WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo małopolskie

Województwo małopolskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 14 maja, 20:00 (15 dni) - Kraków, Ośrodek Kultury Norwida
  festiwal
  Już po raz 22. Ośrodek Kultury Norwida zaprasza na Nowohucką Wiosnę Muzyczną, która odbędzie się w dniach 14-28 maja 2017 r. w Nowej Hucie i nie tylko… Tegoroczna edycja zaspokoi gust wielbicieli muzyki klasycznej, jak również współczesnych brzmień i młodej polskiej alternatywy. Wśród projektów, które zagoszczą w maju w największej dzielnicy Krakowa warto wyróżnić zespół Na (...)
 • 17 maja, 20:00 (7 dni) - Kraków, Kraków
  koncert, festiwal
  [SCROLL DOWN FOR ENGLISH VERSION] Najpiękniejsza muzyka filmowa stworzona przez Abla Korzeniowskiego (m.in. do filmów „Samotny mężczyzna” i „Zwierzęta Nocy”), powracający na festiwal Howard Shore z muzyką do trylogii „Władca Pierścieni”, uwielbiana przez miłośników kina muzyka z „Gwiezdnych wojen” Johna Williamsa i wreszcie filmowe superprodukcje: „Niekończąca się opowieść” i „Titanic” (...)
 • 22 maja, 19:15 (6 dni) - Kraków, Kino Pod Baranami
  festiwal
  Festiwal AfryKamera 2017 || KRAKÓW 22-27 maja 2017 Kino Pod Baranami ● PROGRAM: *** all films in original version with PL & EN subtitles*** ☛ poniedziałek, 22 maja 19.15 KATI KATI | KATI KATI reż. Mbithy Masya, Kenia/Niemcy 2016, 75’ 20.45 MÓW MI ZŁODZIEJ | NOEM MY SKOLLIE reż. Daryne Joshua, RPA 2016, 150’ ☛ wtorek, 23 maja 19.15 DWA OBLICZA KOBIET BAMILEKE | THE TWO FACES (...)
 • 23 maja (2 dni) - Brzeszcze
  warsztaty
  WARSZTATY SUSHI – TAJNIKI NAJMODNIEJSZEGO JAPOŃSKIEGO MENU
 • 23 maja, 9:00 (2 dni) - Krynica-Zdrój, Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju
  dla dzieci
  XIII Przegląd Artystycznego Dorobku Dzieci i Młodzieży - PADDiM 2017. Kategorie: TANIEC MUZYKA TEATR
 • 23 maja, 9:00 - Kraków, NZS UEK
  Długowłosi! Mamy dla Was specjalną propozycję ;) Już 23 MAJA NA KAMPUSIE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO W KRAKOWIE będziecie mogli przejść jedyną w swoim rodzaju METAMORFOZĘ. W ciągu kilkudziesięciu minut profesjonalni fryzjerzy zmienią wasze fryzury nie do poznania! A wszystko to dzięki wydarzeniu “O włos od pomocy, UEK” zorganizowanemu przez Niezależne Zrzeszenie Studentów UEK. Celem (...)
 • 23 maja, 10:00 - Kraków, Rodzinek
  dla dzieci
  Już 23 maja słowne Harce z kredą i farbą! Akuku... koko...muu... meee! Usłyszymy głoski. Zobaczymy litery bawiąc się plamami. Zapraszamy wszystkie dzieciaki i mamy uwielbiające bałagan, z tymże niekoniecznie we własnym domu :-) Koniecznie pamiętajcie o zestawie ubrań na zmianę. Będzie cudnie (jak zawsze), przybywajcie!
 • 23 maja, 14:00 - Kraków, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
  ❧ Juwenaliowa Oferta Teatralna Chodźże do teatru! // All In UJ w ramach Juwenalia z Klasą by All In UJ // Daj się wyrwać kulturze! 🎭 Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądają kulisy spektaklu? Co oprócz kunsztu aktorskiego sprawia, że widzimy na scenie magię i przenosimy się w inną rzeczywistość? Odpowiedź przychodzi sama na myśl- kostiumy i scenografia! Kultura All In UJ (...)
 • 23 maja, 16:00 - Kraków, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Dietla 53
  dla dzieci
  Pracownia Młodego Odkrywcy zaprasza dzieci w wieku 6 -12 lat na nowe warsztaty edukacyjne. Maj z doświadczeniami 23 maja 2017 - Kuchenne laboratorium. Zajęcia odbywać się będą 2 razy w miesiącu we wtorki 16.00- 17.30- grupa I 17.45- 19.15- grupa II SCKM, ul. Dietla 53 Wpłata na materiały 12 zł/ na miesiąc Zapisy i informacje: tel. 12 430 50 90 lub 12 430 51 54 Ciekawość świata (...)
