WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo małopolskie

Województwo małopolskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
Jutro
Weekend
 • 24 marca, 19:15 (7 dni) - Kraków, Kino Pod Baranami
  17. TYDZIEŃ KINA HISZPAŃSKIEGO w Kinie Pod Baranami 24 - 30 marca 2017 Wszystkie filmy w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami. // All films in original version with Polish subtitles. ● PROGRAM: ☛ piątek, 24 marca 2017 19.15 FILM OTWARCIA ZA PÓŹNO NA GNIEW | TARDE PARA LA IRA reż. Raúl Arévalo, Hiszpania/Argentyna 2016, 92' 21.00 PALMY W ŚNIEGU | PALMERAS EN LA (...)
 • 28 marca, 10:00 (2 dni) - Kraków, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ
  DOM I RODZINA > RODZICE > ZABAWKI I AKCESORIA DLA DZIECI
  wymiana
  Niech Twoja biblioteczka też poczuje wiosnę!🌺 🌺 Nauka All In UJ zaprasza na Wiosenny All In Books! To już czwarte wydarzenie z Naszego cyklu w tym roku akademickim. Odśwież razem z Nami swoje przezimowane zbiory i uwolnij już przeczytane książki, pozwól im odlecieć w świat. Zapełnij półki nowymi, ciekawymi pozycjami, które zapewnią Ci godziny dobrej rozrywki i przyjemności. (...)
 • 29 marca, 10:00 - Kraków, Nowohuckie Centrum Kultury - sala teatralna
  Pchła Szachrajka Jana Brzechwy to jedna z najbardziej znanych bajek dla dzieci. Błyskotliwa, inteligentna i pełna elegancji tytułowa bohaterka umiejętnie steruje innymi, z właściwą sobie złośliwością wykorzystując słabości otoczenia. Mała Pchła musi jednak w końcu zapłacić za swe wybryki i ostatecznie zmienia się w przykładną oraz godną naśladowania postać. czas trwania: 1 godz (...)
 • 29 marca, 11:00 - Kraków, Biblioteka Główna UP Kraków
  Z okazji przypadającej 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki, Biblioteka Główna zaprasza na prelekcję prof. dr hab. Huberta Chudzio pt. "Tadeusz Kościuszko - bohater dwóch kontynentów". Wykład odbędzie się w środę 29 marca o godz. 11.00 w Audytorium Danka. Spotkaniu towarzyszy wystawa, którą można oglądać w holu głównym BG do 15 maja 2017 r. Wydarzenia zostały wpisane w (...)
 • 29 marca, 17:00 - Kraków, Czulent Jewish Association
  dla dzieci, warsztaty
  W środę, 29 marca 2017 roku zapraszamy serdecznie wszystkie Dzieci na otwarte i bezpłatne ,,Spotkania z książką żydowską''! W ramach cyklu ,,Spotkań z książką żydowską'' zapraszamy na spotkanie z artystką Pamelą Bożek wokół bajki ,,Mysi domek. Sam i Julia w teatrze''. Karina Schaapman to holenderska pisarka. W 2000 roku została opublikowana książka o jej zmaganiach z amsterdamską (...)
 • 29 marca, 17:00 - Kraków, Galeria Bunkier Sztuki
  Organizator: Fundacja Rozwoju Sztuki Intermediów, Wydział Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Miejsce: „Pawilon Wystawowy” Wstęp bezpłatny #Spotkanie Spotkanie stanowi prezentację pracowni_demokracji oraz fragmentów jej praktyk w ramach projektu filmowo-relacyjnego „Pieniądze albo życie zaczyna się jutro”. Na początek proponujemy wprowadzenie teoretyczne z elementami (...)
 • 29 marca, 18:00 - Kraków, Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie
  Magia. Współczesne czarownice Z cyklu „Fragile na żywo” W dyskusji udział wezmą: Joanna Malita-Król, Agata Świerzowska, Rafał Mazur Zapraszamy na spotkanie promocyjne najnowszego numeru pisma kulturalnego „Fragile”, które poświęciliśmy magii we współczesnym świecie. http://www.fragile.net.pl/home/magia-nr-4-34-2016/ Joanna Malita-Król - doktorantka w Instytucie Religioznawstwa (...)
