WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo małopolskie

Województwo małopolskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

ZNAJDŹ W PORTALU


 • 21 listopada, 17:00 (6 dni) - Kraków, Etiuda&Anima
  festiwal
  24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Etiuda&Anima 2017” 21 – 26 listopada 2017, Kraków ***************************************************************************** 21 listopada (wtorek) 21st November (Tuesday) ***************************************************************************** Małopolski Ogród Sztuki Rajska 12 Sala mała | Small Screening Room 17.00 | 5 p.m. Marek (...)
 • 22 listopada, 9:00 - Kraków, Joga w Krakowie "Mayura"
  Semestr dopiero się zaczął, a Ciebie już zżera stres? Jesienna aura sprawia, że nic Ci się nie chce? All In UJ jak zawsze przychodzi Wam na ratunek i po raz kolejny ma przyjemność zaprosić Was na wspólne jogowanie przy współpracy z jedną z najlepszych szkół jogi w Krakowie "Mayura" Przenieś się z nami w świat relaksu, odprężenia, świadomości ciała i duszy i zapomnij choć na (...)
 • 22 listopada, 9:00 (3 dni) - Kraków, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
  warsztaty
  „Dramaturgia wizualna” – warsztaty reżysersko-operatorskie Sławomira Idziaka 15 uczestników zakwalifikowanych przez organizatorów festiwalu weźmie udział w warsztatach z aktorami, punktem wyjścia których będzie pierwotna wersja scenariusza do filmu „Trzy kolory. Niebieski” autorstwa Krzysztofa Piesiewicza i Krzysztofa Kieślowskiego. Uczestnicy warsztatów będą zgłębiać tajniki (...)
 • 22 listopada, 9:45 - Kraków, Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ sala 0.48
  ANIME I MANGA
  wykład
  Serdecznie zapraszamy na wykład chińskiej animatorki i badaczki Guo Chunning (Maggie) - wykład po angielsku. Maggie wykłada zagadnienia z dziedziny nowych mediów i animacji na Renmin University of China w Pekinie. Była dyrektorką artystyczną Vancouver Film School, artystką wizytującą w Central Saint Martins w Londynie oraz artystką w rezydencji Centre Intermondes we Francji w 2014 (...)
 • 22 listopada, 10:00 - Kraków, Nowohuckie Centrum Kultury
  Tomcio Paluszek Teatr Lalek Rabcio z Rabki-Zdroju   Piękna, klasyczna bajka dla dzieci przeniesiona na deski teatru. Pięciu biednych braci wyrusza na poszukiwanie lepszego losu dla swojej rodziny. Podczas wędrówki przez las niepostrzeżenie zastaje ich noc. Jedyna szansa w tajemniczym, dalekim światełku… i Tomciu, który postanawia dopełnić misji. Na scenie pojawiają się (...)
 • 22 listopada, 10:00 - Nowy Targ, Miejski Ośrodek Kultury
  pokaz
  POKAZ FILMU „URMILA – MOJA PAMIĘĆ JEST MOJĄ SIŁĄ” reż. Susan Gluth, Niemcy 2016, 87 min Miejski Ośrodek Kultury, Nowy Targ www.mok.nowytarg.pl Film otrzymał Nagrodę Burmistrza Miasta Zakopane podczas 13. Spotkań z Filmem Górskim: Kamalari – tak nazywany jest w Nepalu zwyczaj sprzedaży dziewczynek, które są zmuszane do niewolniczej pracy i nie mają dostępu do edukacji. Jedną (...)
