WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo małopolskie

Województwo małopolskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 • 21 kwietnia, 19:00 (8 dni) - Tarnów, Kino Marzenie
  festiwal, pokaz
  Tarnowska Nagroda Filmowa- festiwal wybranych polskich filmów fabularnych jest imprezą związaną i poświęcona polskiej kinematografii, a będąc zaliczanym do najstarszych po festiwalu filmowym w Gdyni może poszczycić się Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej z 2011 r. przyznaną w kategorii: krajowe wydarzenie filmowe. Festiwal od wielu lat wspierany i rekomendowany jest przez (...)
 • 22 kwietnia (9 dni) - Kraków
  festiwal
  Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego „Wschód-Zachód” to cykliczne wydarzenie kulturalne organizowane przez Fundację Widowisk Masowych oraz Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie. Festiwal Teatru w tym roku obchodzi swoja piątą rocznicę. W dniach 22-30 kwietnia zostaną zaprezentowane spektakle 15 zespołów teatralnych z Ukrainy, Niemiec, Węgier, Armenii oraz z (...)
 • 22 kwietnia, 13:00 (9 dni) - Kraków
  festiwal
  [ENG] We cordially invite professional and amateur theaters from all over the world to the 5th edition of the International Festival of Ukrainian Theater. The festival will take place in Cracow, Poland from 22 to 30 April 2018 under the banner of "Crossing the border". [PL] Zapraszamy serdecznie profesjonalne i amatorskie teatry z całego świata na V odsłonę Międzynarodowego Festiwalu (...)
 • 24 kwietnia, 21:00 (2 dni) - Kraków, Teatr Barakah
  przedstawienie
  Spektakl OBCY.TRAGEDIA GRECKA mówi o strachu i podejrzliwości implikowanej przez historyczne traumy. O różnicy między dumą a pychą. O szowinizmie, który rośnie w nas i uwalnia się, by atakować inny szowinizm. W postapokaliptycznej scenerii – na obcej planecie lub na opustoszałej plaży z dala od cywilizacji – ląduje międzynarodowa grupa połączona wspólnym zadaniem. W ciemności czai (...)
 • 25 kwietnia - Kraków, Krakowski Teatr VARIETE
  koncert
  Grażyna Łobaszewska, jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek powraca z nową, jubileuszową płytą!
 • 25 kwietnia, 9:00 - Kraków, Nowohuckie Centrum Kultury
  Musical „Piotruś Pan” - oparty na muzyce zespołu ABBA w wykonaniu Teatrzyku Muzycznego „Kamyczek”. Bardzo współczesna adaptacja bajki J.M. Barrie, w zabawny sposób opowiada o marzeniach o powrocie do Krainy Dzieciństwa.  Reżyseria i opracowanie muzyczne: Ewa Nazim-Zygadło
 • 25 kwietnia, 9:30 - Kraków, NZS UEK
  warsztaty
  25 kwietnia rusza już 8 edycja DANCE WAVE organizowana przez NZS UEK. Są to całodniowe warsztaty taneczne dla ludzi, którzy kochają się ruszać i zarażać pozytywną energią! Uwielbiasz tradycyjny HIP-HOP? Jesteś wygimnastykowany i czekasz na Jazz? A może kochasz BOLLYWOODZKIE rytmy ? To wszystko oraz wiele innych styli tańca czeka już na Ciebie właśnie 25 kwietnia na Kampusie (...)