 • 29 marca, 18:00 - Kraków, Uniwersytet Jagielloński
  spotkania autorskie
  Gościem 31. Salon All In UJ będzie po raz pierwszy pisarz z krwi i kości. Szczepan Twardoch, bo o nim mowa, jest jednym z najpopularniejszych autorów młodego pokolenia w Polsce. Z wykształcenia jest socjologiem, publikował w „Życiu”, „Opcjach”, „Frondzie”, „44/Czterdzieści i Cztery”, „Nowej Gazecie Śląskiej”, „Arcanach”, „Gazecie Wyborczej” i „Rzeczpospolitej” jako niezależny publicysta (...)
 • 29 marca, 18:00 - Kraków, Sabre Poland
  dla kobiet
  Zapraszamy Was na pierwsze spotkanie Go for IT, girl. Startujemy z serią warsztatów poświęconych różnym obszarom i możliwościom rozwoju w IT. Każde spotkanie poświęcone będzie innej scieżce kariery w IT. Chcemy Wam pokazać, że technologia to nie tylko testowanie i programowanie. Na początek chcemy zaprosić Was na spotkanie otwierające naszą warsztatową serię. Będziecie mieć (...)
 • 29 marca, 18:00 - Kraków, Patynowy
  HOBBY, STYL ŻYCIA > RĘKODZIEŁO
  Cykl spotkań o kolorze cz.4. Co pomaga zaprojektować stylizacje mebla czyli: rysunek odręczny i szkic kolorystyczny krok po kroku Doceniłam wartość znajomości teorii barw nie tylko w pracy artystycznej nad obrazem czy grafiką, ale właśnie przy stylizowaniu mebli oraz całych przestrzeni. Dlatego uruchamiamy cykl spotkań o kolorze, aby przybliżyć Wam praktyczną wiedzę na temat barw (...)
 • 29 marca, 18:00 - Kraków, De Revolutionibus. Books&Cafe
  spotkania autorskie
  Kraków Miasto Literatury UNESCO zaprasza na nowy cykl spotkań, stworzony specjalnie dla amatorów pisarstwa. Gośćmi będą redaktorzy mainstreamowych wydawnictw, którzy nie tylko wiedzą wszystko o rynku wydawniczym w Polsce, ale też często go kształtują. Pierwsze spotkanie z cyklu będzie dotyczyć literatury pięknej, a gościem Marii Kuli - prowadzącej spotkanie - będzie Agata Pieniążek (...)
 • 29 marca, 18:00 - Kraków, Bonarka City Center
  spotkania autorskie
  Przemysław Ignaszewski to niespełna czterdziestoletni mężczyzna, który przed pięcioma laty był mało aktywnym, zmagającym się z nadwagą żołnierzem. Postanowił zmienić swoje życie i zaczął biegać, co przerodziło się w wielką pasję. Zmiana trybu życia zaowocowała zmianą jadłospisu na potrawy wegetariańskie. Od trzech lat Ignaszewski prowadzi kulinarnego bloga, na łamach którego dzieli (...)
 • 29 marca, 18:00 - Kraków, Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie
  Dyskusyjny Klub Filmowy im. Jana Karskiego zaprasza na pokaz niemieckiego filmu dokumentalnego: "Katyn - Die Geschichte einer Lüge" ("Katyń - opowieść o kłamstwie") z 1993 roku. 22 marca 1940 roku Ławrientij Beria wydał tajny rozkaz, który skutkował rozstrzelaniem tysięcy Polaków - oficerów, policjantów, urzędników i duchownych. Strzały w tył głowy odbywały się m.in. w lesie katyńskim (...)
 • 29 marca, 18:00 - Kraków, Airy-Fairy
  Zapraszamy wszystkie chętne Dusze na turniej gry planszowej "Mafia" Przewidujemy symboliczne nagrody w postaci bonów do wykorzystania na barze. Promocyjne PIWO(Brackie 0.5L 5zl), SZOTY(3zl) oraz DRINKI(10zl) dla wszystkich uczestników konkursu. Intryga: W Spytown grasuje mafia. Bandyci terroryzują miasto i jego mieszkańców. Są doskonale przygotowani, działają w pełnej tajemnicy (...)
