Kiwi Art Scroller

 • KULTYWOWANIE TRADYCJI
  Legendy były przekazywane w tradycyjni ustnej z pokolenia na pokolenie. W polskich legendach znajdziemy liczne odwołania do historii Polski; tworzenia się państwowości, a także różnego rodzaju ciekawostki folklorystyczne. Poznaj 3 fascynujące (...)
 • KULTURY ŚWIATA
  Credit Agricole Bank Polska Kategorie RSS Feed Bank Credit Agricole zaprasza na 21 edycję Dni Krajów Francuskojęzycznych we Wrocławiu. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 1-27 marca i obejmie ponad dwadzieścia (...)
 • ŚWIĘTA LOKALNE
  Świąteczny czas nieodłącznie wiąże się ze spotkaniami w gronie najbliższych. Na wigilię zapraszamy również członków rodziny, z którymi nie widujemy się zbyt często. Trzeba przygotować nie tylko potrawy, zgodnie z polską tradycją, ale także mieszkanie (...)
 • Jesienna zaduma zbliża się wielkimi krokami. Październik to czas przygotowywania się do dnia Wszystkich Świętych. Powoli zastanawiamy się jak i kiedy przygotować groby do tego specjalnego dnia zadumy. Na każdym grobie w dniu Wszystkich Świętych (...)
 • Podsumowanie Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego odbyło się wczoraj (18.02.2019 r.) w Miejskim Centrum Kultury. Na wydarzenie przybyło wielu znamiennych gości m.in. Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Senator Jan Rulewski, Przewodnicząca (...)
 • Już w Walentynki widzowie będą mogli odwiedzić najnowszy multipleks sieci Helios w Blue City. Nowy 8-salowy obiekt będzie posiadał ponad 860 miejsc dla miłośników kina, którzy cenią sobie wyjątkowe filmowe doznania. Poza seansami o najwyższej (...)
 • Gwiazdka coraz bliżej… A czy Ty już odebrałeś swoją choinkę? W najbliższy piątek, 14 grudnia, rusza świąteczna akcja w Atrium Reduta. Na osoby, które zrobią zakupy w sklepach centrum handlowego, czekają piękne jodły.
 • Jarmarki bożonarodzeniowe są nieodłącznym elementem okresu przedświątecznego. Podobnie jak choinka, przybyły do nas z Niemiec i szybko się u nas "zadomowiły". Organizowane są na największych placach miast, ale również w centrach handlowych.
 • Dnia 5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy. Z tej okazji Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Miasto Gdańsk oraz gdańskie organizacje pozarządowe i instytucje publiczne już po raz trzeci organizują (...)
 • Przed nami dwa dni festiwalowe – koncerty muzyki tradycyjnej, warsztaty, tańce do rana przy dźwiękach świetnych wiejskich kapel. A także - uroczysta wymiana instrumentów między Polską i Estonią. Jesienny festiwal rozpocznie się w piątek koncertem (...)
 • Już w najbliższy weekend będzie można przekonać się, że podejmowanie działań na przekór wszystkim ma sens! Udowodni to Galeria Katowicka, która – czerpiąc z lokalnej tradycji – zaprosi mieszkańców Śląska do świętowania Black Friday po swojemu (...)
 • ŻYWNOŚĆ REGIONALNA
  Tradycyjne produkty spożywcze z różnych regionów Polski jak co miesiąc będzie można kupić, odwiedzając w dniach 14 – 18 listopada Blue City. Każdy, kto docenia walory smakowe naturalnych produktów, a przede wszystkim dba o zdrowie swoje i najbliższych (...)
 • Najbliższą niedzielę spędź z rodziną w Arkadach Wrocławskich. 18 listopada otwarte będą restauracje, kino, fitness, plac zabaw dla dzieci, a także Niedzielny Jarmark Arkadowy z lokalnymi przysmakami i rękodziełem w roli głównej.
 • ŻYWNOŚĆ REGIONALNA
  Jak co miesiąc lokalni wytwórcy żywności zapraszają do poznania swoich produktów. Od 17 do 21 października w Blue City ponownie zagości Jarmark Produktów Regionalnych. Regionalne, zdrowe produkty spożywcze mogą być urozmaiceniem w codziennym (...)