Portal

Wydarzenia kulturalne niejedno mają imię. Mogą przybrać bardzo różnorodny charakter – od koncertów i spektakli teatralnych, aż po eventy kabaretowe czy taneczne. Ale czy na scenie w XXI wieku jest również miejsce dla magii i iluzji? Choć może się wydawać, że sztuka ta powoli odchodzi do lamusa historii, w rzeczywistości jej popularność rośnie. Zobacz, gdzie warto szukać pokazów magicznych.

Pokazy magiczne mają się obecnie bardzo dobrze. Często odbywają się zarówno te kameralne i prywatne, organizowane np. podczas eventów firmowych, jak i takie na wielkiej scenie. Wbrew pozorom więc, iluzjonistów można zobaczyć nie tylko w cyrku.

Gdzie odbywają się największe pokazy magii?

Pokazy magii odbywają się na terenie całej Polski, na największych i najważniejszych salach estradowych. Co najważniejsze – przyciągają prawdziwe rzesze widzów dorosłych oraz najmłodszych. Dobrym przykładem są tutaj eventy takie jak Międzynarodowy Festiwal Iluzjonistów Champions of Illusion, który w 2019 roku zagości w kilkunastu polskich miastach. Pokazy największych gwiazd będzie można obejrzeć między innymi w Poznaniu, Wrocławiu czy Gdańsku od stycznia do czerwca. Warto już dziś zarezerwować bilet.

Innym ciekawym eventem, który odbędzie się w Polsce w przyszłym roku jest show The Illusionists Live. W przedstawieniu, które jest wystawiane w wielu krajach na świecie, weźmie udział aż sześciu magików z Europy i Azji. Spektakl odbędzie się w trzech miastach – w Krakowie, Gdańsku oraz Warszawie.

Warto rozejrzeć się również za biletami na przedstawienia polskich mistrzów iluzji, takich jak Czarek Czaruje czy Just Edi Show – obaj są doskonale znani z TVN-owskiego show „Mam Talent!” i występowali wielokrotnie na scenach polskich oraz międzynarodowych.

Zorganizuj własny pokaz magii

Iluzjonistyczne show to wielkie wydarzenie, które przyciąga uwagę widzów z różnych grup wiekowych. Nie ma w tym nic dziwnego. Najmłodsi zachwycą się iluzją typu close-up, a więc sztuczkami wykonywanymi tuż obok widza, np. z wykorzystaniem „pożyczonych” od niego przedmiotów. Znikające monety, pojawiające się „znikąd” zegarki, bransoletki… wykonanie takich tricków wymaga od iluzjonisty dużej sprawności oraz umiejętności improwizowania i odwracania uwagi. A dorośli? Im również spodobają się takie sztuczki, a jeszcze bardziej docenią iluzję estradową, tę na wielką skalę. Po naprawdę udanych magicznych show cała widownia głowi się nad tym, jak artyście udało się dokonać iluzji. Właśnie dlatego pokazy magii stają się coraz częściej główną atrakcją rozmaitych eventów prywatnych. Można zamówić występ iluzjonisty (trwający nawet ponad godzinę!) np. na imprezę firmową, event promocyjny, przyjęcie dla dzieci, a nawet wesele.

I choć takie show będzie, być może, nieco mniej spektakularne niż wielkie show na ogromnej scenie – także zapewni doskonałą rozrywkę. A to dlatego, że również dzisiaj, w czasach wirtualnej rzeczywistości (i rozrywki) lubimy być zaskakiwani i „oszukiwani”. Ta nutka magii dostarcza niezapomnianych wrażeń, których poszukuje także nowoczesny widz. Warto więc poszukać magicznego show i poddać się iluzji.

Reklama
null