Portal

Fani motoryzacji bez wątpienia śledzą postępy oraz nowości współczesnej motoryzacji. Wszelkiego rodzaju targi, czy eventy motoryzacyjne cieszą się ogromnym zainteresowaniem każdego roku. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych eventów motoryzacyjnych na świecie, w których musi uczestniczyć każdy największy fan nowinek!

Wielka trójka w świecie motoryzacji

1. Event w Detroit

Eksperci ze świata motoryzacji od wielu lat zastanawiają się nad tym, które wydarzenie jest najważniejsze dla współczesnych fanów motoryzacji. Brane pod uwagę są w tym przypadku kwestie, takie jak rozmach przedsięwzięcia, miejsce, szczegóły oraz wszelkie dodatkowe atrakcje, na które mogą liczyć osoby przybywające na wydarzenie tego typu. Coraz częściej można słyszeć, że najważniejsze wydarzenia tego typu odbywają się na początku roku. Kalendarz wydarzeń motoryzacyjnych bez wątpienia otwierają styczniowe targi w Detroit, które cieszą się zainteresowaniem ludzi na całym świecie. Mowa oczywiście o North American International Auto Show. To bez wątpienia jedno z najważniejszych i jednocześnie najbardziej prestiżowych wydarzeń. Jednocześnie jest to największe przedsięwzięcie logistyczne w Ameryce Północnej. W tym roku wystawa obejrzana została przez 735 370 osób. Szacuje się, że uczestnicy targów w Detroit wydali na hotele, jedzenie oraz inne atrakcje ponad 360 milionów dolarów. 

2. Eventy we Frankfurcie i Paryżu

Można powiedzieć, że targi we Frankfurcie bez wątpienia cechują się ogromną przestrzenią wystawienniczą. W tym przypadku targi odbywają się zupełnie w innym wydaniu, niż w Genewie, w której wszystkie koncerny wystawiają swoje produkty w jednej, dwupoziomowej hali. W przypadku niemieckiej wystawy spotkać można się z wystawą rozmieszczoną w kilku budynkach. Nie podoba się to jednak mieszkańcom oraz reporterom, którzy w celu stworzenia reportażu zmuszeni się do pokonania wielu kilometrów pomiędzy budynkami, aby dobrze zdać relację z wydarzenia. Koncerny zapewniają jednak pojazdy umożliwiające przemieszczanie się między budynkami, co stanowi niewątpliwe udogodnienie. Podobny schemat eventów motoryzacyjnych dostrzec można także w Paryżu. We Francji można jednak liczyć na mniejsze odległości pomiędzy halami. Warto zaznaczyć, że targi w tych miastach odbywają się naprzemiennie. Jednego roku wystawy organizowane są we Frankfurcie, natomiast w kolejnym roku wystawy organizowane są w Paryżu. To ogromna jedność pomiędzy państwami, gdyż taka współpraca jest rzadko spotykana, zwłaszcza w przypadku takich wydarzeń. 

3. Eventy w Moskwie, Barcelonie i Lipsku 

Miasta te rosną w siłę pod względem organizacji eventów motoryzacyjnych. Jeszcze kilka lat temu świat nie słyszał o wydarzeniach ze świata motoryzacji w tych miejscach, jednak od pewnego czasu stanowią one drugą linię wydarzeń tego typu. W przypadku targów w Barcelonie można liczyć nie tylko na targi wysokiej jakości, ale także niezapomniany klimat i doskonałą atmosferę. Nie ma tutaj wielu premier, ale można za to delektować się wieloma atutami, których nie ma w Genewie, czy innych miastach. W Polsce Lipsk jest bardzo popularny, ze względu na niewielką odległość od granic kraju i stosunkowo wysoki poziom wydarzeń motoryzacyjnych. 

4. Event w Nowym Jorku

Targi w Nowym Jorku od wielu lat starają się pokonać targi w Detroit i zyskać miano najlepszych eventów motoryzacyjnych na świecie. Obecnie jednak starania są bez powodzenia. Nowy Jork nie jest jeszcze gotowy na przyjęcie tak ogromnej ilości fanów motoryzacji z całego świata, jak w Detroit. W przypadku Detroit, podczas targów czuć doskonały klimat, odbywa się tam także wiele premier, a organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby event pokonał wszystkie inne na całym świecie. Rywalizacja ta może mieć jednak pozytywny wpływ na jakość obu przedsięwzięć, gdyż nie tracą one na jakości, a każdym rokiem przedstawiają się one coraz lepiej. 

5. Eventy w Polsce

Niestety w Polsce eventy nie są tak popularne, jak w krajach europejskich, czy w Ameryce. Wymienić można kilka wydarzeń, na przykład w Poznaniu, czy Warszawie, jednak poziom tych wydarzeń nie może równać się z jakością przedsięwzięć organizowanych za granicami Polski. Najbliższe poziomie europejskich wydarzeń są targi w Poznaniu, które odbywają się na przełomie marca i kwietnia. Niestety wiele brakuje im nadal do wystawy, która organizowana jest co roku, chociażby w Lipsku, czy Barcelonie. Fani motoryzacji w Polsce coraz częściej przybywają jednak a takie wydarzenia. To przykre, że mimo ogromnego zainteresowania, targi w Polsce są tak rzadkie. Mówi się, że w przyszłych latach zaplecze motoryzacyjne w Polsce ma się poszerzać. Ponieważ liczba fanów motoryzacji rośnie i każdego roku jest coraz większa, coraz większa ilość koncernów oferuje swoją pomoc w przedsięwzięciach tego typu. 

Coś dla fanów majsterkowania

Fani motoryzacji bez wątpienia zainteresowani są nie tylko targami, ale także braniem w nich udziału. Bardzo często przed przystąpieniem do eventu konieczne jest przygotowanie swojego pojazdu. W tym celu należy zakupić w wielu przypadkach części zamienne, które zakupić można na tej stronie. Na stronie można dokonać zakupu części do wielu marek samochodów. Oczywiście oferowane produkty cechują się najwyższą jakością wykonania i przystępną ceną. Wśród ofert znajdują się tarcze hamulcowe, amortyzatory, łożyska, filtry, tłumiki i akcesoria służące do poprawy komfortu wnętrza, co pozwoli na jeszcze lepsze przygotowanie pojazdu do zbliżającej się wystawy czy targów. W jednym miejscu można więc zakupić wszystkie niezbędne części do kompleksowej naprawy samochodu!

Reklama
null