WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo małopolskie

Województwo małopolskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 • 18 października, 11:30 - Kraków, Ambasada Krakowian
  RĘKODZIEŁO
  Za nami rok z #kółkoplastycznedladorosłych, zapraszam na kolejny – 3 sezon barwnych eksperymentów! #kółkosezon3 🎨 🎨 🎨 „Relacja nie musi być werbalna. Do zabawy malarskiej należy wiele elementów niewypowiedzianych.” A. Stern „Odkrywanie śladu” ○ ○ ○ Biała kartka. Kolor zaklęty w kostkach akwareli, tubkach i kredkach. Czerń węgla. Szarość ołówka. Ty wybierasz – słuchasz, idziesz (...)
 • 18 października, 11:30 (4 dni) - Nowy Sącz, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu
  festiwal
  Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury na 3. MINI FESTIWAL TEATRALNY w dniach 18-21.10.2018 r. PROGRAM: 18.10. (czwartek) – godz. 11.30 i 17.00 „KTO POCIESZY PECHOWEGO NOSOROŻCA?” L. Walickiego, na podstawie opowiadania „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?” L. Kołakowskiego Teatr GROTESKA z Krakowa Reż. Lech Walicki, Występują: Jakub POPŁAWSKI, Diana (...)
 • 18 października, 16:00 - Zakopane, Czerwony Dwór - Zakopane
  Wydarzenie w ramach 7. Festiwalu "Inspirowane Górami" im. Macieja Berbeki. Festiwal ma charakter interdyscyplinarny i ma na celu upamiętnienie nadania Zakopanemu praw miejskich w 1933 roku. Organizator: Burmistrz Miasta Zakopane
 • 18 października, 16:00 - Zakopane, Czerwony Dwór - Zakopane
  WSPINACZKA I ALPINIZM
  festiwal
  Przed nami 7. edycja trzydniowego festiwalu, którego głównym hasłem są "góry". Festiwal ma przybliżać muzykę, poezję, literaturę, film oraz inne dziedziny sztuki, których twórcy zostali zainspirowani pięknem i mistyką gór. Festiwal odbędzie się w dniach od 18 do 21 października br. Odbywać się będzie w wielu miejscach w mieście, m.in. w Czerwonym Dworze, gdzie zagości właśnie 18 (...)
 • 18 października, 16:30 - Kraków, Ambasada Krakowian
  RĘKODZIEŁO
  Za nami rok z #kółkoplastycznedladorosłych, zapraszam na kolejny – 3 sezon barwnych eksperymentów! #kółkosezon3 🎨 🎨 🎨 „Relacja nie musi być werbalna. Do zabawy malarskiej należy wiele elementów niewypowiedzianych.” A. Stern „Odkrywanie śladu” ○ ○ ○ Biała kartka. Kolor zaklęty w kostkach akwareli, tubkach i kredkach. Czerń węgla. Szarość ołówka. Ty wybierasz – słuchasz, idziesz (...)
 • 18 października, 18:00 - Kraków, Jalla! odzyskaj ciało
  dla kobiet
  Miednica – centrum energetyczne, centrum emocjonalne, centrum kreacji nowego życia. A równocześnie obszar ciała z największą ilością napięć. Zablokowane przez stres pachwiny. Zaciśnięte chorobliwym samozaparciem pośladki. Usztywnione wstydem i poczuciem winy z powodu uczuć seksualnych stawy biodrowe. Twardy brzuch nie chce dopuścić smutku, żalu i płaczu. Brak oddechu w podbrzuszu (...)
 • 18 października, 18:00 - Kraków, Active Woman - sala warsztatowa
  Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i naucz się podstawowych technik samoobrony. Od samego początku, w damskim towarzystwie i w atmosferze akceptacji. Nie potrzebujesz dobrej kondycji ani żadnego doświadczenia w sztukach walki! W trakcie kursu dowiesz się, jak się zachować i czego unikać w przypadku zagrożenia. Przećwiczysz najskuteczniejsze kopnięcia i uderzenia. Zaczniesz wyrabiać w (...)
 • 18 października, 18:00 - Kraków, Kino Paradox
  festiwal
  ZAPRASZAM na 16. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, który odbędzie się od 18 do 21 października 2018 r. w Krakowie. Jak co roku, zostaną pokazane najlepsze filmy dokumentalne z całego świata związane z szeroko pojętymi prawami człowieka. Integralną częścią wydarzenia są prelekcje, spotkania oraz dyskusje z ekspertkami i ekspertami działającymi w obszarze (...)