 • 25 kwietnia, 11:00 - Kraków, Nowohuckie Centrum Kultury
  Musical „Piotruś Pan” - oparty na muzyce zespołu ABBA w wykonaniu Teatrzyku Muzycznego „Kamyczek”. Bardzo współczesna adaptacja bajki J.M. Barrie, w zabawny sposób opowiada o marzeniach o powrocie do Krainy Dzieciństwa.  Reżyseria i opracowanie muzyczne: Ewa Nazim-Zygadło
 • 25 kwietnia, 14:00 - Kraków, Klub Alchemia
  Arashi to po japońsku “burza”, i chyba nie ma lepszego słowa żeby opisać to mocarne trio założone przez legendarnego saksofonistę i klarnecistę Akirę Sakata. Przy akompaniamencie iście diabolicznej skandynawskiej sekcji rytmicznej, Sakata czaruje słuchacza zarówno free jazzowymi fajerwerkami, jak i bardziej subtelnymi, osobistymi akcentami. Arashi to występujące na przemian burze (...)
 • 25 kwietnia, 17:00 - Niepołomice, Laboratorium Aktywności Społecznej
  warsztaty
  Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach oraz Stowarzyszenie ideaTECH zaprasza mieszkańców, przedstawicieli małopolskich gmin, organizacji pozarządowych, a także przedsiębiorców do udziału w Warsztatach szkoleniowych pn. Energooszczędna gmina i przedsiębiorstwo – razem zadbajmy o środowisko. Odbędą się one w Laboratorium Aktywności Społecznej, ul. Bocheńska 26 w Niepołomicach w dniu (...)
 • 25 kwietnia, 17:00 - Kraków, Collegium Wróblewskiego
  konkurs
  Zapraszamy wszystkich przystępujących w roku akademickim 2017/18 do egzaminu z prawa gospodarczego i handlowego do wzięcia udziału w konkursie przedmiotowym. Pierwszy etap będzie polegał na rozwiązaniu testu (40 pytań wielokrotnego wyboru), z którego wyłonionych zostanie 10 osób z najwyższym wynikiem. II etap, podczas którego uczestnicy zmierzą się z kazusem przygotowanym przez (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 (różne terminy) - Kraków, Krakowskie Forum Kultury
  Podróż – przygoda, pomysł na życie, pasja, zainteresowanie, ucieczka przed rutyną i nudą. Wszyscy podróżujemy: z wyboru lub konieczności, poznajemy kolejne miejsca, zwiedzamy kraj i świat, przede wszystkim w podróży poznajemy samych siebie. Czwartkowe wieczory w Krakowskim Forum Kultury dla jednych są tylko namiastką wielkich wędrówek, dla innych stają się inspiracją do rozpoczęcia (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 (różne terminy) - Kraków, Muzeum Narodowe w Krakowie
  MILITARIA
  Cykl wykładów organizowanych ze Stowarzyszeniem Miłośników Dawnej Broni i Barwy, zrzeszającym znawców i kolekcjonerów dawnego uzbrojenia z Polski i ze świata. "Akademia Bronioznawcy" jest wyjątkową okazją do spotkania z najlepszymi polskimi specjalistami w tej dziedzinie oraz bliższego poznania świata dawnej wojskowości. Wykłady odbywają się w środy o godz. 18.00 w sali audiowizualnej (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 - Kraków, Centrum Kultury Podgórza
  Koncert „Teraz Polska!” – polska muzyka filmowa w wykonaniu kwintetu Z harfą w tle Katarzyna Zabielska – harfa Karolina Gorączko – skrzypce/aranżacje Natalia Ryba – altówka Karolina Rejewska – wiolonczela Katarzyna Jasica – flet
 • 25 kwietnia, 18:00 - Kraków, Spółdzielnia Ogniwo
  Młodzieżowe Forum Feministyczne zaprasza na debatę: "Nowe twarze feminizmu" Podczas gdy tak zwana "kwestia kobieca" na nowo rozgorzała w szerszej świadomości, szczególnie wyraźnie możemy zaobserwować potrzebę wykształcenia się nowych zespołów działaczek, liderek, wojowniczek. Nie możemy dłużej polegać na - często już skompromitowanych - neoliberalnych elitach. W związku z tym, (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 - Kraków, Księgarnia Pod Globusem
  spotkania autorskie
  Księgarnia Pod Globusem i Wydawnictwo Literackie zapraszają na spotkanie z Martą Wyką o jej najnowszej książce "Napisane niedawno". Spotkanie poprowadzi Tomasz Fiałkowski - dziennikarz, krytyk literacki, publicysta i edytor. Prof. Marta Wyka na pograniczu szkicu i eseju – opowiada o życiu inteligenckim, krakowskim domu, dojrzewaniu i czytaniu, które może stać się piękną intelektualną (...)