 • 29 marca, 18:30 - Kraków, FLORIANKA Aula AM
  koncert
  środa, 29.03.2017, godz. 18:30 Aula Florianka, ul. Basztowa 8 projekt MOSTY Jarosław Płonka hybrid poem II na kwartet fortepianowy Milena Kędra – fortepian Katarzyna Jawor-Białowolska – skrzypce Janusz Pisarski – altówka Barbara Łypik-Sobaniec – wiolonczela Michał Gronowicz Tangerium III na skrzypce solo Karolina Szymbara – skrzypce Maciej Jabłoński niepokój… pewność na skrzypce (...)
 • 29 marca, 19:00 - Kraków, Krakowski Teatr VARIETE
  koncert
  Wraz z Kayah zapraszamy Państwa w egzotyczną podróż. Transoriental Orchestra to niezwykły projekt. Wszystko zaczęło się od wielkiej muzycznej miłości Kayah do muzyki world. Artystka od dawna planowała nagranie albumu właśnie w tej stylistyce. Impulsem do rozpoczęcia pracy nad materiałem okazało się zaproszenie Kayah do występu na festiwalu Warszawa Singera. Specjalnie na potrzeby (...)
 • 29 marca, 19:00 - Kraków, Piwnica pod Baranami
  Wieczór Ostatniej Szansy , czyli dogrywka na PACE Wieczór Ostatniej Szansy to twór wyłącznie "pakowski". Powstał jak to zwykle rzeczy wybitne – z potrzeby chwili, okoliczności – przed ponad dwudziestoma laty. Z zasady o awansie kabaretu do Finałów decyduje powołane jury – profesjonalne grono znawców. Jednak nawet ono przy tak delikatnej materii jaką jest kabaret i często bardzo (...)
 • 29 marca, 19:00 - Kraków, Klub Piękny Pies
  koncert
  Jozef van Wissem Jozef van Wissem jest ulubionym kompozytorem amerykańskiego reżysera Jima Jarmuscha i autorem muzyki do filmu „Tylko kochankowie przeżyją”. Za ścieżkę dźwiękową do „Only lovers left alive” otrzymał Cannes Soundtrack Award, ale muzyka filmowa to tylko ułamek jego bogatej działalności artystycznej, w tym także współpracy z Jimem Jarmuschem (...)
 • 29 marca, 19:00 - Kraków, Pauza In Garden
  Zarejestruj się: https://ajakasertywnosc.evenea.pl/ W swoim życiu bardzo często godzimy się na coś, na co wcale nie mamy ochoty, ale boimy się odmawiać. Odmawianie kojarzy nam się z czymś nieprzyjemnym i negatywnym - nie chcemy wyjść na gburowatych i niemiłych. W konsekwencji wolimy “machnąć ręką” i dać za wygraną. Dobro innych stawiamy nad dobro swoje, tylko dlatego, że boimy (...)
 • 29 marca, 19:00 - Kraków, MDK Dom Harcerza Reymonta 18
  koncert
  Adam Zalas - muzyk, gitarzysta klasyczny. Laureat wielu konkursów gitarowych, m.in. w Strzelcach Krajeńskich, Zamościu, Krakowie. Wiedzę i umiejętności doskonalił u uznanych mistrzów gitary klasycznej (David Russell, Roberto Aussel, Abel Carlevaro, Rafael Romero). Zajmuje się działalnością koncertową występując w nieomal wszystkich krajach Europy, a także na Bliskim Wschodzie. W (...)
 • 29 marca, 19:00 - Kraków, Kawiarnia Literacka
  charytatywne
  Ryszard Kałaczyński to od piętnastu lat trzeźwy alkoholik. Walcząc z uzależnieniem postawił na sport. Dziś jest znanym ultramaratończykiem. W ciągu roku przebiegł 366 maratonów, bijąc tym samym rekord Guinnessa. Przebiegł Polskę na trasie z Zakopanego do Sopotu – 800 km w zaledwie siedem dni. W biegu się też zakochał i właśnie po raz czwarty został ojcem. Szczęśliwy i nie pije! (...)
