Portal

Razem szczęśliwi i spełnieni – to hasło przewodnie tegorocznego Tygodnia Małżeństwa, który potrwa od 7 do 14 lutego. W Warszawie odbędą się liczne warsztaty dla par, ciekawe wykłady i zniżki na zakupy. Małżonkowie będą mogli wylosować bezpłatną kolację dla dwojga.


Już po raz piąty w Polsce organizowany jest Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. To cykl wydarzeń mających na celu wspomaganie par w budowaniu trwałej więzi dającej poczucie bezpieczeństwa i szczęścia. Warszawską edycję tego wydarzenia po raz trzeci organizuje Centrum Myśli Jana Pawła II, od trzech lat uczestniczy w nim warszawska restauracja St Antonio. 


- Bliskość, szacunek, ciepło – to chcemy podkreślić zapraszając pary małżeńskie do naszej restauracji. Wspólny posiłek utrwala relacje i buduje więzi, jest momentem kiedy poświęcamy sobie dużo uwagi Goście cenią St Antonio za romantyczną atmosferę i wykwintne wnętrza, a do tego pyszne jedzenie – mówi Agata Melnyk, menadżer restauracji.


Restauracja przekazała zaproszenia dla dwóch osób na kolację, które można zrealizować w ciągu miesiąca. Zaproszenia będą rozlosowane wśród uczestników spotkań w Centrum Myśli Jana Pawła II. Oprócz tego przygotowano wiele atrakcji. W Warszawie odbędą się między innymi warsztaty na temat sztuki komunikacji w małżeństwie, zajęcia taneczne, spektakle. Małżonkowie będą mogli taniej zakupić książki w wybranych księgarniach, będą też mogli skorzystać z bezpłatnych lub tańszych biletów na wystawy (w tym do Zamku Królewskiego i Zachęty), filmy, sztuki teatralne i koncerty w Filharmonii Narodowej.  


Tydzień Małżeństwa to społeczna kampania promująca szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny. Tydzień Małżeństwa odbywa się równolegle w 22 krajach zawsze w tym samym terminie: 7-14 lutego. W Polsce projekt został zainicjowany w 2015 r. przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich Oddział Gdański. Od tego czasu odbyło się kilkadziesiąt wydarzeń o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, rekreacyjnym i rozrywkowym. Obecnie ogólnopolską akcję koordynuje Fundacja Tydzień Małżeństwa. 


St Antonio przyjmuje gości od 22 lat. Restauracja, mieszcząca się w skrzydle zabytkowego Pałacu Błękitnego w Ogrodzie Saskim, oferuje dania kuchni włoskiej i polskiej. 


Specjalnością St Antonio są makarony własnego wyrobu, najwyższej jakości mięsa, świeże owoce morza oraz domowego wyrobu owocowe sorbety, lody i desery. 

Wnętrza restauracji wzorowano na weneckim salonie, budynek od szumu ulicy oddziela malowniczy ogród. Właściciel restauracji Artur Jarczyński od 28 lat z sukcesem prowadzi na polskim rynku prawdziwe gastronomiczne królestwo, do którego należą m.in.: Jeff`s, U Szwejka, Shipudei Berek, Podwale Kompania Piwna, Otto Pompieri, Der Elefant, Pod Wawelem, Sukiennice, Podwale 25 oraz Bazyliszek.

Reklama
null