 • 25 kwietnia, 19:00 - Kraków, Nowohuckie Centrum Kultury
  Cyrkuśniki (2016) - najnowszy program kabaretu Hrabi. "Patrzcie, idzie nasz miejscowy cyrkuśnik"! - lata temu usłyszał Dariusz Kamys, wchodząc do sklepu spożywczego. Niech więc tak będzie! Cyrkuśniki - Aktorzy na usługach publiczności. Wszystko dla niej. Hrabi do usług.
 • 25 kwietnia, 19:00 - Kraków, Zet Pe Te
  Seans teatralny inspirowany życiem i twórczością Bohumila Hrabala. Poza działaniami na scenie aktorzy anektują wszystkie możliwe przestrzenie teatru, wprowadzają widzów w magiczny świat postaci Hrabala. Na scenie zaś zobaczymy najważniejsze zdarzenia z życia człowieka - narodziny, chrzest, pierwsza komunia, ślub, pogrzeb; a wszystko pokazane w lekkiej, nienapuszonej, groteskowej (...)
 • 25 kwietnia, 19:00 - Kraków, Małopolski Ogród Sztuki
  pokaz
  25 kwietnia wyjątkowa projekcja filmu Andrzeja Wajdy "Korczak". Łukasz Maciejewski do rozmowy po seansie zaprosił odtwórcę tytułowej roli - Wojciecha Pszoniaka oraz wdowę po reżyserze - Krystynę Zachwatowicz. "Myślę, że oddałem Korczakowi wszystkie moje zdolności i umiejętności" - wspominał po latach Andrzej Wajda. W ramach Przywróconych arcydzieł w MOS-ie widzowie obejrzą jeden (...)
 • 25 kwietnia, 19:00 - Kraków, Scena54
  stand-up
  Zapraszamy na piątą odsłonę wydarzenia organizowanego wraz ze Stand-up Polska. Tym razem #naScenie wystąpi Piotr Szumowski i Jacek Stramik. Piotrek Szumowski Komik w pełni międzynarodowy. Występował w ponad trzydziestu krajach, na pięciu kontynentach, w trzech językach. Tak jest, Piotrek przeżył 409 dni podróży dookoła świata. Jak on to zrobił? Nikt nie wie. Ostatnio przez 10 (...)
 • 25 kwietnia, 19:00 - Kraków, Krakowski Teatr VARIETE
  Grażyna Łobaszewska, jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek powraca z nową, jubileuszową płytą! Zupełnie nowe, zaskakujące brzmienie, energetyczne aranżacje zespołu AJAGORE. Wspaniałe, dojrzałe teksty Justyny Holm, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Piotra Bukartyka. Koneserów, melomanów nie może zabraknąć na jednym z koncertów promujących to arcyciekawe wydawnictwo (...)
 • 25 kwietnia, 19:00 - Kraków, LOKATOR
  promocja
  PROMOCJA TOMU POEZJI "Alfabet" INGER CHRISTENSEN. Spotkanie z tłumaczką Boguławą Sochańską poprowadzi Urszula Pieczek. Inger Christensen urodziła się i wychowała w robotniczej rodzinie w małym duńskim miasteczku Vejle. Studiowała w seminarium nauczycielskim i przez kilka lat pracowała jako nauczycielka. Zadebiutowała w 1962 r. zbiorem wierszy Lys (Światło). Ponadto opublikowała (...)
