Portal

Od czerwca 2020 Radio WNET zaprasza słuchaczy do śledzenia nowego radiowo-internetowego projektu Muzyka Wnet - nowe projekty, debiuty, młodzi artyści.


Obejmuje on cotygodniowe audycje oraz koncerty – transmitowane na żywo w radiu oraz streamowane na radiowym kanale YouTube.


Audycje mają na celu prezentację zasobów i stanu niezależnego polskiego rynku muzycznego, przedstawienie mechanizmów działań i funkcjonowania wytwórni, oraz prezentacji organizacji zrzeszających muzyków.


W audycjach, prócz twórców i wykonawców niezależnych, uczestniczą specjaliści rynku muzycznego i wszelkich dziedzin związanych z jego funkcjonowaniem. Audycje realizowane są w formie wywiadów, rozmów lub paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów muzycznych, krytyków muzycznych, dziennikarzy radiowych i telewizyjnych zajmujących się tematyką muzyczną, organizatorów koncertów i festiwali, kompozytorów, twórców piosenek.


W ramach audycji również odbywają się również koncerty. Prezentują one nowe projekty muzyczne, debiutantów i wykonujących różne gatunki muzyczne.

Audycje i koncerty cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród słuchaczy na UKF oraz wśród widzów na radiowym kanale YouTube.


Zachęcamy do obejrzenia koncertów realizowanych w ramach projektu Muzyka Wnet czyli nowe projekty, debiuty, młodzi artyści.


Całość projektu realizowana jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu ,,Kultura w sieci”.


W jednym z koncertów, wystąpiła formacja Positive Reggae Rockers.


Jest to projekt wokalno-instrumentalny z pogranicza reggae, ska i rocksteady, którego szeroka różnorodność stylistyczna sięga do jazzu, bluesa czy nawet rocka. Przy mikrofonie FiFo Samaritan - wokalista, beatboxer i DJ, obecny na warszawskiej scenie od ponad połowy dekady.


Zespół jest tegorocznym finalistą Czwórka Reggae Contest podczas Ostróda Reggae Festiwal-u 2019. Wsparli również finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2020 dając dwa koncerty w Holandii dla Sztabu Amsterdam oraz dla Sztabu Horst.


Ten liczący 8 muzyków kolektyw zabierze Was w niezapomnianą podróż po krainie dźwięku, pozytywnych wibracji i uśmiechu!


Zachęcamy do obejrzenia koncertu!

Reklama
null