Aktualności

Najszybsi zawodnicy na mecie 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego

26 mar 2017 biegi mazowieckie blog
Zwycięzcą 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego został John Kipsang Lotiang (Kenia), który dystans 21 km i 97,5 m pokonał w 01:01:12. Na drugim miejscu podium stanął Masresha Bisetegn (Etiopia) z czasem 01:01:41, a trzecie miejsce zajął Hunegnaw Mesfin (Etiopia), który pokonał trasę półmaratonu w 01:01:42. Pierwszym Polakiem był Yared Shegumo z czasem 01:03:45.

12. PZU Półmaraton Warszawski już w ten weekend!

23 mar 2017 biegi mazowieckie blog
Już w najbliższą niedzielę z Placu Teatralnego wystartuje największy bieg uliczny w Polsce. Ponad 13 tysięcy biegaczy o godzinie 10:00 rozpocznie wyścig na połówce królewskiego dystansu. Trasa poprowadzi zawodników przez najpiękniejsze zakątki Warszawy. Tegoroczna edycja 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego jest wyjątkowa ze względu na rekordową sumę zebraną w ramach akcji #BiegamDobrze - biegacze dla potrzebujących zebrali już ponad 600 tysięcy złotych!

Rekordowa liczba Spartan na Półmaratonie Warszawskim i aż 130 000 zł dla dzieci!

20 mar 2017 dzieci biegi mazowieckie
Już w najbliższą niedzielę, 26 marca, odbędzie się 12. PZU Półmaraton Warszawski. Na starcie stanie ponad 12 000 osób, a wśród nich 130 wyjątkowych biegaczy – Spartan, którzy 21-kilometrowy dystans pokonają w strojach starożytnych wojowników, z tarczami i włóczniami w rękach oraz hełmami na głowach. W ramach akcji #BiegamDobrze dla podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom pobiegnie 163 osób, którym udało się uzbierać aż 130 000 zł. To niesamowity wynik, biorąc pod uwagę fakt, że Spartanie dołączyli do charytatywnej inicjatywy dopiero w tym roku.

Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo ponownie najszybszy w Gdyni!

20 mar 2017 biegi pomorskie
Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo powtórzył ubiegłoroczny sukces i zwyciężył w ONICO Gdynia Półmaratonie z czasem 1:02:55. Najszybszy z Polaków był Tomasz Grycko. Jego nowy rekord życiowy – 1:05:20 pozwolił mu zająć 4. miejsce. Wśród kobiet najlepsza okazała się Marokanka, Fatiha Benchatki, która wynikiem 1:12:23 ustanowiła kobiecy rekord trasy gdyńskiego półmaratonu.

ONICO GDYNIA PÓŁMARATON - to już w ten weekend!

17 mar 2017 biegi pomorskie blog
Blisko 7000 zawodników odlicza ostatnie godziny do startu ONICO Gdynia Półmaratonu. Dziś odbyła się konferencja prasowa z udziałem organizatorów i polskich kandydatów do walki o podium – Dominiki Nowakowskiej i Tomasza Grycko.