Portal

Musisz ubezpieczyć swój samochód? Aby zapłacić za polisę jak najmniej, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń on-line!

Ceny polis samochodowych mogą być wysokie. Niektórzy kierowcy płacą za nie nawet kilka tysięcy złotych. Nic dziwnego, że szukamy metod na to, aby zapłacić za ubezpieczenie jeszcze mniej.

Najlepszym sposobem, aby ubezpieczenie samochodowe kosztowało jak najmniej, jest porównanie cen polis różnych ubezpieczycieli. W tym celu nie musimy jednak wcale odwiedzać każdego towarzystwa po kolei – alternatywne rozwiązanie to wygodna porównywarka ubezpieczeń on-line!

Porównywarki ubezpieczeń – wybierz najlepszą ofertę!

Przez długi czas, aby wybrać tanie ubezpieczenie samochodowe, trzeba było umawiać się do agenta ubezpieczeniowego. Teraz nie jest to już potrzebne – porównywarki są ogólnodostępne i każdy, kto chciałby sprawdzić ceny polis na samochody, może z nich skorzystać bez żadnych opłat.

W porównaniu do agencji ubezpieczeń porównywarka jest jednak nie tylko wygodniejsza i dostępna na wyciągnięcie ręki, ale razem z nią możemy znaleźć jeszcze tańsze oferty dzięki różnym zniżkom!

Z pomocą porównywarki ubezpieczeń możemy sprawdzić koszty:

  • ubezpieczenia OC – odpowiedzialności cywilnej – to obowiązkowe ubezpieczenie, które musi posiadać każdy właściciel samochodu, za jego brak grozi wysoka kara
  • ubezpieczenia AC – autocasco – to dodatkowe ubezpieczenie samochodowe, które pozwala na uzyskanie dodatkowej ochrony w razie kradzieży czy uszkodzenia pojazdu
  • Assistance – dodatkowa ochrona podczas podróży, pozwala na skorzystanie z usług napraw czy holowania zarówno w kraju, jak również za granicą
  • ubezpieczenia NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków – to polisa, która umożliwia wypłatę odszkodowania na leczenie po wypadku

Wobec tego niezależnie od interesującego nas zakresu ubezpieczenia samochodowego, możemy zdecydować się na jego wyszukanie za pośrednictwem porównywarek ubezpieczeniowych. To najlepszy wybór zarówno dla posiadaczy samochodów starszych, na które kupuje się tylko OC, jak również tych nowszych, na które kierowcy opłacają najczęściej cały pakiet polis.

Porównywarki ubezpieczeń – wielu ubezpieczycieli w jednym miejscu

Za pomocą porównywarki ubezpieczeń można sprawdzić ceny różnych polis u wielu ubezpieczycieli – to wszystko na jednej stronie internetowej, dlatego nie ma wtedy potrzeby odwiedzania wielu serwisów.

Porównywarki mogą sprawdzić dla nas koszty polis nawet w kilkunastu towarzystwach ubezpieczeniowych działających na polskim rynku. Przykładowo, popularna porównywarka www.porowneo.pl bierze pod uwagę oferty najbardziej popularnych ubezpieczycieli: PZU, Generali, Aviva, AXA, Link4, MTU24, Proama i Benefia, You Can Drive.

Dzięki temu, że możemy sprawdzić wysokość składek u wielu ubezpieczycieli w jednym miejscu, oszczędzamy dużo czasu – możemy wtedy jak na dłoni zobaczyć, który z nich może zaproponować nam najniższą cenę za wybrane polisy.

Porównywarki ubezpieczeń – jak wykonać kalkulację?

Samodzielne wykonanie kalkulacji ubezpieczenia OC czy też innych polis dodatkowych za pomocą porównywarki ubezpieczeń jest naprawdę bardzo proste! Cała procedura zajmie nam zaledwie kilka minut, dlatego możemy zrobić ją w dowolnym momencie – bez wychodzenia z domu.

Pierwszym etapem będzie wybór odpowiedniego rodzaju ubezpieczenia, które nas interesuje. Potem przechodzimy do kolejnego etapu polegającego na wypisaniu specjalnego formularza służącego do przeprowadzenia indywidualnej kalkulacji.

Do formularza w porównywarce wpisujemy szereg danych:

  • dane o samochodzie – marka, model, wariant, rocznik, typ paliwa i skrzyni biegów, przebieg dotychczasowy i szacowany, data zakupu i pierwszej rejestracji auta, informacje o własności i sposobie użytkowania pojazdu
  • dane o właścicielu samochodu – data urodzenia, miejsce zamieszkania, płeć, stan cywilny, data otrzymania prawa jazdy, liczba posiadanych dzieci
  • dane o ubezpieczeniu – dane o dotychczasowym ubezpieczycielu, liczba lat bezszkodowej jazdy, ewentualna amortyzacja i udział własny w ubezpieczeniu, data obowiązywania ubezpieczenia

Ponadto kalkulator może wymagać także podania od nas dodatkowych danych, na przykład naszych danych kontaktowych. Są one wymagane przez niektórych ubezpieczycieli do wykonania dokładnych wyliczeń.

Po wypisaniu formularza porównywarka ubezpieczeń rozpoczyna kalkulację i już po około minucie może zaprezentować nam wyniki. Możemy wówczas od razu zauważyć, gdzie za ubezpieczenie zapłacimy najmniej.

Warto także wskazać, że możemy wykupić wyliczone wcześniej ubezpieczenie. W tym celu klikamy na odpowiedni przycisk przy polisie, która nas interesuje. Jesteśmy przenoszeni na stronę ubezpieczyciela, gdzie podajemy także dodatkowe informacje. Za ubezpieczenie możemy zapłacić także on-line – szybkim przelewem.

Podsumowując, gdy nie wiesz, gdzie ubezpieczyć swój samochód, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń on-line. Razem z tym narzędziem znalezienie najlepszej polisy będzie naprawdę bardzo proste, a Ty będziesz mógł zaoszczędzić na ubezpieczeniu swojego samochodu jeszcze więcej!

Reklama
null