Portal

Foteliki RWF zmniejszają aż o 25% ryzyko poważnych urazów głowy i szyjnego odcinka kręgosłupa u dzieci. Ponadto w realny sposób chronią górne i dolne kończyny dziecka przed uderzeniem w przedni fotel podczas wypadku. W fotelikach RWF w czasie zdarzenia drogowego powstaje ogromna siła, która pcha dziecko do siedziska, a więc mały pasażer przez cały czas pozostaje w najbezpieczniejszym miejscu w aucie, którym jest fotelik samochodowy. W fotelikach montowanych przodem do kierunku jazdy ta sama siła wyrywa dziecko z siedziska. Od kilku lat Unia Europejska zapowiada wprowadzenie obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach RWF od urodzenia do 4 roku życia.


Foteliki RWF (Rearward Facing) to foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy. Mianem fotelików RWF określamy foteliki z grupy wagowej 0-18 kg, są to foteliki następna po kołysce samochodowej, która w myśl polskich przepisów musi być montowana tyłem do kierunku jazdy. Foteliki 0-18 kg są bezpieczniejszą alternatywą dla tych z grupy 9-18 kg, w których dziecko najczęściej podróżuje już przodem do kierunku jazdy. Foteliki RWF najwyższej jakości, w dobrych cenach znajdziesz w sklepie abcgps.pl oraz w specjalistycznym sklepie dziecięcym boboking.pl  

Dlaczego foteliki RWF są bezpieczniejsze?

Rearward Facing (RWF) oznacza grupę fotelików samochodowych montowanych tyłem do kierunku jazdy, czyli w jedyny rekomendowany sposób przewożenia dzieci do 4 roku życia. W czasie kolizji czołowej na głowę i szyję dziecka naciska siła o masie około 200 kg. Tymczasem maksymalne obciążenie tych partii ciała niepowodujące poważnych i trwałych obrażeń dla 3-letniego dziecka to 122 kg a dla 6-letniego 164 kg. Ponadto w fotelikach montowanych tyłem do kierunku jazdy w czasie wypadku dziecko jest wpychane do wnętrza fotelika, a więc ręce i nogi nie uderzają w przedni fotel, co ma miejsce w przypadku fotelików montowanych przodem do kierunku jazdy.


Przewaga fotelików RWF:

  • Ochrona głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa.
  • Ochrona kończyn górnych i dolnych
  • Ochrona klatki piersiowej i jamy brzusznej, przed urazami spowodowanymi przez pasy bezpieczeństwa podczas wypadku. Dziecko przez cały czas kolizji pozostaje w foteliku, a więc nie jest narażone na urazy spowodowane przez napieranie z dużą siłą na uprząż bezpieczeństwa.
  • Tylko foteliki RWF zaliczają rygorystyczny szwedzki TEST PLUS, w którym sprawdzany jest nacisk na głowę i szyję dziecka podczas wypadku. Na chwilę obecną żaden fotelik montowany przodem do kierunku jazdy nie zaliczył z pozytywnym wynikiem tego testu.
  • W czasie wypadku dziecko zapięte w foteliku RWF nie jest wyrywane z ogromną siłą z siedziska, a wpychane do niego, więc przez cały czas pozostaje w jedynym bezpiecznym miejscu.
  • Ryzyko poważnych urazów u dzieci podróżujących w fotelikach RWF podczas wypadku jest mniejsze aż o 25%.


Reklama
null