Majówka 2018 zbliża się wielkimi krokami! Jeżeli jeszcze nie zaplanowaliście urlopu, to zróbcie to jak najszybciej. Wystarczą jedynie 3 dni urlopu, a długi majowy weekend będzie trwał aż 9 dni!

A jeśli już to zrobiliście, to najwyższy czas zacząć planować wypoczynek. Podpowiadamy, gdzie najlepiej wybrać się na majówkę 2018 w województwie zachodniopomorskim.

Zaplanowanie pobytu na Pomorzu Zachodnim to nie lada wyzwanie, jest bowiem z czego wybierać...

Morze przygody – to hasło, które w pełni odzwierciedla charakter województwa. Taki sam charakter mają majówkowe propozycje, które wybraliśmy dla Was spośród majowych wydarzeń odbywających się na terenie Zachodniego Pomorza.

Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się spędzić wolny czas z rodziną, znajomymi czy zupełnie samotnie, aktywnie czy też w duchu „slow” nasze propozycje sprawią, że majówka w województwie zachodniopomorskim nie będzie czasem straconym!

Na początek zapraszamy do krainy 44 wysp: Świnoujście przygotowało dla Was atrakcje na cały majówkowy tydzień.

Festyny rodzinne, wycieczki rowerowe, koncerty, wystawy, pokazy, warsztaty zadowolą zarówno osoby lubiące aktywny wypoczynek jak i te preferujące spokojniejszy relaks.

Majowy weekend w Świnoujściu nie może obyć się bez biegów z okazji święta Konstytucji 3 Maja, na dystansach dostosowanych do wieku i umiejętności.

Link do wydarzenia: https://www.kiwiportal.pl/wydarzenia/451964/majowka-w-swinoujsciu

 

Na majówkę zaprasza również Centrum Słowian i Wikingów JOMSBORG – VINETA WOLIN - skansen usytuowany na nabrzeżu rzeki Dziwna.

W czasie Majówki Archeologicznej prowadzone będą warsztaty rzemiosł dawnych obejmujące różne aspekty życia codziennego. Będziecie mogli wziąć udział w historycznych eksperymentach kulinarnych i degustacji potraw dawnej kuchni.

Na terenie skansenu każdy chętny będzie mógł zorganizować sobie piknik-majówkę, połączoną z grami i zabawami historycznymi.

Link do wydarzenia: https://www.kiwiportal.pl/wydarzenia/451962/majowka-archeologiczna-wolin

 

Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się majówka w Międzyzdrojach. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Miłośników teatru z pewnością przyciągnie recital Tomasza Stockingera pt. „Już nie zapomnisz mnie” i przedstawienie Teatru Kameralnego pt. „W oczach starszych Panów”. W czasie „Biegu po kulturę” będą mogli sprawdzić się wielbiciele bardziej aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Majowymi wieczorami w Międzyzdrojach zawładnie muzyka: zagrają dla Was O.S.T.R, Sound’n’Grace oraz Reggaeside.

Link do wydarzenia: https://www.kiwiportal.pl/wydarzenia/451963/majowka-w-miedzyzdrojach

 

3 maja Gryfino stanie się miastem biegaczy za sprawą 4. Gryfińskiego Transgranicznego Festiwalu Biegowego.

To już czwarta edycja tej imprezy. Biegacze będą mieli do dyspozycji dwie atestowane trasy na dystansach 10 km i 21,097 km (półmaraton).

Link do wydarzenia: https://www.kiwiportal.pl/wydarzenia/417106/4-gryfinski-transgraniczny-festiwal-biegowy-zpm32

 

 

I na koniec „last but not least”: Poland Trophy Super CHL - Maraton. 4 dni przeprawowych zmagań na terenach które swoim zróżnicowaniem powodują, że ta impreza jest niepowtarzalna (trawersy, przeprawy błotne, wodne, po prostu wszystko co możecie sobie wyobrazić).

Jak twierdzą Organizatorzy „PTSC - to nie tylko wyzwanie dla zawodników, sprzętu, ale także niezapomniana atmosfera integracyjna, którą podkreśla, każdy kto uczestniczył we wcześniejszych edycjach Maratonu”.

Link do wydarzenia: https://www.kiwiportal.pl/wydarzenia/433941/bobolice-poland-trophy-super-chl-maraton-zpm32

***

A Ty? Jakie masz plany na majówkę?