 • 25 kwietnia, 19:00 - Kraków, PLEO method
  WZORNICTWO I DESIGN
  wykład
  Lubicie echo? My zapragnęliśmy je tworzyć! Dzięki temu zapraszamy Was na pierwsze oficjalne ECHO w hangarku PLEO method! 😊 ECHO to cykl otwartych spotkań i wykładów z wyjątkowymi osobami ze świata designu i technologii. Co miesiąc inny wykładowca i inna tematyka spotkania. 👉 Głosem pierwszego echa będzie Pani doktor Agata Hołobut – adiunkt w Instytucie Filologii Angielskiej (...)
 • 25 kwietnia, 19:30 - Kraków, Pauza In Garden
  Stowarzyszenie Boost Biotech Polska serdecznie zaprasza na kwietniowe spotkanie z cyklu Meet Biotech Boost Biotech w Krakowie, ponownie w Pauzie In Garden! ;) Kiedy? Środa, 25 kwietnia 2018, godz. 19:30 Gdzie? Pauza In Garden, ul. Rajska 12, Kraków Meet Biotech - Boost Biotech - czyli o biotechnologii w luźnej atmosferze! :) #biotech #biznes #nauka #przemysł #networking Zapraszamy (...)
 • 25 kwietnia, 20:00 - Kraków, Kijów.Centrum
  pokaz
  W środę 25 kwietnia na godz. 20.00 zapraszamy do Kijów.Centrum na na pierwszy w Krakowie pokaz filmu Chasing the Breath. Pokaz filmu będzie połączony ze spotkaniem z nami - Robertem bohaterem i Adrianem autorem filmu :) Po filmie będziemy mieć czas i chętnie odpowiemy na wszelkie możliwe pytania, przy okazji pokazując zdjęcia z Himalajów. Bilety w cenie 22 zł do kupienia online: (...)
 • 25 kwietnia, 20:00 - Kraków, Piec' Art Acoustic Jazz Club
  koncert
  Data: środa, 25 kwietnia 2018 - 20:00 Wstęp wolny Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej organizuje koncert swoich wykładowców z następującym Jam session. Zagrają wykładowcy: Piotr Domagała, Krzysztof Bolek gitary, Adam Niedzielin, Piotr Kalicki fortepian, Leszek Nowotarski sax, Dominik Bieńczycki skrzypce, Marek Michalak puzon, Antoni Dębski gitara basowa, Michał Heller (...)
 • 26 kwietnia, 9:00 - Kraków, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  [ENG BELOW] Jesteś gotowy na gamingowe wrażenia na najwyższym poziomie? Już 26 kwietnia odbędzie się piąta edycja UEK Gaming Stage – projektu realizowanego w ramach Juwenaliów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Wydarzenie adresowane jest zarówno do fanów e-sportu, jak i osób lubiących gry karciane oraz planszowe. W trakcie finału odbędą się turnieje amatorskich drużyn e-sportowych (...)
 • 26 kwietnia, 16:45 (różne terminy) - Kraków, Muzeum Narodowe w Krakowie
  Dzieci i rodziców, którzy w popołudniowym biegu pomiędzy przedszkolem, szkołą a domem chcieliby przez chwilę się zatrzymać i odpocząć, zapraszamy, by zrobili to z nami w muzeum. Raz w miesiącu, we wtorkowe lub czwartkowe popołudnie, spotkamy się w innej galerii przed dziełem, które stanie się inspiracją do swobodnej rozmowy. Za każdym razem wybór dzieła będzie dla uczestników niespodzianką (...)
 • 26 kwietnia, 17:00 - Kraków, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży
  Malarstwo amerykańskie lat 40 – tych i 50 – tych XX w. Zapraszamy na cykl wykładów dotyczących wybranych zagadnień sztuki europejskiej i polskiej. Fantastyczna pomoc dla osób, które przygotowują się do matury z historii sztuki, olimpiady artystycznej, egzaminów wstępnych na kierunki artystyczne i humanistyczne. Zapraszamy także wszystkich zainteresowanych historią kultury europejskiej (...)