 • 18 października, 18:00 - Andrychów, Parafia Św. Macieja
  „Śpiewajcie Panu psalm wy, co Go miłujecie, wychwalajcie pamiątkę Jego świętości!” (Ps 30, 5) Zapraszamy do wspólnego uwielbienia naszego Pana!! Konferencję gościnnie wygłosi ks. Jan Nowak
 • 18 października, 18:00 - Wadowice, Wadowickie Centrum Kultury
  Klub Podróżnika „Bez Paszportu” „Oman – dwa tygodnie z niemowlakiem na pustyni” Kasia, Marek i Malwinka Szewczyk 18 października (czwartek) 2018 r. godz. 18:00, wstęp wolny Ranek na pomarańczowej pustyni, w południe kąpiel w krystalicznych basenach w górach, a wieczorem nocleg na białej plaży...i to wszystko w ciągu jednego dnia! Brzmi jak bajka, jak opowieść z krainy tysiąca i (...)
 • 18 października, 18:00 - Nowy Sącz, Mała Galeria w Nowym Sączu
  wernisaż
  Stanisław Brach Urodzony 1972 r. w Gorlicach. Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2010 roku kieruje Pracownią Ceramiki na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP. Absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w pracowni prof. Mariana Koniecznego w 2000 roku oraz Technikum Ceramicznego w Łysej Górze (1987-1993). W 2014 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego (...)
 • 18 października, 18:00 - Niepołomice, Laboratorium Aktywności Społecznej
  RĘKODZIEŁO
  Niepołomickie Kolo Gospodyń Miejskich zaprasza na kolejne spotkanie.Tym razem mamy w planach malowanie ograniczników do drzwi. Obowiązują zapisy pod linkiem : https://www.facebook.com/groups/523614388012238/ Zapraszamy!! 18 października, godz. 18:00 Labolatorium Aktywności Społecznej ul. Bocheńska 26
 • 18 października, 18:45 - Kraków, Kościół św. Mikołaja
  koncert
  Chór męski z Trondheim zaśpiewa koncert w pięknym, barokowym Kościele Św. Mikołaja w Krakowie. Piątek, 5 października 2018, godz.18.45 Chór męski Ranheim powstał w roku 1933, w regionie, który dziś wchodzi w skład aglomeracji Trondheim, dawnej, historycznej stolicy Norwegii. Zespół przez ponad osiemdziesiąt lat odgrywa ważną rolę w lokalnym życiu społeczno kulturalnym, wykonując (...)
 • 18 października, 19:00 - Kraków, Krakowski Teatr VARIETE
  Chicago rok 1929. Gospodyni domowa Roxie Hart wierzy, że jej życie odmieni się za pomocą śpiewu i tańca. Jej jedynym pragnieniem jest podążyć w ślady gwiazdy kabaretu – Velmy Kelly. Gdy obie lądują w więzieniu oskarżone o popełnienie morderstw, Roxie otrzymuje niepowtarzalną szansę, by spełnić swoje marzenia, zwłaszcza, że z pomocą przychodzi jej znany adwokat Billy Flynn. Blok (...)
 • 18 października, 19:00 - Kraków, Scena Politechniki Krakowskiej Teatr ZALEŻNY
  Czy wiesz, ile czasu zajmują kobiecie czynności przygotowawcze do seksu? Czy twoja matka spełnia kryteria „wielkiego PRL-owskiego chomika”? Gdzie na mapie Warszawy jest punkt bezseksualnego stręczycielstwa i o kim zwykle fantazjują kobiety? Na te pytanie znajdziesz odpowiedź podczas spektaklu one woman show "Kredyt Zaufania"! Na scenie króluje zdolna aktorka młodego pokolenia (...)
 • 18 października, 20:00 - Kraków, Klub Forty Kleparz
  bramy: 19.00, koncert: 20.00 Bovska nie próżnuje - jej nowy album zatytułowany „Kęsy” ujrzy światło dzienne we wrześniu tego roku. Chwilę po tym artystka wyruszy w ogólnopolską trasę koncertową, promującą nowy materiał. Bovska to zdecydowanie jeden z najważniejszych debiutów 2016 roku. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty „Kaktus” (...)
 • 18 października, 20:00 - Kraków, Klub Alchemia
  koncert
  KONCERT PREMIEROWY // CHEAP TOBACCO // KRAKÓW *** CHEAP TOBACCO Natalia Kwiatkowska - voc. Bartek Kołodziejski - dr. Michał Bigulak - bas. Robert Kapkowski - git. *** Kraków! Czekaliśmy na tę chwilę bardzo długo... i w końcu jest! Nowa płyta i pierwszy koncert premierowy... 18.10 to dla nas ważny dzień i mamy nadzieję, że będziecie wtedy z nami! *** Nadchodząca płyta „Szum” (...)
