Portal

Jedne zapowiadają wydarzenia artystyczne, inne zapraszają na koncerty, jeszcze inne zwracają uwagę na ważne kwestie społeczne. Bez względu na funkcję, plakaty Anety Kosin łączy wyrazista forma, prostota i synteza przekazu. Prace Kosin – graficzki i kreatorki wizerunku – od 18 stycznia przez miesiąc będzie można oglądać na wystawie w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. 


Na dwóch piętrach foyer Dużej Sceny teatru zawiśnie 40 prac z różnych okresów działalności artystki. 

– Plakat to nie jest w Polsce domena kobieca, niewiele artystek wybiera to medium. A mnie fascynuje jego sposób oddziaływania na odbiorcę, ten krótki czas, który plakat ma na wywołanie emocji i przeniesienie jej na funkcję, na to, czemu służy – mówi Aneta Kosin. – Prace wybrałam tak, żeby jak najpełniej, a zarazem różnorodnie prezentowały moją drogę do synergii ekonomiki środków i oryginalnej wizji – podkreśla. 

Ekspozycja zostanie podzielona na sekcje tematyczne, grupując plakaty społeczne czy muzyczne. Wszystkie prace wykonane są techniką komputerową, ale często wzmocnioną innymi działaniami plastycznymi przy wykorzystaniu farby, faktury, ekspresji materii. 

Aneta Kosin jest cenioną plakacistką oraz kreatorką wizerunku. Od lat zajmuje się jednocześnie pracą twórczą i naukową. 

Jest doktorantką w pracowni Projektowania Informacji Wizualnej w ASP im. Wł. Strzemińskiego, twórczynią opatentowanego projektu – ekologicznego gadżetu reklamowego w formie wielofunkcyjnego mebla dla dzieci. 

W ramach autorskiego konceptu AK Devision zajmuje się budowaniem wizerunku biznesu przy wykorzystaniu artystycznego podejściu do marek, przedsiębiorstw oraz przedsięwzięć. Jest laureatką wielu nagród oraz uczestniczką wystaw na całym świecie. Jej prace znajdują się w Muzeum Plakatu w Wilanowie i Musee de la Publicite w Paryż. 

Współpracuje z instytucjami kulturalnymi w Polsce: Polskie Radio S.A., Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Stowarzyszenie Łódź Filmowa, Kino Charlie, Teatr Exit, ZPAP, a ostatnio również w Nowym Jorku – New York Dance & Art Innovations.

Wernisaż wystawy odbędzie się 18 stycznia, o g. 18.00, w foyer Dużej Sceny Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi (ul. Więckowskiego 15). Ekspozycję będzie można oglądać do 18 lutego 2019 roku. Wstęp wolny.

Reklama
null