Portal

Buty wykonane ze skóry to niezbędne wyposażenie każdego mężczyzny. Co najważniejsze można je podzielić na wiele różnych rodzajów. Dzięki temu panowie nie mają żadnych trudności z tym, aby dobrać je do konkretnej okazji i ulubionych stylizacji. Warto zastanowić się nad tym, czym wyróżniają się poszczególne rodzaje skórzanych butów męskich, w jakich sytuacjach można je zakładać oraz na jaką porę roku się nadają.

Buty męskie skórzane – na jakie rodzaje można je podzielić?

Bogata oferta sklepu Buty Olivier pozwala na pełną swobodę wyboru. W ten sposób każdy mężczyzna znajdzie dla siebie właściwy model, który posłuży mu przez co najmniej kilkanaście (może nawet kilkadziesiąt) najbliższych miesięcy. Do wyboru są tak popularne rodzaje, jak:

  • półbuty (casual) – buty męskie skórzane o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. Pasują do nieformalnych stylizacji i bez problemów można je zakładać np. na spotkania z przyjaciółmi lub randki z kobietą. Nie ma też żadnych przeciwwskazań, aby nosić je na co dzień do biura;
  • buty wizytowe – jak sama nazwa wskazuje zakłada się je przy bardziej uroczystych okazjach, np. na istotnych uroczystościach rodzinnych lub też na spotkaniach biznesowych. Odznaczają się wysokim poziomem elegancji i prestiżu;
  • mokasyny męskie (wsuwane) – skórzane buty męskie, które bardzo łatwo się zakłada. Uważane przez użytkowników za zdecydowanie najwygodniejsze na rynku. Pasują do przeróżnych stylizacji, zarówno tych formalnych, jak i nieformalnych. Zazwyczaj są jednak uzupełnieniem eleganckich stylizacji;
  • buty na lato (klapki oraz sandały) – męskie buty skórzane, które powinny znaleźć zastosowanie w każdej szafie. Zdecydowanie najwygodniejsze, prezentują się bardzo atrakcyjnie, a ponadto pozwalają stopie oddychać i nie gromadzą nadmiaru potu. Odpowiednio dobrane nie wywołują żadnego dyskomfortu, obrzęków i odcisków;
  • buty zimowe – nadają się oczywiście na porę zimową. Mają za zadanie wyglądać atrakcyjnie i chronić stopy przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Cechują się wzmocnioną i trwałą podeszwą (odporne na nagły poślizg). Zapewniają ochronę przed chłodem.

Jak widać buty skórzane męskie można podzielić na kilka najistotniejszych typów, których nie powinno się lekceważyć w swoich analizach. Mężczyźni doskonale wiedzą czego im potrzeba oraz jaki typ obuwia powinien znaleźć się w ich szafie.

Męskie buty skórzane – kiedy się je zakłada i do czego będą pasować?

Nie da się ukryć, że dla panów najważniejszą kwestią będzie to, kiedy konkretnie zakładać męskie buty skórzane oraz do jakich stylizacji będą pasować. Półbuty na co dzień można swobodnie łączyć z jeansami, koszulkami oraz skórzanymi kurtkami. Taka stylizacja wygląda oszałamiająco i sprawdzi się w sytuacji, kiedy temperatura nie jest zbyt wysoka, ale jednocześnie na dworze nie panuje chłód.


Mokasyny nadają się na spotkania o charakterze firmowym i świetnie łączą się z eleganckimi spodniami (również w lnianej wersji), koszulami i marynarkami. Klapki oraz sandały zakłada się przy bardzo wysokich temperaturach oraz wtedy, kiedy chce się dać odpocząć własnym stopom. Pasują do luźnych t-shirtów, podkoszulek i krótkich spodenek.


Buty skórzane męskie w wersji zimowej zakłada się przy minusowych temperaturach, np. wtedy, gdy pada deszcz oraz śnieg. Łączy się je z jeansami, swetrami i kurtkami lub płaszczami. Z kolei buty wizytowe nosi się przy najważniejszych okazjach, np. na przyjęcie komunijne oraz wesele, ale też na spotkania biznesowe o charakterze międzynarodowym lub krajowym i należy je łączyć z marynarkami, koszulami oraz eleganckimi spodniami.

Skórzane buty męskie – na jaką porę roku się nadają?

Buty męskie skórzane dzielą się na tak wiele rodzajów, iż można je bez problemów nosić przez cały rok. Oczywiście kluczowe w tym wszystkim jest to, aby skórzane buty męskie były właściwie dobrane. Warto wziąć pod uwagę panującą za oknem temperaturę, zbliżające się prognozy pogody oraz wiatr i inne czynniki atmosferyczne.


Buty zimowe przeznaczone są na zimę oraz późną jesień, a klapki i sandały na lato oraz bardzo ciepłą wiosnę. Buty wizytowe można nosić w sytuacji, gdy za oknem nie pada deszcz oraz śnieg. W innych przypadkach warto wybierać inne obuwie, a na miejscu przebierać się w wersję wizytową. Półbuty są zakładane na co dzień, w okresie średnich temperatur. Mokasyny są wybierane zazwyczaj wiosną oraz wczesną jesienią (kiedy jeszcze nie jest zbyt chłodno).

Reklama
null