Portal

Urodziny mają do siebie to, że lubią się powtarzać i co roku kończymy z tym samym dylematem – co sprawić ukochanej osobie z ich okazji? Poniżej zebraliśmy kilka oryginalnych pomysłów, spośród których na pewno wybierzesz coś, dla kogoś Ci bliskiego. Pamiętaj, że niewykorzystane propozycje będą aktualne w przyszłym roku.

Coraz popularniejszym, a jednocześnie niebanalnym prezentem stają się ostatnio szkolenia i kursy. Nie musimy od razu wybierać długich – kursy początkowe czy na poziomie podstawowym trwają często nie więcej, niż kilka godzin, więc bez problemu zmieszczą się w codziennym grafiku. Takie warsztaty to doskonały sposób na nie tylko uporządkowanie wiedzy czy rozszerzenie zainteresowań, ale nie rzadko też mogą przyczynić się do dalszego rozwijania pasji. Jeśli doskonale wiemy, co lubi nasz solenizant i mamy na to fundusze – sięgnijmy po bardziej specjalistyczne szkolenia, które nie tylko sprawią mu przyjemność, ale i podniosą jego kwalifikacje.

Zdjęcia – pamiątka na lata

W czasach bez platform społecznościowych, komunikatorów czy nawet telefonów, osobiste zdjęcia czy malowane ręcznie obrazu były jednymi z najbardziej cenionych pamiątek. Choć obecnie możemy komuś wysłać zdjęcie czy obrazek w kilka sekund, nadal jest coś magicznego w otrzymywaniu albumu czy obrazu na ścianę. Taki obraz na urodziny sprawdzi się nie tylko dla babci czy dziadka, ale będzie też świetnym prezentem dla każdej osoby lubiącej otaczać się pięknymi i oryginalnymi przedmiotami. Wiele firm oferuje obecnie możliwość wyboru spośród tysiąca wzorów jak te dostępne tutaj: https://www.galeriadruku.com.pl/foto-blog/prezent-obraz-na-urodziny/, ale i również wykonanie obrazu z powierzonej grafiki czy zdjęcia.

Podaruj nowe doświadczenie

Jednym z ciekawszych pomysłów jest sprezentowanie naszej bliskiej osobie możliwości doświadczenia czegoś niepowtarzalnego. Wybór jest obecnie ogromny! Dla konesera mocnych wrażeń możemy wybrać lot na paralotni, skok na bungee czy przejazd bolidem. Jeśli nadmiar adrenaliny nie jest pożądany, dobrym wyborem będzie kolacja degustacyjna – z jedzeniem trudno jest nie trafić. Jeśli szukamy czegoś spokojnego i wyrafinowanego, postawmy na wieczór w operze czy filharmonii – wspaniała muzyka i niepowtarzalna atmosfera z pewnością zapadnie w pamięci każdego na długo.

Zrób to sam

Własnoręcznie wykonane słodkości czy ciasta to zdecydowanie jedne z najlepszych prezentów, jakie można dostać. Nie musisz być mistrzem piekarnika – jeśli pieczenie ciasteczek nie jest Twoją specjalnością, zawsze możesz spróbować ze smakowymi oliwami czy masłami. Nawet dla kuchennego laika połączenie przypraw i zamknięcie ich w ozdobnej butelce nie powinno być kłopotem. Jako alternatywę możemy spróbować się z wyszywaniem. Nie musimy od razu porywać się na skomplikowane wzornictwo – ręcznie wyszyte inicjały na ręczniku czy szlafroku potrafią zrobić wrażenie i są miłą odmianą od kolejnego kupionego w pośpiechu kompletu losowej pościeli.

Dla spokoju ciała i ducha

Święty spokój – kto o nim nie marzy? Doskonale jednak zdajemy sobie sprawę jak o niego trudno, dlatego ostatnią pozycją na naszej liście jest mała jego namiastka: relaks w SPA. Możemy wybrać pojedynczy masaż, który bez wątpienia przyniesie ukojenie po nawet najgorszym dniu lub pełen pakiet zabiegów. Wiele hoteli i ośrodków oferuje możliwość połączenia doświadczenia z noclegiem i kolacją – to świetny pomysł nie tylko na prezent urodzinowy, ale i dla par czy na Dzień Matki.


Jak widać, nie musimy co roku powielać tych samych, banalnych schematów. Wystarczy odrobina wyobraźni i nasza lista, by sprawić ukochanej osobie coś wyjątkowego co bez wątpienia zapamięta na lata.


Reklama
null