 • 22 listopada, 16:00 - Olkusz, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu
  dla dzieci
  Wznawiamy w nowym roku szkolnym cykl warsztatów twórczych dla dzieci „Gdzie mieszka sztuka”. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku szkolnym, zapraszamy wszystkich do obejrzenia tych niezwykłych zajęć. Wstęp wolny. 22 listopada o 16.00 w sali widowiskowej MOK ul. Fr. Nullo 29 pierwsze spotkanie „Ciało i dzieło”. Będzie kreatywnie, kolorowo i radośnie :)
 • 22 listopada, 16:30 - Kraków, TEB Edukacja Kraków
  Manicure japoński (znany i stosowany przez Japonki od czterystu lat) sprawia, że paznokcie ładnie błyszczą i są perfekcyjnie odżywione. Metodę tę wymyśliła i opracowała japońska firma P.Shine - stąd też inna nazwa zabiegu - manicure p.shine. Manicure japoński to metoda, która wzmacnia naturalne paznokcie nadając im połysk różowej perły. Manicure nadaje paznokciom blask, a także (...)
 • 22 listopada, 17:00 - Szczurowa, GCKCziS
 • 22 listopada, 17:00 - Kraków, Litograf
  warsztaty
  Team All In Art Kultura All In UJ zaprasza na warsztaty litograficzne : 🎨DRUKOWANIE DREWNA🎨 Litografia to jedna z technik grafiki warsztatowej, polegającej na tworzeniu odbitek z matrycy. Jest to forma druku wypukłego. Na papier zostaje przeniesiona farba pod wpływem nacisku prasy drukarskiej. Tajniki litografii zgłębimy podczas warsztatów w pracowni Litograf, gdzie matrycą (...)
 • 22 listopada, 17:00 - Kraków, MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
  wykład
  SZTUKA KSIĄŻKI to cykl wykładów i spotkań przybliżających najważniejsze kwestie związane z projektowaniem książek. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych projektowaniem graficznym – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Prowadzący – doświadczeni projektanci i teoretycy tematu – omówią zasady sztuki projektowania i zwrócą uwagę na relację tekstu i obrazu. Zapraszamy (...)
 • 22 listopada, 18:00 - Kraków, Klub Dziennikarzy "Pod Gruszką"
  spotkania autorskie, wieczór poetycki
  Promocja nowego tomu wierszy Bronka z Obidzy.Wydawnictwo Edukacyjne, Kraków 2017. Prowadzenie: prof. Bolesław Faron Wiersze poety przeczyta Tadeusz Kwinta. Bronek z Obidzy (pseud. Bronisława Kozieńskiego) – poeta, autor czterech tomów wierszy: Orły nad Sokolicą (Nowy Sącz 2009), Nie szkoda gadać (Obidza 2010), Strefa ciszy (Kraków 2014), Wiklinowe ptaki. 100 wierszy (Kraków 2015); (...)
 • 22 listopada, 18:00 - Kraków, Centrum Kultury Podgórza
  Koncert "Zaczarowany świat XX-lecia międzywojennego"  W programie niezapomniane przedwojenne przeboje ze słynnych warszawskich kabaretów i czarno-białych filmów. Wystąpią:  Katarzyna Słota-Marciniec - mezzosopran  Ayhamm Hammour - fortepian
 • 22 listopada, 18:00 - Kraków, Patynowy
  Moją ogromną pasją jest gotowanie. W kuchni używam dużo świeżych warzyw i owoców. Oraz przypraw. Chcę się podzielić z Wami moimi przepisami na potrawy z użyciem rozgrzewających, aromatycznych przypraw. Opowiem Wam nie tylko o właściwościach smakowych, ale też zdrowotnych m.in. kardamonu, cynamonu, goździków i imbiru. Ale co ważniejsze, z tych warsztatów wyjdziecie z przepięknie (...)
 • 22 listopada, 18:00 - Kraków, Żydowskie Muzeum Galicja
  wernisaż, promocja
  W 1945 roku radziecka lekarka odnalazła w wyzwolonym obozie Auschwitz-Birkenau szkolny zeszyt. Był to pamiętnik pisany przez nastoletnią Rywkę Lipszyc w łódzkim getcie między październikiem 1943 a kwietniem 1944 roku. Pamiętnik trafił od Stanów Zjednoczonych, gdzie został przetłumaczony z języka polskiego, opatrzony historycznymi komentarzami i – po ponad 60 latach od odnalezienia (...)