 • 23 maja, 17:00 - Brzeszcze
  HOBBY, STYL ŻYCIA > RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Warsztaty pod hasłem „Perełkowy kołnierzyk”
 • 23 maja, 17:00 (6 dni) - Kraków
  festiwal
  Wykłady, dyskusje, spotkania i koncerty organizowane w ramach tegorocznej edycji Copernicus Festival będą miały na celu ukazanie rozmaitych związków między ludzką emocjonalnością i tworzoną przez człowieka kulturą, której ważną częścią jest nauka. Wraz z festiwalowymi gośćmi zastanowimy się m.in. czy opozycja "rozum–emocje" jest zasadna, jakie role pełnią emocje w muzyce, literaturze (...)
 • 23 maja, 17:00 - Kraków, Muzeum PRL-u
  Muzeum PRL-u zaprasza 23 maja o godz. 17 na kolejne spotkanie z cyklu Podwieczorek w Muzeum. Jego tematem będzie wypoczynek w PRL-u. Gospodynią Podwieczorków w Muzeum jest dr Agnieszka Chłosta-Sikorska, która przy kawie i herbacie rozmawia z gośćmi na temat ich wspomnień z okresu PRL-u. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz do uczestnictwa w niezwykle (...)
 • 23 maja, 17:30 - Brzesko, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku
  charytatywne
  Serdecznie zapraszamy na XV Aukcję Prac, która odbędzie się 23 maja 2017 r. o godzinie 17.30 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku, ul. Plac Targowy 10. Wystawa prac potrwa już od 15 maja 2017 r. W programie spotkania jest również przedaukcyjny spektakl pt. „Jaś i Małgosia – fabryka czekolady” w wykonaniu warsztatowej grupy teatralnej Szał Dzika. Oprócz aukcji (...)
 • 23 maja, 18:00 - Kraków, Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza
  We wtorek, 23 maja, gościć będziemy w BONOBO po raz pierwszy Wydawnictwo LIBRA - zapraszamy na spotkanie z autorem książki OKRUCHY ATLANTYDY Zdzisławem Skrokiem – archeologiem, podróżnikiem, popularyzatorem nauki i publicystą, autorem książek zawierających eseje historyczne i archeologiczne, m.in. Podolska legenda (2007), Wielkie Rozdroże. Ćwiczenia terenowe z archeologii wyobraźni (...)
 • 23 maja, 18:00 - Kraków, Uniwersytet Jagielloński
  Stowarzyszenie All In UJ wraz z Katedrą UNESCO ds. Edukacji i Kołem Naukowym Katedry UNESCO ds. Edukacji o Holokauście zapraszają na drugie już spotkanie z Ocalałymi! Przed nami kolejne wydarzenie organizowane przez Nauka All In UJ w ramach Projektu Pamięć. Cykl ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na edukację historyczną, wiedzę o Holokauście i przybliżenie obrazu społeczności (...)
 • 23 maja, 18:00 - Kraków, Food & People by Pastrami Deli
  A teraz coś z zupełnie innej beczki! Branża IT jest tak zróżnicowana jak zróżnicowani są ludzie, którzy w niej działają. Dlatego na najbliższym spotkaniu odejdziemy trochę od programowania, testowania i tych może trochę bardziej oczywistych tematów i porozmawiamy m.in o kryptowalutach i blockchain, tym czym jest i co ma do zaoferowania Hackerspace Kraków oraz co tak naprawdę kryje (...)
 • 23 maja, 18:00 - Kraków, Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie
  Filmowy Klub Historyczny: SKS – Przełamywanie strachu. Reżyseria i scenariusz Dariusz Walusiak.. Produkcja: DAW Production/TVP Kraków/Instytut Pamięci Narodowej, rok produkcji 2007, 24 min. Dnia 7 maja 1977 roku w bramie przy ulicy Szewskiej w Krakowie znaleziono ciało Staszka Pyjasa, studenta UJ, współpracownika KOR, zamordowanego przez SB. Śmierć ta była bezpośrednim impulsem (...)
