Portal

Wizyta w wypożyczalni obecnie zaczyna się nie od osobistego skierowania do najbliższego oddziału firmy, a koncentruje się na załatwieniu sprawy drogą on-line. Ta zmiana to spory postęp i krok ku jeszcze większej wygodzie. Sprawdzamy, jak przebiega cały proces na przykładzie jednej z najprężniej działających w Polsce wypożyczalni, czyli Carfree.

Krok pierwszy: sprawdź zasięg

Każda wypożyczalnia działa w określonych regionach, w których da się zarówno odebrać, jak i zwrócić pojazd. Na stronie głównej carfree.pl można sprawdzić aktualny zasięg usługi. Oczywiście w największych miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Katowice, Łódź, Gdańsk czy Wrocław zazwyczaj jest spora konkurencja. Obecności najważniejszych operatorów można spodziewać się też we wszystkich głównych portach lotniczych, obsługujących ruch pasażerski. Oddziały są także usytuowane na dworcach PKP w dużych aglomeracjach. Jednakże Carfree można spotkać i w nieco mniejszych miejscowościach: Grudziądzu, Kaliszu, Płocku, Sosnowcu i Koninie.

Krok drugi: wybierz mądrze

Po określeniu przez użytkownika – w dostępnym on-line formularzu – miejsca odbioru i zwrotu samochodu, a także przedziału czasu z uwzględnieniem dat i godzin, system przekierowuje na kolejną podstronę. Na niej można wybierać spośród kilkunastu kategorii: A, B, C, C+, C+ Automat, C+ Kombi Automat, C+ Kombi, SUV, SUV Automat, D, D Kombi, D+ Automat, D Premium Automat, P, M, N, R i S. Pod każdą z liter kryje się auto o innych gabarytach i przeznaczeniu. W grupie A są uwzględnione najmniejsze pojazdy miejskie, R to dziewięcioosobowe busy, M to dostawcze vany, a D to duże limuzyny. Na tym etapie trzeba dokonać racjonalnego wyboru, który będzie zgodny z aktualnymi potrzebami kierowcy. Jadąc w pojedynkę do miasta, często lepiej jest skorzystać z najmniejszego samochodu, a wyjeżdżając w dwutygodniową podróż – masywniejszego SUV-a.

Krok trzeci: załatw formalności przez internet

Ostatni etap to wybór opcji dodatkowych, podanie danych osobowych, założenie konta i opłacenie usługi. Tak – za wypożyczenie nie trzeba już płacić gotówką lub kartą w biurze, można to zrobić za pomocą bezpiecznych i szybkich płatności podłączonych do strony carfree.com.pl, również z wykorzystaniem tradycyjnego przelewu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ostateczna cena całej usługi może być wyższa, jeśli potrzebne będą foteliki dla dzieci, nawigacja lub wypożyczający zdecyduje się na podstawowe bądź pełne ubezpieczenie. Końcowa kwota dzienna maleje i rośnie w zależności od liczby dni, na którą decyduje się odbiorca pojazdu.

Ostatnia sprawa to podpisanie umowy, podczas której koniecznie trzeba mieć przy sobie prawo jazdy. Po złożeniu podpisu i przekazaniu wypełnionych dokumentów obsłudze konsultant oddaje kluczyki do zatankowanego samochodu. Przez cały okres wypożyczenia do dyspozycji użytkownika jest czynne całą dobę telefoniczne biuro obsługi, do którego można zwrócić się z każdym problemem. Przy następnym wypożyczeniu wystarczy się ponownie zalogować, a wszystkie dane potrzebne do zawarcia umowy zostaną uzupełnione automatycznie.

Reklama
null