Portal

W tym roku przypada 209 rocznica urodzin Fryderyka Chopina, genialnego kompozytora, ikony polskiej i światowej muzyki. Z tej okazji, 2 i 3 marca, w Sky Tower zorganizowane zostaną otwarte spotkania z muzyką mistrza. Będzie można na żywo posłuchać wybitnych solistów, utalentowanych adeptów muzyki klasycznej oraz trzynastoosobowej orkiestry kameralnej. 

Fryderyk Chopin był jednym z najbardziej utalentowanych kompozytorów swoich czasów, nazywanym „poetą fortepianu”. Ku czci tego wybitnego twórcy powstał projekt, w tym roku realizowany już po raz ósmy, zatytułowany „Urodziny Chopina”. Jego organizatorzy, chcąc dotrzeć do szerokiej publiczności i przełamać bariery między artystami a odbiorcami, zapraszają na weekendowe koncerty w Sky Tower. 

Odbędą się one 2 i 3 marca o godzinie 17:00. Wykonawcy, laureaci międzynarodowych oraz krajowych konkursów, zaprezentują mazurki, etiudy, sonaty, preludia oraz walce. Wśród dźwięków utworów Chopina, tych mniej lub bardziej znanych, które zabrzmią w nietypowej przestrzeni obiektu, każdy z pewnością znajdzie coś odpowiadającego własnej wrażliwości, będzie też mógł odkryć nowe muzyczne doznania.

- Rocznica urodzin Fryderyka Chopina to doskonała okazja, aby wnętrze Sky Tower wypełniła myśl „Fête de la Musique”. Idea ta pochodzi z Francji i mówi o muzykowaniu w miejscach nieoczywistych, a takim jest właśnie nasz obiekt. Na dwa dni stanie się on przestrzenią, w której muzyka klasyczna będzie „odczarowywana” dla nowych grup słuchaczy - mówi Magdalena Wiewiór, Marketing Manager Sky Tower. 

Słuchacze koncertów w Sky Tower będą mieli okazję zapoznania się na żywo z klasycznymi utworami muzycznymi - taka możliwość zdarza się niezwykle rzadko! Pierwszego dnia wydarzenia wystąpi trójka cenionych artystów: soliści Jakub Lichtenstein i Mikołaj Ferenc oraz sopranistka Daria Stachowicz. Z kolei 3 marca, w towarzystwie orkiestry kameralnej, koncert e-moll odegra Michał Michalski - twórca albumu „Piano Recital”. 

Dla słuchaczy przewidziano 30 miejsc siedzących oraz miejsca stojące. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Występy będą odbywały się na parterze Sky Tower, nieopodal supermarketu Piotr i Paweł.  

Reklama
null