 • 23 maja, 18:00 - Kraków, Pauza In Garden
  KULTURA I SZTUKA > SZTUKA UŻYTKOWA > ARCHITEKTURA
  wiosną 2016 roku studenci architektury krajobrazu przeprowadzili z mieszkańcami osiedla Dąbie w Krakowie badania społeczne - wywiady, wywiady zogniskowane i ankiety, a jesienią - warsztaty projektowe z dziećmi ze szkoły podstawowej. Na tej podstawie powstały zróżnicowane projekty uwzględniające potrzeby mieszkańców. Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych prac i wysłuchania opowieści (...)
 • 23 maja, 18:00 - Kraków, Klub Dziennikarzy "Pod Gruszką"
 • 23 maja, 18:00 - Kraków, JCC Krakow
  *For English, scroll down* 23.05.2017 Wtorek, 18:00 Smak judaizmu: Czy jesteś ciekawy? Dyskusja o trzech filarach judaizmu: Trzeci filar: Izrael/Społeczność/Posłaniec Spotkanie po angielsku z tłumaczeniem. Wstęp wolny. Rabina Georga Schlesingera, Taube Visiting Fellow, będziecie mogli spotkać w JCC przez cały maj! Rabina Georga gości Fundacja Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego (...)
 • 23 maja, 18:00 - Kraków, Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3
  Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy szklanych rzeźb Witolda Śliwińskiego. Wstęp bezpłatny. Jest jedno słowo, które od razu przychodzi na myśl, gdy ogląda się rzeźby Witolda Śliwińskiego: elegancja. Te niewielkie, wykonane ze szkła formy, są w swojej geometrycznej prostocie niezwykle wyrafinowane. Idealnie dopracowane, wypolerowane, finezyjnie skomponowane. Stanowią dowód (...)
 • 23 maja, 18:00 - Kraków, Galeria Bunkier Sztuki
  TRAUMA & REVIVAL #6 CZYM BYŁ MARKSIZM? (for English description scroll down) To, co dziś przeoczone, marginalne, a mimo wszystko żywotne, jest tematem powracającym w pracach brytyjskiego artysty Phila Collinsa. Spoglądając z ukosa na kulturę popularną, Collins sprawia, że jego prace, choć zawsze lekkie i uwodzące oprawą muzyczną, zawierają w sobie elementy krytyki społecznej. Film (...)
 • 23 maja, 18:30 - Tarnów, Aktywna Kuchnia
  warsztaty
  Tematem przewodnim naszych warsztatów będą jadalne kwiaty - przepisy prosto z natury Spożywanie pozornie niejadalnych części roślin ma na świecie tradycję sięgającą kilku tysiącleci. Porozmawiamy o ich cudownych właściwościach leczniczych i smakowych. Wspólnie przyrządzimy pięknie wyglądające i bardzo zdrowe potrawy. W programie warsztatów : - krótki wstęp o właściwościach smakowych (...)
 • 23 maja, 18:30 - Kraków, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego
  Prelegent: prof. Aleksander Chłopecki (Uniwersytet Warszawski) Tytuł: Odpowiedzialność cywilna na rynku kapitałowym Termin: 23 maja 2017, godz. 18:30 Miejsce: ul. Krupnicza 33a, Aula A O Akademii: Akademia Spółek Kapitałowych to coroczny cykl wykładów organizowany wspólnie przez Instytut Allerhanda oraz Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego TBSP UJ, odbywający się na Wydziale (...)
 • 23 maja, 18:30 - Kraków
  trening
  Treningi prowadzi nasz trener Tomasz Kawik. Zbieramy się zawsze o godz. 18:30 na Rynku Podgórskim od strony kościoła pw. św. Józefa. Są to treningi Stowarzyszenia biegaczy "I Ty Możesz Być Wielki", które są ogólnodostępne, a udział w nich jest bezpłatny. Będą one realizowane przez cały rok aż do grudnia 2017 r. Do zobaczenia! :) Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy (...)
 • 23 maja, 18:40 - Kraków, Klub Pauza
  Komisja Kultury Samorządu Studentów Wydziału Historycznego oraz Klub Dyskusyjny Studentów Wydziału Historycznego zapraszają na (już) 5 spotkanie Klubu pt. „Poeta o sobie(?) Kreacja podmiotu lirycznego w poezji Marcina Świetlickiego”, które odbędzie się we wtorek 23 maja o 18:40 w klubie Pauza na ul. Stolarskiej 5/3. Dyskusję poprowadzi Jan Piotr Sulima - student prawa na Uniwersytecie (...)
