscy wiemy jak przyjemnie jest wziąć parę głębokich oddechów i zrelaksować się w tym gorącym, grudniowym okresie. Z pomocą przychodzi nam restauracja Avangarda, która wraz z Krakowskim Teatrem Komedia przygotuje uroczystą kolację, połączoną ze spektaklem pt. „Miłość w dużych miastach, czyli korpo i tradycja”. 


W spektaklu, autorstwa Jana Jakuba Należytego wystąpią Jakub Reizer, Aneta Gierat, Maciej Luśnia oraz Jan Korwin-Kochanowski. Sztuka przedstawia życie pary – małżeństwa, która po przeprowadzce do stolicy walczy z prozą życia codziennego.


Ona (Violetta) – zdecydowana, przedsiębiorcza, wykształcona za granicą. On (Mietek) – mąż Violetty, leśnik, kochający przyrodę i zdrowy tryb życia, maratończyk. Ona podejmuje pracę w korporacji, on zatrudnia się, jako kurier. Jej odpowiada życie w Warszawie, kariera i perspektywa awansu, a on chciałby wrócić do miasteczka, gdzie jak mówi jego ojciec (Józef) do Stefana – ojca Violetty: „Viola by ci firmę prowadziła, a Mietek swoje drzewa w lesie, by pielęgnował”. Mietek chciałby mieć dzieci, Violetta „jeszcze nie teraz”. Ojciec Mietka, z zawodu kolejarz, z pasji aktor amator, inscenizator uroczystości okolicznościowych i Stefan, lokalny biznesmen i sponsor Teatru Kolejarza, przyjaciele na dobre i złe, z grupą lokalnych zapaleńców przygotowują przedstawienie o Legionach Polskich i Marszałku Józefie Piłsudskim.


Spektakl pod patronatem fundacji „Damy radę – z Kulturą” i programu „Sto lat radości z niepodległości”można zobaczyć już 15 grudnia, w Warszawskim Domu Technika NOT.

 

Niech żyje BAL!

Z roku na rok, oferty nocy sylwestrowej są bogatsze i bardziej atrakcyjne. Ludzie znacznie chętniej, niż przed laty, wybierają oferty imprez zorganizowanych. Największe tegoroczne wydarzenia z okazji sylwestra odbędą się właśnie w stolicy. Jedną z ciekawszych ofert jest Bal Sylwestrowy w klimacie lat 20. i 30., na który zapraszają restauracja Avangarda wraz z J.A. Baczewskim. Samo miejsce to jedno z najlepszych punktów kulinarnych na mapie Warszawy, gdzie króluje wytrawna kuchnia i sztuka! Właściciele restauracji Awangarda są zgodni, że „każdy, spragniony nowych, nieznanych dotąd doznań smakowych znajdzie tu coś dla siebie”. To już ostatnie chwile, aby zaplanować sylwestrową noc, dlatego warto rozejrzeć się za ofertami już dziś.


Szczegółowe opisy sztuk, jak i trailery, można zobaczyć na stronie:www-krakowski-teatr-komedia.pl

 

Restauracja AVANGARDA Warszawa mieści się w miejscu z wyjątkową, bo ponad 100-letnią historią. Budynek został wzniesiony w latach 1903-1905 na potrzeby Stowarzyszenia Techników Polskich, przy ul. Czackiego 3/5. Obecnie jest to siedziba Naczelnej Organizacji Technicznej.Restauracja stawia na tradycyjną polską kuchnię, w nowoczesnym, awangardowym wydaniu.


Reklama
null