Portal

Projekt RE[punk]BLIKA to kolejny magnes, który powinien przyciągnąć Was na tegoroczną edycję ROCK NA BAGNIE w Goniądzu. Wyjątkowy hołd, który zespołowi Republika oddali czołowi muzycy punkrockowi doczeka się jedynego wykonania na żywo, właśnie na naszym festiwalu. Koncert przygotował krakowski Chupacabras, weźmie w nim udział kilku znamienitych gości, również Zbigniew Krzywański, legendarny gitarzysta Republiki. Składu Rocku Na Bagnie dopełniają grupy Prawda, na której czele stoi Melon i warszawski skład Satellites złożony z fanów The Ramones.

Przypominamy, że do końca marca cena karnetów wynosi tylko 70 złotych. Potem podrożeją.

RE[punk]BLIKA

Republiki nie trzeba nikomu przedstawiać, ale warto przypomnieć, że ten toruński zespół był na początku swojej działalności związany ze sceną punkową. Został nawet, w listopadzie 1981 roku laureatem II edycji Festiwalu Nowofalowych Grup Rockowych odbywającego się w toruńskiej Od Nowie. To była pierwsza cykliczna impreza w Polsce prezentująca zespoły punkrockowe i nowofalowe. Dlatego nie powinien dziwić hołd środowiska punkowego dla zespołu Grzegorza Ciechowskiego, Zbyszka Krzywańskiego, Pawła Kuczyńskiego i Sławka Ciesielskiego. Właśnie tym jest płyta „Nieustanne pogo”, która ukazała się pod koniec zeszłego roku. Koncert podczas Rocku Na Bagnie przedstawi piosenki z tego właśnie wydawnictwa. Muzycznie i wizualnie zostanie przygotowany przez krakowski zespół Chupacabras, a na scenie nieśmiertelne piosenki Republiki zaśpiewają i wspomogą instrumentalnie: ExPert (Inkwizycja), muzycy zespołu Qulturka (Aśka, Leon i Kacper), Salem z Kompanii Karnej, Sid z zespołu Zbeer, Wróbel z Inhalators, Wiesław z Cela nr 3 oraz muzycy grup Manta Birostis i Satellites. Gościem specjalnym koncertu będzie Zbigniew Krzywański, legendarny gitarzysta Republiki.

PRAWDA

Melon jest jedną z najciekawszych postaci naszego środowiska punkrockowego. Wydawca, animator, ale też, a może przede wszystkim, właśnie wokalista i lider wrocławskiego zespołu Prawda, który po raz drugi zawita na Rock Na Bagnie (debiutowali w Goniądzu dwa lata temu). Prawda ma już 25 lat, ale wciąż liczy się na naszym podwórku i nagrywa kolejne albumy, których ma na swoim koncie już osiem (ostatni „Chaos In Poland” ukazał się dwa lata temu). Prawda występowała wielokrotnie za granicami Polski zbierając świetne recenzje, kilka razy brała udział w Przystanku Woodstock (dwukrotnie pokazała się też na Dużej Scenie) i jest obecnie jednym z najprężniej działających zespołów.

SATELLITES

Powstali w Legionowie w grudniu 2014 roku i są maniakalnymi fanami The Ramones. Nawet występowali przed CJ Ramone, ostatnim basistą tego legendarnego zespołu i świetnie dali sobie radę. Satellites nie tworzą nowicjusze, a muzycy znani wcześniej z grup P.D.S. i Dumbs. Mają na koncie autorską płytę „Interpunkcja”, a ich nagrania znaleźć można też na kompilacjach, m.in. „Warsaw Hardcore Punk Attack vol. 3”, „Ramones Maniac Poland” czy na wspomnianym już „Nieustannym pogo”.


IX ROCK NA BAGNIE odbędzie się w dniach 5 i 6 lipca 2019 roku.

W Goniądzu wystąpią też: G.B.H. (Anglia), Anti-Nowhere Leaugue (Anglia), The Outcasts (Irlandia), Moskwa, Kinsky, Farben Lehre, Gutek, The Pau, ID, Chupacabras, Zenek, Redakcja Corruption, Arogants (Czechy), Faul Techniczny, Bobcat, Deathreat, Headless Frog, Close Air Support (Szwecja), Flaška Visočini (Czechy), Skampararas i Stress.

Organizatorem Rocku na Bagnie jest Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego, która poszukuje wolontariuszy do pracy przy imprezie. Zgłoszenia (tylko pełnoletnich osób) trzeba zgłaszać na adres: fundacja@monki.pl

Karnety kolekcjonerskie są w cenie jedynych 99 zł i można je kupić na stronie festiwalu: http://sklep.rocknabagnie.pl/produkt/karnet-kolekcjonera-2019/

http://rocknabagnie.com.pl/

Reklama
null