 • 18 października, 20:00 - Kraków, Scena54
  DJ Grześku – od 20 lat związany ze sceną muzyczną. Wychowany na rocku, poprocku i rocku alternatywnym. DJ, perkusista, realizacje live, studio nagraniowe, spektakle… wszystko kręci się wokół muzyki. Niezliczone zespoły, koncerty, nagrania, imprezy. Angażuje sie tylko w te działania w ktore wierzy co gwarantuje pełne oddanie sprawie. Yellow Horse to trio akustyczne, które (...)
 • 18 października, 20:00 - Kraków, Scena54
  DJ Grześku – od 20 lat związany ze sceną muzyczną. Wychowany na rocku, poprocku i rocku alternatywnym. DJ, perkusista, realizacje live, studio nagraniowe, spektakle… wszystko kręci się wokół muzyki. Niezliczone zespoły, koncerty, nagrania, imprezy. Angażuje się tylko w te działania, w które wierzy co gwarantuje pełne oddanie sprawie. Yellow Horse to trio akustyczne, które swą (...)
 • 18 października, 20:00 - Oświęcim, Klub Menago
  Już 18 października w Oświęcimiu, premiera "Światło w tunelu" czyli nowego, czwartego już programu Adama Van Bendlera  - człowieka który zaprzedał duszę komedii, zwierzętom i wiecznym tarapatom dzięki którym zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia. W tym programie dowiemy się co siedzi w głowie introwertyka który po 5 latach bytowania w depresyjnej Skandynawii (...)
 • 18 października, 20:00 - Oświęcim, Klub Menago 2.0
  stand-up
  Już 18 października premiera nowego, czwartego już programu "Światło w tunelu", Adama Van Bendlera - człowieka który zaprzedał duszę komedii, zwierzętom i wiecznym tarapatom dzięki którym zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia. W tym programie dowiemy się co siedzi w głowie introwertyka który po 5 latach bytowania w depresyjnej Skandynawii, w obawie przed samobójem powraca do ojczyzny (...)
 • 18 października, 21:00 - Kraków, Artefakt Café | Sétka Sztuki
  Zapraszamy na kolejny Impro Dżem, czyli komediowe improwizacje sceniczne w których wezmą udział improwizatorzy z krakowskich grup impro. W trakcie części oficjalnej wieczoru będziecie mogli oglądać zmagania improwizatorów scenicznych z Krakowa, którzy wezmą udział w wielu różnorodnych krótkich formach improwizacji scenicznej. Przyjdź kibicować i bawić się razem z nami (...)
 • 19 października, 10:00 - Kęty, Księgarnia Tuczytam Ewa Madej
  spotkania autorskie
  Zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarzem dla dzieci i młodzieży, twórcą wielu powieści, z których najbardziej popularny jest cykl Elfomania ("Sposób na Elfa" i inne).
 • 19 października, 11:00 - Kościelisko
  Serdecznie zapraszamy na V Podhalański Zlot Enduro MTB, który odbędzie się 19-21 października 2018 r. w Gminie Kościelisko. Razem pomożemy rodzinie potrzebującej! Niesieni na pozytywnej fali, która od pierwszej edycji Zlotu jest coraz wyższa i sięga chyba już po szczyt Rysów, tym razem również pomożemy. Przy współpracy z Gminą Kościelisko i po konsultacjach z Ośrodkiem Pomocy (...)
 • 19 października, 16:30 - Krzeszowice, PSM Krzeszowice - Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Krzeszowicach
  koncert
  Koncert, Mateusz Dudek, akordeon
 • 19 października, 17:00 - Kraków, Kulinarne Kreacje
  warsztaty
  Warsztaty kuchni greckiej Warsztaty poprowadzi Panagiotis Ftaras NA WARSZTATACH PRZYGOTUJEMY - Kotopita – ciasto filo wypełnione nadzieniem z mięsa drobiowego wraz z warzywami - Bakłażan faszerowany mięsnym sosem bolognese i beszamelem. - Sałata Politiki z sosem jabłkowym - Ośmiornica z makaronem i lekkim sosem pomidorowym - Rolada czekoladowa z biszkoptami w towarzystwie lodów (...)
 • 19 października, 18:00 - Kraków, De Revolutionibus Books&Cafe
  spotkania autorskie
  Zapraszamy na spotkanie autorskie ze słoweńskim poetą i eseistą Milanem Deklevą, związane z promocją jego nowo wydanej książki pt. "Z nicości w czas. Wybór wierszy i esejów". Rozmowę poprowadzi Aleksandra Wojtaszek. W spotkaniu weźmie udział także autorka wyboru i tłumaczka Marlena Gruda. Milan Dekleva - ur. w 1946 roku w Lublanie. Poeta, prozaik, dramaturg, eseista, muzyk, tłumacz (...)
