Portal

Studia wymagają znalezienia zakwaterowania w mieście akademickim. Ze względów ekonomicznych większość studentów decyduje się na wynajęcie pokoju w już zajętym mieszkaniu. Niemniej znalezienie takiej i innych form zakwaterowania może być skomplikowane, szczególnie dla pierwszoroczniaków. W niniejszym artykule podpowiemy, czym się kierować w trakcie poszukiwań pokoju do wynajęcia dla studenta!

Ogłoszenie to jedno, a rzeczywistość drugie

Podstawowym problemem, na który należy zwrócić uwagę, jest to że większość właścicieli mieszkań stara się przedstawić swoją nieruchomość możliwie korzystnie, nawet celem przekłamania rzeczywistości. Oznacza to, że niektóre aspekty mogą być przez nich całkowicie ominięte tudzież przemilczane.

Szukając pokoju do wynajęcia, koniecznie zwracajcie uwagę na opis miejsca i załączone fotografie nieruchomości. Oczywiście pierwszy powinien być tak dokładny, jak to możliwe i powinien zawierać wszystkie informacje o warunkach mieszkaniowych, faktycznych opłatach czynszowych i zasadach użytkowania (np. czy można posiadać zwierzę na miejscu).

Wstępna ocena mieszkania wsparta będzie dokładnymi zdjęciami wynajmowanego domu i w miarę możliwości okolicznej przestrzeni publicznej. Warto pamiętać, że większość zdjęć może podrasować stan faktyczny, dlatego niektóre apartamenty, dobrze jest wyeliminować już na wstępie.

Ulokowanie

Lokalizacja wynajętego pokoju również będzie bardzo ważna dla każdego studenta. Ci bowiem cenią sobie lokum, które nie zmusza ich do zbyt długiego dojeżdżania w stronę uczelni. Przeglądajcie poszczególne dzielnice, wybierzcie te relatywnie blisko miejsca docelowego, a następnie po prostu poszukajcie tam dostępnych ofert studenckich. Chociaż mieszkania w lepszych lokalizacjach mogą być droższe, komfort w takiej sytuacji, jest więcej niż wskazany.

Właściciel mieszkania

Pozostaje jeszcze kwestia kontaktu z właścicielem danej nieruchomości. Obecnie najlepszym sposobem komunikacji w takiej sytuacji jest rozmowa telefoniczna. Dzięki niej bowiem przynajmniej pobieżnie można wyczuć to, czy taka osoba jest uprzejma i uczciwa. Ponadto wynajmujący powinien bez wahania odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące pokoju lub mieszkania.

Podsumowanie

Załóżmy jednak, że student nie chce być obciążony kontaktem z właścicielem i pragnie do minimum ograniczyć kwestie związane ze zdobyciem lokum. Sensownym wyjściem jest złożenie wniosku o przyznanie pokoju w prywatnym akademiku jak LivinnX, posiadającym wszystkie zalety kwatery na stancji z uwzględnieniem dogodnej lokalizacji.

Reklama
null