 • 22 listopada, 18:30 - Kraków, Sala Filharmonii Krakowskiej
  dla dzieci
  TEATR PIASKU TETIANY GALITSYNY - MAŁY KSIĄŻĘ Teatr Piasku Tetiany Galitsyny - Rodzinna wyprawa do świata Małego Księcia na wyciągnięcie ręki! Już 22 listopada o godzinie 18:30 w Sali Filharmonii Krakowskiej w Krakowie! Teatr piasku zwyciężczyni Mam Talent Tetiany Galitsyny w Twoim mieście! Historia Małego Księcia, malowana piaskiem, światłem i na wodzie. Ta pełna ciepła (...)
 • 22 listopada, 18:30 - Kraków, Sala Filharmonii im. K. Szymanowskiego
  dla dzieci
  Teatr Piasku Tetiany Galitsyny. Spektakl "Mały Książę" Teatr Piasku Tetiany Galitsyny - Rodzinna wyprawa do świata Małego Księcia na wyciągnięcie ręki! Znajdź termin w swoim mieście: 13 listopada o godzinie 18:30 w Sali Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy 22 listopada o godzinie 18:30 w Sali Filharmonii Krakowskiej w Krakowie 23 listopada o godzinie 18:30 w Sali Koncertowej Urzędu (...)
 • 22 listopada, 18:30 - Kraków, Uniwersytet Jagielloński
  spotkania autorskie
  vv english version below vv Stowarzyszenie All In UJwraz z Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na wyjątkowe spotkanie z cyklu #ProjektPamięć. Przed nami kolejne wydarzenie organizowane przez Nauka All In UJ w ramach Projektu Pamięć. Cykl ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na edukację historyczną, wiedzę o Holokauście i przybliżenie obrazu społeczności (...)
 • 22 listopada, 18:30 - Kraków, Cheder
  spotkania autorskie
  Cheder zaprasza na spotkanie z Dionisiosem Sturisem, autorem książki "Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji". Prowadzenie: Tomasz Fiałkowski Dionisios Sturis (1983) – dziennikarz i reporter. Pracuje w radiu TOK FM, gdzie zajmuje się tematyką zagraniczną. Jako korespondent polskich mediów towarzyszył uchodźcom, szukającym schronienia w Europie i relacjonował przebieg (...)
 • 22 listopada, 18:30 - Kraków, Hala CSIR Politechniki Krakowskiej
  mecz
  Strona meczu na PZKosz: http://www.plk.pl/mecz/55133
 • 22 listopada, 19:00 - Chrzanów, Żywiecka Chata
  stand-up
  Stand-up wraca do Chrzanowa! W pubie Jamajka wystąpi dwójka świetnych komików: Tomek Kołecki i Wojtek Pięta. Mamy przyjemność zaprosić Was na kolejny stand-up'owy wieczór pełen mocnych żartów, ciekawych rozkmin i przede wszystkim śmiechu! Kim są nasi goście? Tomek Kołecki - na świat przyszedł w '97, a na scenę wszedł w 2013 zostając najmłodszym komikiem w Polsce. Mimo młodego (...)
 • 22 listopada, 19:00 - Kraków, Kino Pod Baranami
  pokaz
  HAPPY END (reż. Michael Haneke) - pokaz przedpremierowy ☛ środa, 22 listopada 2017, godz. 19.00 Kino Pod Baranami Konsulat Generalny Austrii w Krakowie zaprasza w październiku i listopadzie do udziału w trzeciej edycji Dni Austrii. W programie wydarzeń promujących austriacką kulturę, historię i sztukę w Polsce, znalazły się m.in. wystawy, wykłady, spektakle teatralne, koncerty (...)
 • 22 listopada, 19:00 - Kraków, Kawiarnia Literacka
  Znany krakowianista Krzysztof Jakubowski zabierze nas na spacer po najbardziej charakterystycznych pamiątkach Królewskiego Miasta: 1. Wczesnośredniowieczne kopce Krakusa i Wandy – jako symboliczne mogiły władcy (wojownika), nawiązujące do praktykowanej w ówczesnej Europie idei kurhanu. 2. Kopiec Esterki – nieistniejąca, domniemana pamiątka po kochance (domniemanej), króla Kazimierza (...)
