Portal

Każdy motocyklista wraz z początkiem nowego sezonu poszukuje nowych wrażeń. Tego mogą mu dostarczyć tylko ciekawe trasy i wyprawy motocyklowe po Europie. W Europie znajduje się bowiem wiele miejsc i dróg wręcz stworzonych specjalnie dla motocyklistów. Oczywiście im więcej zakrętów, różnic w terenie i pięknych widoków, tym lepiej. Oto kilka miejsc, które każdy motocyklista powinien odwiedzić.

Alpy

Górskie drogi na terenie Alp to obowiązkowy punkt na motocyklowych trasach. Dodatkowo podczas jednej podróży można przejechać przez kilka państw, między innymi Niemcy, Francję, Austrię, Szwajcarię i Włochy. Oczywiście podstawą do tej wspaniałej podróży są drogi, jednak motocyklistów urzekną nie tylko one. Podczas podróży można podziwiać także piękne górskie krajobrazy, ośnieżone wierzchołki gór. Ponadto jest to trasa, którą śmiało można jeździć wielokrotnie, ale za każdym razem w inny sposób.

Nordkapp

Nordkapp jest przylądkiem, który sam w sobie nie musi zwalać z nóg jako cel podróży. Jednak czasem jest tak, że sama podróż jest ważniejsza niż jej finał. Tak jest właśnie w przypadku Nordkapp. Prowadzą do niego kręte drogi wzdłuż państw nadbałtyckich. Dzięki temu podczas jednej podróży można odwiedzić kilka kolejnych państw oraz odbyć wycieczkę dookoła Bałtyku.

Bałkany

Ten rejon Europy słynie z wielkiej gościnności, podobnie jak Polska. Ponadto jest też idealnym miejscem na odbycie motocyklowej podróży. Nadbrzeżne drogi i wspaniałe widoki, które są połączeniem morskich wybrzeży i skalistych gór na pewno na długo zapadną w pamięci. Podróż motocyklem po Bałkanach prowadzi przez takie kraje jak Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Albania, Grecja, Macedonia, Bułgaria i Serbia.


Wyprawy motocyklowe po europie organizuje ADVPoland

Trasa Transfogarska

Połączenie gór i motocykla to dobry sposób na podróż życia. Dlatego wspaniałą trasą na także podróż będzie właśnie Trasa Transfogarska. Znajduje się ona w paśmie Karpat Rumuńskich. Trasa bogata jest w wiele zakrętów, ale także liczne atrakcje, które uświetnią podróż. Podczas tej wycieczki można zobaczyć między innymi zaporę a rzece Ardżesz i jezioro Vidraru, a także zamek Włada Palownika - Poienari.

Reklama
null