Portal

Bez biletu i bez wychodzenia z domu. Już w ten piątek Teatr Muzyczny w Łodzi po raz pierwszy zaprosi do wirtualnego spotkania z muzyką w ramach cyklu „Dusza śpiewa”. Jako pierwsza w tej nowej formule spotka się z publicznością uznana solistka – Emilia Klimczak. Jej występ opublikowany zostanie w blogu tmlodz.com punktualnie o g. 20.00.


Spotkania z cyklu Dusza śpiewa”, to zarejestrowane w formie 20-minutowych filmów minikoncerty z udziałem solistów łódzkiej sceny, zrealizowane w ramach większego projektu „Muzyczny wirtualnie.”

Jak wskazuje już sam tytuł artyści zaprezentują to, co im w duszy gra. Przygotowują repertuar i opracowują sposób jego przedstawienia. Możemy więc liczyć na spore muzyczne niespodzianki – zapowiada dyrektor teatru, Grażyna Posmykiewicz.


Nieco więcej zdradza Emilia Klimczak, której występ otwiera cykl w najbliższy piątek o g. 20. Artystka zaśpiewa między innymi „Memory” z musicalu „Koty”, „Czekaj no, Higgińszczaku” z „My Fair Lady”, piosenki „La Boheme” Charlesa Aznavoura i „Milord” Edith Piaf.


Sama w ostatnim czasie wzięłam udział – jako widz – w takich koncertach online i uważam, że jest to wyjątkowa forma kontaktu z publicznością w tym niełatwym dla nas wszystkich momencie.

Dlatego cieszę się, że i ja będę mogła zaśpiewać dla naszych widzów, rozpoczynając niniejszym cykl koncertów, przygotowanych na ten trudny czas, gdy nasza widownia jest zamknięta dla gości – mówi Emilia Klimczak.


Mam nadzieję, że będzie to nie tylko ciekawa muzyczna przygoda, ale też dowód na to, że w takich niezwykłych momentach warto działać i być razem, mimo wszystko – podkreśla.


Emilia Klimczak doskonale znana jest publiczności Teatru Muzycznego w Łodzi, na scenie którego występowała już jako mała dziewczynka w „Skrzypku na dachu” czy „Zorbie”. Popularność i uznanie zyskała m.in. dzięki rolom: Cosette w „Nędznikach”, Adeli w operetce „Zemsta nietoperza”, Marii Magdaleny w „Jesus Christ Superstar”, czy… Maurice’a w „Madagaskarze”.


W kolejny piątek, również o g. 20.00, opublikowany zostanie występ Pawła Erdmana. On również jest solistą Teatru Muzycznego w Łodzi. Na scenie tego teatru zagrał m.in. w musicalu „Wonderful Town” L. Bernsteina, operetce „Wesoła wdówka” L. Lehara, musicalu dla dzieci „Zorro”. Największym powodzeniem cieszą się jednak jego interpretacje ról Kajfasza w „Jesus Christ Superstar” i Javerta w „Nędznikach”.


Program projektu „Muzyczny wirtualnie” zaplanowany został do 16 kwietnia. Oprócz koncertów obejmuje wirtualne warsztaty „EduWtorek” z O-Twórz Teatr, czyli zajęcia, wokół których zgromadzono znakomitych edukatorów, na co dzień będących czynnymi wokalistami, aktorami i tancerzami. Zajęcia angażujące uczestników w różnym wieku publikowane są we wtorki w południe. Wszystkie te propozycje teatru zebrane są w jednym miejscu w formie bloga „Muzyczny wirtualnie” (www.tmlodz.com).

Reklama
null