 • 22 listopada, 19:00 - Kraków, Scena Ata Alicji Tanew
  koncert
  Grzegorz Grunwald – poeta, kompozytor, śpiewający gitarzysta prezentujący głównie piosenkę autorską, w której liryzm tekstów łączy się w unikalny sposób z akompaniamentem gitary. Laureat licznych nagród i wyróżnień festiwali piosenki poetyckiej w całym kraju. Oprócz własnych piosenek, które stanowią główną część jego repertuaru, wykonuje także utwory innych autorów i kompozytorów (...)
 • 22 listopada, 19:00 - Kraków, Pauza In Garden
  Marzysz o tym by pojechać do USA? To możliwe! I prostsze niż Ci się wydaje! Camp Leaders jest firmą organizującą wyjazdy typu Work & Travel do USA, Kanady i Nowej Zelandii. Na spotkaniu informacyjnym w Pauza In Garden nasi ambasadorzy i jednocześnie byli uczestnicy programu Weronika Solarz, Anna Gągolska, Karolina Toka, Paweł Rojek i Krzysztof Żak opowiedzą jak wygląda rekrutacja (...)
 • 22 listopada, 19:00 - Kraków, Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza
  Święte góry, mityczne szczyty i ich symboliczne ucieleśnienie – świątynie. W Indiach, Tajlandii, Izraelu, Birmie, Kambodży. Pielgrzymka ku nim niesie nadzieję, że otworzy się inna przestrzeń, uchyli zasłona niepoznawalnego. Zaratusztriańska Hara Berezaiti, muzułmańska al-Hira, Olimp, góra Synaj i góra Oliwna. Mityczna góra Meru - ucieleśnienie kosmicznej osi świata buddystów (...)
 • 22 listopada, 19:00 - Kraków, Czajownia
  warsztaty
  Zapraszamy w środę o 19:00 na warsztaty herbaciane w wersji dla osób rozpoczynających swoją przygodę z herbatą. Nacisk kładziemy na praktykę. Zajmiemy się oceną jakościową suszu herbacianego i naparu, uczestnicy poznają także różne techniki zaparzania herbaty oraz nauczą się rozpoznawać akcesoria. Koszt zajęć wynosi 30 zł od osoby, obowiązują wcześniejsze zapisy - prosimy wysyłać (...)
 • 22 listopada, 19:00 - Kraków, Piwnica Pod Baranami
  PAWEŁ BITKA ZAPENDOWSKI zaprasza do PIWNICY pod BARANAMI na spektakl "DZIECI RIMBAUDA" - piosenki, teksty, wspomnienia... Piwniczny program kabaretowy z 1997 roku po 20 latach wspominają Piwniczni Artyści. Swoje przybycie zapowiedzieli: AGNIESZKA CHRZANOWSKA, RAFAŁ JĘDRZEJCZYK, MAREK MICHALAK i wielu innych, nie mniej wspaniałych! Ze specjalnym udziałem Wojciecha Gałzińskiego! Przy (...)
 • 22 listopada, 19:00 - Kraków, Klub Wysokogórski Kraków
  NARCIARSTWO ALPEJSKIE
  Dwutygdoniowy rajd skitourowy po wulkanach Kamczatki z Czesko-Słowacką grupą (i przewodnikiem). Słońce, bezpieczny śnieg, satysfakcjonujące zjazdy z 3 wulkanów: Koriacki (ok. 3400 m.n.p.m.), Vilucziński (ok 2000), Avacziński (ok. 2700) i te widoki zapierające dech w piersiach, z morzem w tle, bardzo różne od alpejskich, nie mniej piękne. Po turach regeneracja w gorących źródłach (...)
 • 22 listopada, 19:15 - Kraków, Kontakt. Przestrzeń ruchu i tańca.
