Portal

Wbrew obiegowej opinii nie każda pięciolatka marzy o karierze księżniczki. Są też takie, którym bliżej do Mulan niż Kopciuszka oraz takie, które najzwyczajniej w świecie lubią bawić się lalkami i pluszakami. Te ostatnie z pewnością zachwyci łóżko w kształcie domku, które pomieści wszystkie miśki i lale. A co z pozostałymi pięciolatkami? Producenci mebli dziecięcych nie próżnują, zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy w trendach wnętrzarskich zapanowała moda na styl skandynawski. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na urządzenie całego pokoju Naszej Pociechy w zgodzie ze skandynawskim umiarem, czy też nie, drewniane łóżka dla dzieci z pewnością zasługują na uwagę.

Łóżko domek

Łóżko domek to aktualnie jeden z największych bestsellerów na rynku mebli dziecięcych i młodzieżowych. Swoją popularność zawdzięcza prostej, acz oryginalnej konstrukcji oraz bogatej funkcjonalności. Jak już wcześniej wspomnieliśmy łóżko dziecięce w kształcie domku to doskonały wybór dla miłośniczki lal i pluszaków – samo wyglądem przypomina ogromny domek dla lalek, który można dodatkowo udekorować girlandami ozdobnych żarówek lub lampkami.

Oferta łóżek domków nie ogranicza się wyłącznie do jednego czy dwóch modeli, przeciwnie. Wybór jest bardzo szeroki i obejmuje całą gamę propozycji:

  • - łóżko z barierkami – łóżeczko dziecięce z barierkami jest zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby zapewnić dziecku komfort i wygodę w trakcie snu, jednocześnie dbając o jego bezpieczeństwo;
  • - łóżko z szufladami – domek z wysuwanymi szufladami to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za przechowywaniem pościeli na zewnątrz; łóżko dostępne jest w wariancie z jedną lub dwiema szufladami, które poza pościelą mogą także pomieścić zabawki lub ubrania;
  • - łóżko z dodatkowym wysuwanym spaniem – ten typ łóżka to rozwiązanie przeznaczone w szczególności do pokoi dla rodzeństw, jednak ze względu na funkcjonalność oraz komfort posiadania dodatkowego łóżka bardzo często sięgają po nie także rodzice jedynaków; domek z wysuwanym materacem w ciągu dnia może pełnić rolę przestrzeni do zabawy, podczas gdy w nocy wysunięty materac może stanowić dodatkowe zabezpieczenie przed upadkiem dziecka na ziemię – zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na łóżko bez barierek.

Oczywiście poszczególne modele stanowią połączenie wybranych cech. Tak więc możemy się zdecydować na łóżko z barierkami i szufladami lub łóżko z dodatkowym wysuwanym spaniem i barierką na poziomie wyższego materaca. Do tego dochodzą jeszcze różne warianty osadzenia ramy na podłodze. Dostępne są łóżka na nóżkach, które unoszą materac na wysokość kilku, czasami kilkunastu centymetrów nad ziemię, jak i modele nóżek pozbawione. W przypadku tych ostatnich rama zawierająca materac spoczywa bezpośrednio na ziemi, a sam materac jest uniesiony od poziomu podłogi o kilkanaście milimetrów. Łóżka te robią ogromne wrażenie wizualne, przy czym są w pełni bezpieczne dla dziecka i wyjątkowo uniwersalne.

Łóżko dla Małej Łobuziary

Dla dziewczynek, które nie marzą o przyszłości księżniczki i nie specjalnie przepadają za zabawą lalkami producenci mebli dziecięcych przygotowali bardzo interesującą alternatywę – łóżka tipi. Łóżka tipi wpisują się w nurt łóżek skandynawskich, są więc robione z drewna, a ich konstrukcja, choć trwała i stabilna sprawia wrażenie lekkości. Dodatkową zaletą łóżek dziecięcych w kształcie tipi jest możliwość ich szybkiego przeobrażenia w namiot – w tym celu wystarczy kawałek materiału lub prześcieradło.

Łóżka tipi wciąż są pewną nowością na polskim rynku, dlatego oferta dostępnych modeli jest stosunkowo ograniczona. Można się jednak spodziewać, że z czasem tipi będą dostępne w wariantach odpowiadających domkom.

Łóżko z baldachimem

A na zakończenie łóżeczka dla pięcioletnich księżniczek… Księżniczki mieszkają w pałacach i mają łóżka z baldachimami. Dla naszych Małych Księżniczek producenci mebli dziecięcych mają dwie propozycje – łóżka z baldachimem (dostępne jako jeden mebel) lub baldachimy do osobnego montażu, które można zamontować na łóżku domku lub przymocować bezpośrednio do ściany/sufitu. Poza czysto estetycznym wymiarem, łóżka z baldachimem mają także wymiar funkcjonalny – latem chronią przed insektami i owadami, a zimą poprzez ograniczenie cyrkulacji powietrza nad łóżkiem pozwalają na utrzymanie odpowiedniej temperatury.

Dodatkowym walorem baldachimu jest możliwość jego montażu w dowolnym miejscu w pomieszczeniu – nie tylko nad łóżkiem – dzięki czemu praktycznie bez wysiłku możemy stworzyć dla Naszej Pociechy oryginalne miejsce do zabawy.

Gdzie szukać nietuzinkowych łóżek dla 5 latki?

Sklep Filo-Shop.pl to miejsce, w którym marzenia Twojego dziecka o własnej niecodziennej przestrzeni do zabawy i odpoczynku stają się rzeczywistością. W asortymencie posiadamy bogaty wybór skandynawskich łóżek drewnianych oraz dodatków. Znajdziesz tu między innymi łóżka domki w różnych wariantach, łóżka w kształcie tipi, a także oryginalne baldachimy do montażu nad łóżkiem oraz każdym innym miejscu w pokoju. Serdecznie zapraszamy na zakupy!

Reklama
null