Portal

Ubezpieczyciel oferuje Ci ubezpieczenie NNW komunikacyjne wraz z polisą OC? Ta opcja podwyższy roczną składkę o kilkadziesiąt złotych, co czasem nie jest bez znaczenia. Obawiasz się, że towarzystwo ubezpieczeniowe chce naciągnąć Cię na dodatkowe koszty? Nic bardziej mylnego. Ubezpieczenie NNW chroni nie tylko pasażerów, ale także kierowcę! Dowiedz się więcej na ten temat. 

Zwykłe OC chroni wszystkich uczestników zdarzenia, z wyjątkiem jego sprawcy. Dlatego ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków zostało stworzone z myślą o zabezpieczeniu kierowców. Oni również w trakcie kolizji doznają poważnych uszczerbków na zdrowiu. Rekonwalescencja może dużo kosztować, więc na taką okazję warto wykupić dobrą polisę. Jednak przed podpisaniem umowy na ubezpieczenie, należy dokładnie zapoznać się z tym, co obejmuje ubezpieczenie NNW na rankomat.pl.

Ubezpieczenie NNW - dla kogo?

Istnieją dwa rodzaje polis komunikacyjnych. Jedna z nich obejmuje tylko kierowcę pojazdu. Druga opcja została stworzona dla prowadzącego samochód oraz jego pasażerów. Niestety, od tych zasad są wyjątki. Odszkodowanie nie zostanie wypłacone, jeśli:

  • kierowca był pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych substancji odurzających,
  • kierujący pojazdem z premedytacją spowodował wypadek,
  • sprawca zdarzenia nie miał odpowiednich uprawnień do kierowania danym samochodem.


Co więcej, niektóre firmy zastrzegają sobie, że nie wypłacą pieniędzy np. autostopowiczom. Polisa NNW zostaje zawarta na dany samochód. To oznacza, że ubezpieczenie obejmuje kierowcę tego pojazdu oraz jego pasażerów, którzy znajdują się w momencie wypadku w samochodzie.

Kiedy dostaniesz pieniądze z NNW komunikacyjnego?

Pieniądze z polisy wypłacane są wtedy, gdy do wypadku dojdzie podczas:

  • postoju,
  • poruszania się po drodze,
  • wsiadania lub wysiadania z auta,
  • załadowania przyczepy lub pojazdu,
  • pożaru lub eksplozji samochodu.


Każda firma ubezpieczeniowa określa czas, w którym należy zgłosić zdarzenie. Warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi zapisami umowy ubezpieczeniowej.

Za co otrzymasz odszkodowanie?

Ubezpieczenia NNW na rankomat.pl to sprawdzone oferty od rzetelnych towarzystw ubezpieczeniowych. Ubezpieczyciele zobowiązują się do wypłaty odszkodowania w przypadku:

  • śmierci,
  • trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Kwota wypłaconych pieniędzy zależy od tego, jak bardzo uszczerbek na zdrowiu wpływa na trwałe uszkodzenie ciała. Nie wybieraj najtańszego NNW. Czasem wystarczy dopłacić kilkadziesiąt złotych, aby wysokość odszkodowania była satysfakcjonująca i pokrywała wszystkie koszty leczenia lub pochówku.

Reklama
null