Portal

Speed & Music (CSI, 130 cm) przy dopingu 5-tysięcznej publiczności wygrała Aleksandra Kierznowska na koniu Dior. Mistrzyni Polski juniorów jako jedyna pokonała 11 przeszkód w czasie poniżej 50 sekund (49,91 ).

- To niesamowite uczucie wygrać z takimi zawodnikami jak Skrzyczyński, Geerink i Beletskiy. Miałam trochę szczęścia i się udało – powiedziała triumfatorka, która na równie dobry występ liczy w jutrzejszym konkursie Grand Prix. 

Drugie miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński na Lucky Star, a trzeci Sander Geerink na Donner IK.

Publiczności w szczególności podobał się przejazd Vladimira, który najpierw rozbawił całą halę przy charakterystycznej już podczas CAVALIADY „Kalince”, a chwilę później w doskonałym stylu pokonał parkur w czasie dającym mu czwarte miejsce. 

W konkursie HPP w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi tor jazdy był bardzo wymagający. Do drugiego nawrotu weszli Ci, którzy wykazali się precyzją. Rywalizacja w finałowych przejazdach między trzema najlepszymi była bardzo emocjonująca. Wygrał, podobnie jak w czwartek, Adrian Kostrzewa z KS Idmar Krajkowo i jego cztery siwe konie Lipicańskie.

Bliski odebrania mu triumfu był Bartłomiej Kwiatek z SLKS Książ, jednak zrzutka na przedostatniej bramce i 4 sekundy kary spowodowały, że dziś musiał zadowolić się miejscem drugim .Trzeci był zaprzęg Piotra Mazurka z SJ Sokół Kunowo. W klasyfikacji, przed sobotnimi zawodami w Warszawie, na prowadzeniu jest Adrian Kostrzewa, drugi jest Bartłomiej Kwiatek, a trzeci Piotr Mazurek. 

W finale średniej rundy najlepszy okazał się Jan Vinckier (BEL) na wyhodowanym w Polsce wałachu Qantas. To już drugie zwycięstwo tej pary podczas krakowskiej Cavaliady. Drugie miejsce zajął Kullo Kender (EST) na klaczy Striga, a trzecie Jarosław Skrzyczyński na Akkol.

W rywalizacji CAVALIADA Future najlepsze okazały się liderki rankingu, Martyna Ufnal na Ramiro i Zofia Ćwik na Teti.

W kategorii MINI kibice zobaczyli pięć bezbłędnych przejazdów, jednak zdecydowaną przewagę nad rywalami miała dziś zawodniczka KJ Hippica Polonia Słupno, Martyna Ufnal na wałachu Ramiro, która wyprzedziła Matyldę Szrajer na Wollings Lion King o prawie 3 sekundy. Trzecie miejsce zajęła Nell Sówka na S-Piorun.

Trzecia wygrana Martyny znacznie umocniła ją na pozycji liderki. Drugie miejsce w rankingu zajmuje Natalia Głowacz, a trzecie Nel Skotarczak.

W kategorii MIDI najlepsza była Zofia Ćwik na klaczy Teti. Tu zobaczyliśmy tylko dwa bezbłędne przejazdy. Drugi uzyskał Antoni Śliwiński na koniu Apla. Trzecia była Marcelina Jackowiak na Coast Player Seguret. 

To już czwarte zwycięstwo tej młodej amazonki, która jest zdecydowanym liderem rankingu MIDI. Drugą pozycję zajmuje Maria Michalska, a trzecią Antoni Śliwiński. 

Konkurs sztafet wygrała drużyna amazonek: Martyna Ufnal na Ramiro, Zofia Ćwik na Teti i Aleksandra Kierznowska na Valencia. 

Niezwykłe emocje nie opuszczały kibiców na TAURON Arena Kraków do ostatniej sekundy. Drugie miejsce, mimo jednego błędu, ale ze świetnym czasem zajęła ekipa: Julia Ganowska na Pasjonata Parys, Julia Pięta na Marcos i Małgorzata Ciszek-Lewicka na Chili PJ. Trzecie miejsce zajęli: Michalina Dańczak na Maidi, Maria Michalska na Pasjonata Amigo i Małgorzata Ciszek-Lewicka na Chili PJ. 

Małą rundę wygrała ukraińska amazonka, Larysa Krulik na ogierze Zonenbold. 

Reklama
null