 • 29 marca, 19:00 - Kraków, Kino Pod Baranami
  pokaz, premiera
  ▲ GHOST IN THE SHELL ▲ reż. Rupert Sanders, USA 2017, 107' - pokaz przedpremierowy środa, 29 marca, godz. 19.00 || Kino Pod Baranami Niedaleka przyszłość. Scarlett Johansson jako policjantka-cyborg stojąca na czele elitarnej jednostki walczącej z cyberprzestępczością. Imponujący rozmachem film oparty na kultowej japońskiej mandze science-fiction pod tym samym tytułem, autorstwa (...)
 • 29 marca, 19:00 - Kraków, Spółdzielnia "Ogniwo" Kraków
  spotkania autorskie
  Fundacja Przestrzeń Kobiet serdecznie zaprasza na otwarte spotkanie wokół książki "Herstoryczki". Książka to zbiór 15 wywiadów z 20 działaczkami herstorycznymi i jedną herstoryczką-akademiczką, realizującymi działania związane z historią kobiet w całej Polsce. Podczas krakowskiego spotkania z Hanką Lipowską-Teutsch, Ewą Furgał i Natalią Saratą porozmawiamy o tym, po co, na co (...)
 • 29 marca, 19:30 - Kraków, Infra Sound
  koncert
  English below :) Jeden wieczór - dwa odmienne światy muzyczne. Rozpoczną go wokalistka Weronika Mietelska i jej goście Junior Arto (gitarzysta) oraz Mario Cesar Pimentel (pianista i gitarzysta). Klimat muzyczny jaki zaprezentują to brazylijskie bosa novy oraz mieszanka jazzu i bluesa wyśpiewane po polsku, angielsku i portugalsku. Weronika Mietelska - urodzona w 1988. Jej historia (...)
 • 29 marca, 20:00 - Kraków, Klub Gwarek
  stand-up
  Wstęp WOLNY! ****** Patryk Laksa urodzony w 1995 roku, pacyfista poruszający się w stylu zbliżonym do nordic walking. Od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Wychowany na Łowcach.B i Mumio oraz hawerflokach. W 2008 roku zadebiutował na deskach katowickiego teatru Korez wraz z kabaretem Drzewo A Gada, którego członkiem jest po dziś dzień. Kabaret nauczył (...)
 • 29 marca, 20:00 - Kraków, Klub Piękny Pies
  koncert
  Piękny Pies zaprasza na koncert Jozefa van Wissema, holenderskiego mistrza lutni, muzycznego współpracownika Jima Jarmuscha. KONCERT WYPRZEDANY! Dostępne są bilety na wydarzenie 30.03.17 → https://www.facebook.com/events/1073010256162142/) Jozef van Wissem jest ulubionym kompozytorem amerykańskiego reżysera Jima Jarmuscha i autorem muzyki do filmu „Tylko kochankowie przeżyją” (...)
 • 29 marca, 20:00 - Kraków, Warsztat
  THE EYE OF TIME [Electronic / Dark / Modern Classic / Ambient / Industrial / Post-rock] Francja Szczery soundtrack z życia przyozdobiony nadzieją, rezygnacją i śmiercią. Mix sampli, wiolonczeli, elektroniki, zapętleń, dronów, pianina i nagrań terenowych. www.denovali.com/theeyeoftime/ https://www.facebook.com/theeyeoftime/ http://theeyeoftime.bandcamp.com/ https://soundcloud.com/theeyeoftime https://www (...)
 • 29 marca, 20:00 - Kraków, ArtCafe Barakah
  jam session
  Dla muzyków, grajków, a przede wszystkim dla wielbicieli dobrej muzyki dwa razy w miesiącu organizujemy jedyny w Krakowie otwarty i przyjazny Jam Session w klimatach etno-folkowych. Dźwięki z Polski przeplatamy z bałkańskimi, ukraińskimi, muzyką wschodu, Afryki i innych kultur, których muzykę znacie i cenicie. Zapraszamy szczególnie instrumenty niecodzienne, nieobecne w mainstreamie (...)