 • 23 maja, 19:00 - Kraków, Teatr Ab Intra
  Spektakl inspirowany dramatem J. Głowackiego pt. „Kopciuch” w wykonaniu Młodzieżowego Teatru Empiryk. „Ma dziecko przyszłość, ale ma i przeszłość: pamiętne zdarzenia, wspomnienia, wiele godzin najistotniejszych samotnych rozważań. Nie inaczej niż my pamięta i zapomina, ceni i lekceważy, logicznie rozumuje i błądzi, gdy nie wie. Rozważnie ufa i wątpi.” J. Korczak Akcja spektaklu (...)
 • 23 maja, 19:00 - Kraków, Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
  koncert
  ... jej nazwisko często wymieniane jest w pierwszej TOP10 najlepszych muzyków wszechczasów. Kochają ją wszyscy. Jest nieśmiertelna. AMY WINEHOUSE! Już 23 maja o godz. 19:00 w Filharmonii Krakowskiej raz jeszcze zabrzmią najlepsze piosenki tragicznie zmarłej, muzycznej ikony XXI wieku. Pięć młodych, niezwykle zdolnych wokalistek oraz GWIAZDA WIECZORU - KAYAH wystąpią podczas koncertu (...)
 • 23 maja, 19:00 - Kraków, Zielono mi
  Zapraszamy do wspólnej gry w nowym miejscu! Zielono mi to lokalna kulturalna knajpka na rogu, przy samej pętli Salwator, na ul. Królowej Jadwigi 4. W tym sympatycznym i klimatycznym lokalu serwowane są pyszne, czeskie piwa, a jeśli ktoś zgłodnieje, na pewno nie pogardzi bogatą ofertą domowych przekąsek! Dodatkowo, dzięki współpracy z firmą Dragonus - sklep z grami planszowymi (...)
 • 23 maja, 19:00 - Kraków, Dom Arcybiskupów Krakowskich
  premiera, spotkania autorskie
  Wydawnictwo Literackie i Archidiecezja Krakowska serdecznie zapraszają na spotkanie z okazji premiery książki Sekretarz dwóch papieży z uroczystym udziałem Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego oraz autorów – Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego oraz Krzysztofa Tadeja. Konferencja prasowa odbędzie się we wtorek 23 maja o godzinie 19:00 w Domu Arcybiskupów Krakowskich (...)
 • 23 maja, 19:00 - Niepołomice, Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa
  Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach zaprasza 23 maja 2017 roku na pokaz Anny Jaklewicz połączony z promocją jej najnowszej książki. Dziewięć miesięcy w samotnej podróży, tysiące pokonanych kilometrów, dziesiątki odwiedzonych wysp. Indonezyjska wyprawa Anny Jaklewicz zaprowadziła ją na odległe archipelagi i w rejony zamieszkałe przez grupy etniczne o unikatowych (...)
 • 23 maja, 20:00 - Kraków, Krakowski Teatr VARIETE
  Cyrkuśniki (2016) - najnowszy program kabaretu Hrabi. "Patrzcie, idzie nasz miejscowy cyrkuśnik"! - lata temu usłyszał Dariusz Kamys, wchodząc do sklepu spożywczego. Niech więc tak będzie! Cyrkuśniki - Aktorzy na usługach publiczności. Wszystko dla niej. Hrabi do usług.
 • 23 maja, 20:00 - Kraków, Klub Zaścianek
  Wstęp wolny! ****** Kultowe pojedyki wracają do Zaścianka, tym razem zmierzą się: Magda Kubicka - świeża krew polskiej komedii. Jedna z niespełna dziesiątki kobiet w Polsce zajmujących się stand-upem. Założycielka i liderka Kabaretu Nomen Omen. Jej solowy program to zgrabne połączenie One Woman Show, elementów stand upu i monologu kabaretowego. Mówi o wszystkim, a czasem o niczym (...)
 • 23 maja, 21:00 - Kraków, Piec' Art Acoustic Jazz Club
  koncert
  Tercet rodzimy, który pokaże publice, co to znaczy dobre, jazzowe granie. Bartek Prucnal sax Dominik Wania mono synth. Jacek Kochan drums Data: 16, 23 maja 2017 - 21:00 Cena: 20/15 PLN
 • 23 maja, 22:00 - Kraków, Klub Feniks
  Tradycyjnie widzimy się co dwa tygodnie ! Na parkiecie Bachata - Salsa - Kizomba :) śledzik, wódeczka itp ... itd ... a wy i tak wiecie, że będzie dobrze :) Nie może być lepiej ! Szkoła Tańca Loftodance zaprasza wszystkich pasjonatów i laików tańca. Zobaczcie jak wygląda nasza kraina ułudy. Klimatyczna przestrzeń w której można odbić się od klubowego łomotu. Nie tańczysz ? (...)