 • 19 października, 18:00 - Miechów, Dom Kultury w Miechowie
  Koncert GALA OPERETKOWA odbywa się w całej Polsce oraz Europie. Za sprawą wspaniałych artystów przeniosą się Państwo do cudownego i wyjątkowego świata Operetki i Musicalu, pełnego miłości, czułości, wzruszeń, namiętności, gorących pocałunków... Usłyszycie Państwo najpiękniejsze i najznakomitsze melodie muzycznego króla walca Johanna Straussa jak również Emmericha Kalmana, Franza (...)
 • 19 października, 18:00 - Kraków, Dydo Poster Gallery
  wernisaż, wystawa
  Od 19 października, w galerii plakatu Dydo Poster Gallery, przy alei Focha 1 (dawny Hotel Cracovia) będzie można oglądać plakaty zarówno polskich, jak i węgierskich plakacistów oraz studentów Budapest Metropolitan University. Prace zgromadzone na wystawie koncentrują się wokół różnorodnych tematów, z przewagą kulturalnych i społecznych oraz stanowią interesujące zestawienie nie (...)
 • 19 października, 18:00 - Kraków, Klub Kultury Przegorzały - filia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
  Zapraszamy obcokrajowców, studentów oraz wolontariuszy programu Erasmus Plus oraz osoby dorosłe posługujące się biegle językiem angielskim do udziału w Dziadach rodem z Hiszpanii i Włoch, które odbędą się 19 października o godzinie 18:00. Dziady to stary słowiański rytuał, związanych z obcowaniem żywych ze zmarłymi. Celem tego wydarzenia jest przypomnienie polskiej tradycji oraz (...)
 • 19 października, 18:00 - Kalwaria Zebrzydowska, Studio Figura Kalwaria Zebrzydowska
  Już 1️⃣9️⃣października zgodnie z zapowiedziami odbędzie się babski wieczór w Studio Figura Kalwaria Zebrzydowska! 👩‍👩‍👧 Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne kobiety, którą chcą spędzić miło czas, odpocząć i zrelaksować się w miłej atmosferze. Plan wydarzenia: ✔️18:00 powitanie wszystkich Pań i fit 🥗🥦poczęstunek ✔️18:30 pokaz kosmetyków Marki Declare oraz upominki dla Każdej (...)
 • 19 października, 18:30 - Gdów, Gminna Hala Sportowa w Gdowie
  koncert
  W piątek 19 października, o godz. 18.30, w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie odbędzie się koncert Andrzeja i Mai Sikorowskich. Bilety na koncert można nabyć w Centrum Kultury w Gdowie w godzinach od 8.00 do 16.00. Można także zakupić bilety wpłacając pieniądze na konto Centrum Kultury: 81 8591 0007 0070 0117 5939 0002 w tytule wpisując: „bilety na koncert Sikorowskich”. Po dokonaniu (...)
 • 19 października, 19:00 - Kraków, Krakowski Teatr VARIETE
  Chicago rok 1929. Gospodyni domowa Roxie Hart wierzy, że jej życie odmieni się za pomocą śpiewu i tańca. Jej jedynym pragnieniem jest podążyć w ślady gwiazdy kabaretu – Velmy Kelly. Gdy obie lądują w więzieniu oskarżone o popełnienie morderstw, Roxie otrzymuje niepowtarzalną szansę, by spełnić swoje marzenia, zwłaszcza, że z pomocą przychodzi jej znany adwokat Billy Flynn. Blok (...)
 • 19 października, 19:00 - Kraków, Teatr Praska 52
  Bronisława i Bogusław - przyrodnie rodzeństwo . Prowadzą swoją egzystencję nad jeziorem w okolicach pięknego lasu. Ich naładowanie niespełnionymi marzeniami narasta do chwili gdy w drzwiach domu pojawia się niespodziewany gość ?! Życie może się odmienić, czy jest to legalne, moralne i dobre ?! Czy nasze zaszłości historyczne budują czy rujnują ?. Fred Apke stworzył bardzo wciągającą (...)
 • 19 października, 19:00 - Kraków
 • 19 października, 19:00 - Kraków, Scena Politechniki Krakowskiej Teatr ZALEŻNY
  „Czy umieraliście już kiedyś ze śmiechu? Jeżeli nie, warto spróbować” Krzysztof Niedźwiedzki, autor i reżyser Najnowszy spektakl Krzysztofa Niedźwiedzkiego przenosi widza w obszar na granicy światów. Umrzeć jest łatwo, ale zapewnienie sobie komfortu „po drugiej stronie” może być nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza gdy zamiast w rodzinnym Krakowie, zostało się pomyłkowo pochowanym na (...)