 • 29 marca, 20:00 - Kraków, Klub Kornet
  jam session
  Zapraszamy na kolejny środowy jam session w Kornecie :-). Rozpoczynamy funk/popowe cykliczne granie co tydzień Na każde wydarzenie możliwość przygotowania się muzyków wg listy standardów pop - funkowych Set na najbliższą środę 1. Molok Sing It Back 2. S Wonder Superstiotion 3. S Wonder I wish 4. Kayah Na językach 5. Trójkąty i kwadraty Dawid Podsiadlo (Funk Wersja) 6. Puluzjanci (...)
 • 29 marca, 20:00 - Kraków, Szpitalna 1
  Open Decks #12 - First Digital Edition Ogłaszamy koniec dyskryminacji - od przyszłego tygodnia ruszamy z nową odsłoną Open Decks, podczas której pasjonaci muzyki będą mogli się zaprezentować drogą bardziej cyfrową - czy to za pomocą swoich zabawek w każdej postaci, syntetyzatorów i padów, czy też poprzez swoje muzyczne selekcje z małą pomocą naszych CDjs. Live actowcy miło widziani (...)
 • 29 marca, 20:00 - Kraków, Koło Naukowe Antropologów Literatury i Kultury
  dyskusja
  Pożegnawszy się z widmami, schodzimy nieco na ziemię i zwracamy w stronę...ekonomii. Co wspólego ma ekonomia z literaturą? Jak zastosować teorię Pierre'a Bourdieu do badań kultury? Jak wygląda transformacja ustrojowa według Barbary Radziwiłłówny? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć na najbliższym spotkaniu KNALiKu, które poprowadzą: Elżbieta Foltyniak i Paweł Łyżwiński (...)
 • 29 marca, 20:30 - Kraków, Schizofrenia Cafe
  Filmowe środy w Schizo ( na dużym ekranie ). "Easy Rider" (Swobodny jeździec) – film z 1969 wyreżyserowany przez Dennisa Hoppera. Film o niezbyt treściwym aczkolwiek przygodowym opisie: "Dwóch hippisów z Kalifornii wybiera się na swoich motocyklach w podróż przez Stany." Dokładnie tak. Peter Fonda, Dennis, Hopper, Antonio Mendoza i oczywiście Jack Nicholson. Startujemy 20:30 Wstęp (...)
 • 29 marca, 21:00 - Kraków, Piec' Art Acoustic Jazz Club
  koncert
  Budniak/Lipowicz MAD UNIT to polsko-węgierski zespół, w którym zderzają się ze sobą dwie różne kultury, cztery różne osobowości i nieskończenie wiele gatunków muzycznych. Wyrastający z różnych środowisk muzycy łączą nowoczesny jazz z m.in. muzyką transową i indie próbując przekroczyć granice materii, zuchwale wyciągając rękę w stronę transcendencji. To swoista wieża Babel, która (...)
 • 29 marca, 21:00 - Kraków, Pod Rozbrykanym Kócem
  Zapraszamy na kolejny PubQuiz w Pod Rozbrykanym Kócem! Zbierz drużynę, odpowiadaj na pytania i zgarniaj nagrody! JAK GRAĆ? 1) Wpadnij do Pod Rozbrykanym Kócem ze znajomymi (liczba osób w drużynie, jak i liczba drużyn jest nielimitowana) 2) Podaj nazwę drużyny prowadzącemu, oraz uiść symboliczne wpisowe wynoszące 3zł od osoby (na poczet nagrody pieniężnej) 3) Każda drużyna otrzymuje (...)
 • 30 marca - Kraków, Ice Kraków Congress Centre
  HOBBY, STYL ŻYCIA > NIEKONWENCJONALNE
  Chippendales zapowiadają swój wielki powrót do Polski! 30 marca 2017 w ICE Kraków wystąpią w ramach nowej, światowej trasy best.night.ever. Nadszedł czas na ekscytującą podróż do świata pokus z przystojnymi mężczyznami. Zobacz najseksowniejszy pokaz tańca w wykonaniu oryginalnych Chippendales. Nieskazitelne sylwetki, wyrzeźbione, gładkie ciała poruszające się w rytm muzyki. Testosteron (...)