  JOGA TWARZY - Agnieszka Wyszyńska UWAGA! Zmieniamy dzień zajęć!!! środy, godz. 19:15 - 20:15 / następne zajęcia 22.11 Joga Twarzy łączy w sobie najbardziej efektywne tradycyjne techniki, dzięki którym w bezpieczny sposób możemy uzyskać doskonałe efekty przeciwzmarszczkowe. To połączenie ćwiczeń twarzy, masażu twarzy, akupresury i relaksacji. Czym wyróżnia się Joga Twarzy?  (...)
 • 22 listopada, 19:45 - Kraków, Piwnica Pod Baranami
  Witajcie! Zapraszam do wzięcia udziału w praktyce oraz lekcji tanga na poziomie open level. Każdy może dołączyć!!! Rozkład jazdy: 19:45 - 20:15 Practica (muzyka gra, Wy - ćwiczycie, WSZYSCY mile widziani :-) 20:15 - 21:00 Lekcja Tanga (poziom open level) Prowadzenie - Marianna i Rafał Szczegóły i zapisy: tel. +48 505 131 738. A po zajęciach od 21:00, MILONGA! czyli wieczór taneczny (...)
 • 22 listopada, 20:00 - Kraków, Klub Studencki Kwadrat
  koncert
  Tricky wraca na koncerty do Polski z materiałem ze świetnego nowego albumu „ununiform”! Premierowy krążek legendy trip-hopu ukazuje się 22 września zaś artystę zobaczymy na czterech listopadowych koncertach: 20.11 w Warszawie (Niebo), 21.11 w Poznaniu (CK Zamek), 22.11 w klubie Kwadrat w Krakowie. „Ununiform” to pierwszy właściwy album Tricky’ego od czasu, gdy trzy lata temu przeprowadził (...)
 • 22 listopada, 20:00 - Kraków, Klub Kabaret
  ILUZJA I MAGIA
  Wieczór iluzjonistów Kraków Magic Show powraca w nowej odsłonie! Premiera nowego pokazu dwójki zawodowych iluzjonistów. Przez 4500 sekund będziemy dostarczać Wam emocji balansujących na pograniczu tajemnicy i zdumienia. Nie zabraknie także sporej dawki śmiechu oraz odrobiny strachu. Doświadczycie niemożliwego w delikatnie artystycznej formie. Podczas pokazu zdradzimy też kilka (...)
 • 22 listopada, 20:00 - Kraków, PUB Pod Ziemią
  Pub Quiz w każdą środę o 20:00! Dla każdego uczestnika PROMOCJE na barze 😉 Serdecznie zapraszamy Wszystkich miłośników umysłowego wysiłku do Pubu Pod Ziemią na znaną i uwielbianą zabawę z PubQuiz Kraków! Zbierz drużynę, odpowiadaj na pytania i zgarniaj nagrody, w tym gotówkę i alkohol! Czym jest PubQuiz? Quiz to forma rozrywki intelektualnej polegająca na sprawdzaniu posiadanych (...)
 • 22 listopada, 20:30 - Kraków, Klub Gwarek
  Wstęp WOLNY! ****** Za górami, za lasami... A nie, to nie ta bajka. No to, na początku był chaos... Znowu nie ta bajka. Litwo! Ojczy... Nie! Ostatnia próba. Któż z nas nie lubi robić rzeczy na ostatnią chwilę? No właśnie. W naszych szeregach mamy prawdziwych mistrzów w tej dziedzinie. Formacja Prokrastynanci to trzech młodych mężczyzn. Chłopaki oprócz odwlekania różnych (...)
 • 22 listopada, 21:00 - Kraków, Piec' Art Acoustic Jazz Club
  koncert
  Skład: Constanza - piano, vocal Data: środa, 22 listopad, 2017 - 21:00 Wstęp wolny Free entrance Constanza is a Spanish young singer. She has a Professional Degree in Piano, but far from the academic world, what she does is covers of songs of different styles, giving them her personal, jazz touch. She has already given several concerts by herself in several jazz clubs as a (...)