Portal

Dobrze dobrany plecak uprzyjemni dziecku chodzenie do szkoły oraz zapewni mu wygodę podczas noszenia ciężkich książek i zeszytów. Warto więc wybrać model, który będzie praktyczny i ładny, aby dziecko chętnie z niego korzystało.

  1. Wybór plecaka dla dziecka
  2. Modne plecaki dla chłopców
  3. Noszenie plecaka a zdrowy kręgosłup

Wybór idealnego plecaka dla chłopca nie jest łatwy, ponieważ dzieci często nie zwracają uwagi na ergonomię czy jakość wykonania. Jak więc wybrać plecak, aby spodobał się dziecku i jednocześnie zapewnił rodzicom pewność, że nie narazi je na problemy z kręgosłupem?

Wybór plecaka dla dziecka

Największym błędem, jaki można popełnić przy zakupie plecaka, jest wybór pierwszego lepszego modelu. Nie dość, że taki zakup najprawdopodobniej nie spodoba się dziecku, to dodatkowo nie ma gwarancji, czy korzystanie z plecaka będzie komfortowe. Zanim jednak zaczniesz szukać modelu w konkretnym kolorze lub z motywem graficznym nawiązującym do popularnych bajek, upewnij się, że plecak jest zgodny z budową anatomiczną dziecka. Najważniejsze jest, aby górna krawędź plecaka znajdowała się poniżej szyi. Jeżeli natomiast chodzi o dolną krawędź, to nie powinna ona przekraczać linii pleców. Warto kupić plecak, który będzie miał specjalne usztywnienie w części, która styka się z plecami. Coraz częściej producenci oferują modele z wyprofilowanym tyłem, który ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy.

Modne plecaki dla chłopców

W celu zakupienia modnego plecaka skorzystaj z oferty sklepu, który ma w ofercie popularny tornister dla chłopca, a na pewno będziesz zadowolony z wyboru. Znajdziesz tu wysokiej jakości plecaki, które mają wiele przydatnych przegródek i są zrobione z bardzo dobrych materiałów. Każdy z nich ma ciekawy design, dzięki czemu twoje dziecko chętnie będzie nosiło plecak nie tylko do szkoły, ale również na wycieczki. 

Noszenie plecaka a zdrowy kręgosłup

Niezależnie od tego, jaki plecak kupisz dla swojego dziecka, zadbaj o to, aby nosiło go w sposób prawidłowy. Specjaliści są zgodni, że ani plecaka, ani tornistra nie powinno się nosić tylko na jednym ramieniu. Wówczas jedna strona jest w dużo większym stopniu obciążona, co z czasem może przełożyć się na poważne problemy z postawą. Wybierając natomiast produkty z oferty wspomnianego sklepu, zyskujesz gwarancję, że ich noszenie nie będzie miało złego wpływu na postawę dziecka. Potwierdza to specjalny certyfikat, który wystawiła organizacja działająca na rzecz zdrowego kręgosłupa. Plecaki, przy których znajduje się jej logo, są bezpieczne dla zdrowia.

Reklama
null