Aktualności

Powrót

Pięć nowych k-popowych piosenek, które powinieneś znać

Muzyka popularna z Korei Południowej przebiła się na tyle mocno, że jest obecna w polskiej telewizji, jeden z salonów kosmetycznych reklamuje swoje produkty powołując się na urodę koreańskich gwiazd. Fenomen chwytliwych utworów mocno inspirowanych twórczością amerykańską, jednak najczęściej wykonywanych w języku kraju pochodzenia, zatacza coraz to szersze kręgi. 

Nadmiar zespołów i ogromna ilość wypuszczanych przez nie piosenek może zawrócić w głowie - spokojnie, specjalnie dla Was przygotowałem listę pięciu nowych hitów, którymi można wciągnąć w trend, zaskoczyć znajomych, lub po prostu dobrze się przy nich bawić.

BTS „Not Today”

Na czele popularnych boysbandów nowej generacji stoją Bangtan Boys (방탄소년단), których albumy - i to nie tylko w Korei - sprzedają się zaskakująco dobrze. Ten potężny synth-hip hopowy kawałek promuje klip z agresywną, dynamiczną choreografią, nawiązującą do przesłania piosenki. BTS nawołują tekstem do wytrwałości, zjednoczenia celem budowania lepszego świata.

Monsta X „Beautifull”

Agresywny rap i intrygujący beat sprawiają, że Monsta X na listę trafiają z prawdziwym rozpędem. W refrenie elektroniczny „hałas” ustępuje wysokim, melodyjnym wokalom, a talent zespołu jest wyeksponowany, nie wytracając przy tym tanecznego potencjału utworu. W pewnym sensie jest to powrót do brzmienia z czasów debiutu, jednak znacznie dojrzalszego, niż wtedy.

DAY6 „I’m Serious”

Najnowszy utwór na liście, ukazał się zaledwie kilka dni temu. DAY6 wyróżniają się klasycznym brzmieniem pop-rockowego zespołu, wszyscy członkowie są utalentowanymi instrumentalistami. „I’am Serious” ma ten lekki, a jednak energetyzujący charakter letniego hitu, i choć za wcześnie na takie założenia, to zgaduję, że może nim się stać!

Winner „Really Really”

Pozostając w niezobowiązujących niczym wakacje na plaży rytmach, powraca Winner w okrojonym, czteroosbowym składzie. Estetyczny czarno-biały teledysk nie ma fabuły, za to doskonale oddaje klimat zabawy.

Taeyeon „Make Me Love You”

Na koniec coś z całkiem innej bajki. Solistka, członkini legendarnego już zespołu SNSD (Girl’s Generation) powraca z delikatną balladą, której sentymentalne brzmienie może podbijać serca. A jeśli muzyka to mało, to z pewnością pomoże w tym uroda wokalistki, w bardzo wiosennym i kwiecistym teledysku.

 

Na imprezy k-popowe w całej Polsce zaprasza agencja +Social:

 

Przeboje k-popu poleca Damian Dawid Nowak


 

 

 

 

 

 

@kiwiportal