Portal

Odkąd możliwe stało się wypożyczanie samochodów i to nawet bez wychodzenia z domu, z tego typu usług korzysta coraz więcej osób. Rezerwacji auta można dokonać telefonicznie czy też przez Internet, co jest ogromną wygodą i ułatwieniem. Rezerwując preferowany pojazd z wyprzedzeniem, można mieć go do dyspozycji, nawet tuż po wylądowaniu na lotnisku. Jest to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Jak zatem wygląda w praktyce wypożyczenie samochodu?
Wynajmowanie samochodu przez Internet – na co zwrócić uwagę?

W Internecie jest dostępnych cała masa witryn należących do firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów, które działają na terenie całego kraju. Dodatkowo do dyspozycji są porównywarki cen samochodów, które są skarbnicą ofert przeróżnych wypożyczalni, a więc każdy bezproblemowo znajdzie tą dla siebie najkorzystniejszą. Tym bardziej, że korzystanie z nich jest całkowicie darmowe. Auto zarezerwować można także bezpośrednio u firmy. Warto wówczas postawić na te najbardziej zaufane wypożyczalnie, które mają do zaoferowania wysokiej jakości pojazdy i to w przystępnych cenach. Przykładem jest wypożyczalnia samochodów Rybnik z usług której korzystają setki zadowolonych klientów z całej Polski. W celu wynajęcia auta, konieczne jest posiadanie prawa jazdy, drugiego dokumentu tożsamości, karty kredytowej lub debetowej oraz dodatkowych pieniędzy na kaucję/wkład własny w ubezpieczeniu.


Decydując się na wynajem auta przez Internet, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jedną z nich jest oczywiście termin wynajmu. Bardzo ważną kwestią jest to, aby zarezerwować pojazd z dużym wyprzedzeniem, szczególnie jeśli chce się wypożyczyć konkretny model. Jeśli auto ma zostać wynajęte na wakacje, czyli podczas sezonu, to należy dokonać rezerwacji z co najmniej trzymiesięcznym wyprzedzeniem, gdyż wówczas można liczyć na niższe ceny.


Kolejną kwestią jest miejsce wynajmu. Czasami taniej będzie wypożyczyć samochód na lotnisku niż w centrum miasta. Można także zaznaczyć inne miejsce oddania pojazdu niż odbioru, unikając przy tym niepotrzebnych kosztów. Niektóre wypożyczalnie samochodów pobierają dodatkowe opłaty, jeśli kierowcą jest osoba poniżej 25 roku życia, dlatego też należy zwrócić na to uwagę. Jeśli zamierzamy wynająć auto przez Internet, to należy zwrócić uwagę na to, czy będzie możliwe anulowanie rezerwacji i kiedy. Czasami rezygnacja może wiązać się z koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat, więc warto mieć to na uwadze. Kolejną kwestią jest limit kilometrów. Obecnie większość wypożyczalni nie określa dozwolonej ilości kilometrów, jakie można przebyć autem, ale lepiej jest się upewnić.

Reklama
null