 • 26 kwietnia, 17:00 - Kraków, Muzeum Narodowe Oddział Dom Józefa Mehoffera
  spotkania autorskie
  Dom Józefa Mehoffera - oddział Muzeum Narodowego w Krakowie i Fundacja Wisławy Szymborskiej zapraszają na cykl spotkań o poezji. Rozmowy z poetami, głośne czytanie wierszy oraz wykłady będą odbywać się w budynku Domu Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej 26 od kwietnia do listopada. Projekt zainauguruje 26 kwietnia spotkanie z Ewą Lipską o jej nowym tomie poezji „Pamięć operacyjna” (...)
 • 26 kwietnia, 17:00 - Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce
  dla dzieci
  Serdecznie zapraszamy na ostatnie już spotkanie dla dzieci z cyklu PAKA ZWIERZAKA, które odbędzie się 26 kwietnia o godz. 18:00 w budynku biblioteki / Sala na poddaszu. Na ostatnim już spotkaniu specjaliści z przychodni weterynaryjnej Dan Vet z Niepołomic będą kontynuować temat kotów oraz opowiedzą o gryzoniach. Serdecznie zapraszamy miłośników kotów, chomików, myszek i wielu (...)
 • 26 kwietnia, 18:00 - Kraków, Klub Kwadrat
  Już 26.04.2018 w Klub Studencki Kwadrat odbędzie się X edycja Wyborów Najmilszej Studentki i Super Studenta UEK! Tego kwietniowego wieczoru 5 studentek i 5 studentów zmierzy się z kilkoma konkurencjami, które pomogą Jury oraz publiczności wyróżnić dwie osoby i nadać im zaszczytne tytuły Najmilszej Studentki i Super Studenta Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ale to nie wszytko! (...)
 • 26 kwietnia, 18:00 - Kraków, JCC Krakow
  *** Wersja polska poniżej *** Join us for another meetup of Entrepreneurs Club @JCC Kraków! [Free admision. Please register via Meetup.] Everyone is welcome. EC @ JCC Kraków is an inclusive community of people and for people interested in the entrepreneurship. The theme of the April edition: How to grow your business? Ideas and stories The agenda: 18:00 Registration 18:15 Welcome (...)
 • 26 kwietnia, 18:00 (różne terminy) - Kraków, Muzeum Narodowe Oddział Dom Jana Matejki
  Cykl spotkań w rodzinnym domu Matejków porusza zagadnienia związane z twórczością i życiem artysty w nawiązaniu do zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. Wykłady odbywają się w czwartki o godz. 18.00 w Domu Jana Matejki przy ul. Floriańskiej 41. WSTĘP WOLNY Więcej o cyklu: http://mnk.pl/cykle/czwartki-u-matejkow Inne cykle spotkań w MNK: http://mnk.pl/cykle *** Najbliższe (...)
 • 26 kwietnia, 18:00 - Niepołomice, Miasto i Gmina Niepołomice
  Zapraszamy na Salon Czwartkowy-Akademię Dobrych Manier z udziałem Jego Magnificencji prof. dr hab. Stanisława Krawczyńskiego – Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie. Prof. Stanisław Krawczyński ur. się na Syberii, w miejscowości Pierspiektiwnyj w Kraju Krasnojarskim. Polski dyrygent, profesor sztuk muzycznych, rektor Akademii Muzycznej w Krakowie.
 • 26 kwietnia, 18:00 - Kraków, Księgarnia Pod Globusem
  dyskusja
  Trzeci sezon Debat Pod Globusem poświęcimy książkom, które poruszają ważne tematy społeczne. Zaczynamy od dyskusji o celibacie. A ponieważ tę kwestię podniósł na nowo Marcin Wójcik swoim zbiorem reportaży „Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu”, to nie zabraknie go wśród gości debaty. W debacie udział wezmą: - Marcin Wójcik, dziennikarz, - Dominika Kozłowska, redaktor naczelna (...)