Portal

Skuteczne zarządzanie flotą aut jest niezwykle ważne zarówno dla małych, jak i większych przedsiębiorstw. Kluczową kwestię stanowi tu zmniejszenie ponoszonych środków finansowych.

Jak pokazuje raport European Automobile Manufacturer’s Association, różne przedsiębiorstwa, w tym także działające w Polsce, coraz chętniej kupują samochody. Korzystanie z floty pojazdów wiąże się jednak z wysokimi kosztami ponoszonymi przede wszystkim na zakup paliwa. Nic więc dziwnego, że szefowie firm szukają sposobów, by zaoszczędzić pieniądze przy jednoczesnym efektywnym zarządzaniu flotą. Jednym z rozwiązań, które zyskuje na popularności, jest system Vehicle Tracking, który oferuje np. Vision Track (szczegóły na stronie https://www.visiontrack.com/vehicle-tracking-systems/). Na czym polega monitorowanie floty samochodowej?

Ścisła kontrola to podstawa

Na funkcjonowanie monitoringu floty samochodowej składa się wiele urządzeń, w tym trackerów GPS, kamer i urządzeń, które śledzą przebieg trasy, monitorują poziom zużycia paliwa i pozwalają pracodawcy dowiedzieć się, jak pracownik zachowuje się za kółkiem. Chociaż kontrolowanie kierowców może wydawać się kontrowersyjne, to – jak dowodzą wyniki raportu sporządzonego przez Bobit Business Media, firmę, która zajmuje się m.in. flotami aut – skorzystanie z systemu monitoringu flot pozwoliło na obniżenie liczby wypadków aż o 38,69% (źródło: http://www.dziennikbaltycki.pl/twoje-finanse/a/wspolczesna-flota-pod-pelnym-nadzorem,10604478/).

Najważniejsza ekonomia

System monitorowania floty pojazdów pozwala kontrolować, ile czasu zajmuje pracownikowi dotarcie z jednego punktu do drugiego. Zapobiega to sytuacjom, kiedy kierowca wykorzystuje służbowy samochód do załatwiania prywatnych spraw, a co za tym idzie – korzysta z zakupionego z firmowych pieniędzy paliwa i eksploatował auto w celach innych niż związane z pracą. Samo paliwo potrafi zaś pochłonąć aż 50% środków z budżetu zarządcy floty, dlatego jego kontrolowanie jest tak ważne. Nie mniej znaczącą kwestią jest styl jazdy pracownika. Gwałtowne hamowanie czy przekraczanie prędkości może doprowadzić nie tylko do szybszego zużycia części samochodowych, ale – co gorsze – do kolizji lub wypadku, co będzie stanowiło dodatkowy problem i dla pracodawcy, i dla kierowcy.

Jak widać, aby efektywnie zarządzać flotą samochodową, można skorzystać z systemu monitorowania floty. Pozwoli on na zaoszczędzenie sporych sum, a w związku z tym uczyni działalność przedsiębiorstwa mniej kosztowną.


Reklama
null