Widżet kalendarz

Widżet Kalendarz pozwala na wyświetlenie wydarzeń w formie kalendarza w układzie miesięcznym. Dni, w których odbywają się wydarzenia wyróżnione są pogrubioną czcionką. Podczas generowania tego widżetu istnieje możliwość określenia, jakie  informacje o wydarzeniu  mają być widoczne na stronie internetowej:
  • lokalizacja, w której odbywa się wydarzenie,
  • kategoria, do której przypisana jest impreza.

Przykład 1: Widżet osadzony jest za pomocą IFRAME. W większości sytuacji, metoda ta nie jest zalecana, gdyż ruchome elementy widżetu chowają się "pod ramkę". Metoda ta może sprawdzić się jedynie, gdy widżet osadzony jest w takim miejscu, gdzie jest po bokach oraz na dole dużo wolnego miejsca.

Przykład 2: WIdżet jest osadzony za pomocą JavaScript. Widżet doskonale integruje się z tekstem na stronie.

Przykład 3. Należy pamiętać, iż tylko jeden widżet Kalendarz może zostać osadzony poprzez JavaScript na jednej stronie. Chcąc zademonstrować drugi widżet Kalendarz osadzony za pomocą JavaScript z dostosowanym wyglądem za pomocą CSS, umieściliśmy go na osobnej stronie.

Przykład 1

KIWIPortal to innowacyjny projekt, mający na celu stworzenie bazy imprez obejmujących tematyką blisko 300 kategorii tematycznych. Wydarzenia sportowe, kulturalne, rozrywkowe i edukacyjne odbywające się na terenie całej Polski, mają być dostępne na jednej stronie internetowej. Natomiast rozbudowana i prosta w obsłudze wyszukiwarka pozwoli użytkownikom odnaleźć jedynie te wydarzenia, którymi są zainteresowani. Na pewno każdemu zdarzyło się przegapić koncert, spotkanie autorskie bądź wernisaż tylko dlatego, że informacja o nim była trudno dostępna bądź zginęła w gąszczu innych, często nieaktualnych zapowiedzi. KIWI jest miejscem, w którym będą dostępne aktualne wydarzenia z wielu różnorodnych dziedzin, odbywające się w całej Polsce – mówią twórcy KIWIPortal. Do tej pory nie było prób stworzenia wyszukiwarki, która skupiłaby tyle różnorodnych wydarzeń w jednym miejscu. KIWIPortal to innowacyjny projekt, mający na celu stworzenie bazy imprez obejmujących tematyką blisko 300 kategorii tematycznych.

Przykład 2

 

KIWIPortal to innowacyjny projekt, mający na celu stworzenie bazy imprez obejmujących tematyką blisko 300 kategorii tematycznych. Wydarzenia sportowe, kulturalne, rozrywkowe i edukacyjne odbywające się na terenie całej Polski, mają być dostępne na jednej stronie internetowej. Natomiast rozbudowana i prosta w obsłudze wyszukiwarka pozwoli użytkownikom odnaleźć jedynie te wydarzenia, którymi są zainteresowani. Na pewno każdemu zdarzyło się przegapić koncert, spotkanie autorskie bądź wernisaż tylko dlatego, że informacja o nim była trudno dostępna bądź zginęła w gąszczu innych, często nieaktualnych zapowiedzi. KIWI jest miejscem, w którym będą dostępne aktualne wydarzenia z wielu różnorodnych dziedzin, odbywające się w całej Polsce – mówią twórcy KIWIPortal. Do tej pory nie było prób stworzenia wyszukiwarki, która skupiłaby tyle różnorodnych wydarzeń w jednym miejscu.