WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo opolskie

Województwo opolskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 • 24 maja, 10:00 (4 dni) - Krapkowice
  [PL] Komisja Iaido oraz Komisja Jodo wraz z klubem Kobudo Kenkyukai mają ogromną przyjemność zaprosić na: XII Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido i Jodo 2018 Nauczyciele: Robert Rodriguez, 7. dan iaido kyoshi, 6. dan jodo renshi Krzysztof Górnicki, 6. dan iaido renshi Andrew Watson, 6. dan iaido renshi, 6. dan jodo renshi Henry Schubert, 6. dan iaido renshi, 6. dan jodo Miejsce: Hala (...)
 • 24 maja, 18:30 - Głogówek, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku
  Mianujom mie Hanka to przejmujący spektakl o trudnych śląskich losach. W monodramie główną i jedyną rolę wcieliła się znakomita aktorka Grażyna Bułka, znana wszystkim z Cholonka - sztandarowej sztuki Teatru Korez. Przedstawienie oparte jest na tekście Alojzego Lysko "Opowieść górnośląska", który zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek (...)
 • 25 maja, 15:00 (3 dni) - Byczyna
  Serdecznie zapraszamy na VIII Zlot Motocyklowy szlakiem Hetmana ZAMOYSKIEGO w Grodzie Rycerskim pod Byczyną https://www.facebook.com/www.grod.pl.tl/ Rezerwacja pokoi na Grodzie... :) kontakt z Kojotem: tel na plakacie https://www.google.pl/maps/dir/''/gr%C3%B3d+biskupice/@51.0848499,18.0911709,12z/data=!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0x47106515040d5c9d:0x9b8d8c0195471d71!2m2!1d18.1612105!2d51.0848708
 • 25 maja, 19:00 - Opole, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
  koncert
  Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej Przemysław Neumann – dyrygent Rafał Łuszczewski – fortepian   Program: Stanisław Moniuszko – Uwertura do opery Flis Edward Grieg – Koncert fortepianowy a-moll op. 16   Antonín Dvořák – IX Symfonia e-moll op. 95 Z nowego świata
 • 26 maja - Zdzieszowice
  maraton mtb
  MINI - Początek tradycyjnie to asfaltowy podjazd na Górę Św. Anny oraz najbardziej stromy obok Parku Geologicznego, skąd szybki zjazd do pomnika a dalej poniżej amfiteatru. Od amfiteatru podjazd pod autostradę A4 i zjazd przez Rezerwat Lesisko i kolejny podjazd do A4 skąd zjazd do Żyrowej i płasko do rozjazdu. Od rozjazdu bez większych trudności do mety. MEGA/GIGA -po rozjeździe (...)
 • 26 maja, 9:00 (2 dni) - Opole, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
  warsztaty
  Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Gospel z TGD organizowane przez Filharmonię Opolską, które odbędą się w weekend 26-27 maja 2018 r., a instruktorami będą: Piotr Nazaruk i Kamila Pałasz. Przygotowaliśmy także specjalną edycję warsztatów „Gospel Kids” dla dzieci w wieku 6 – 12 lat, które równolegle będą się odbywać w Sali kameralnej pod okiem entuzjastycznej instruktorki Moniki (...)
 • 26 maja, 18:00 - Nysa, Nyski Dom Kultury
  Na scenie kilkunastoosobowa grupa artystów zadba o to by wieczór upłynął Państwu w przemiły sposób. Inscenizowany koncert operetkowo/operowy. Wyśmienita zabawa. Dużo humoru. Soliści, chór, muzycy na najwyższym poziomie. Towarzystwo Teatralne zaprasza Państwa na niesamowity "Wieczór w krainie operetki". Kiedy dorosłość puka do naszych drzwi i dostrzegamy wokół nas osoby (...)
 • 26 maja, 18:00 - Kędzierzyn-Koźle, Hala Azoty
  koncert
  Na koncert z udziałem ponad setki wspaniałych muzyków zaprasza starosta wraz z radnymi powiatowymi. To będzie wydarzenie, jakiego jeszcze nie było. Po raz pierwszy bowiem na jednej scenie pojawią się artyści Filharmonii Zabrzańskiej, którym dyrygować będzie Sławomir Chrzanowski, sławy polskiej sceny operetkowo-musicalowej, a także powiatowy chór „Kandersino” wraz z orkiestrą Zespołu (...)
 • 27 maja, 12:00 - Kędzierzyn-Koźle, Hala Sportowa Śródmieście MOSiR Kędzierzyn-Koźle
  10 km, 5 km
  Zapraszamy do udziału w ósmej edycji Biegu Koziołków. W tym roku bieg odbędzie się 27 maja 2018 r. BIEG GŁÓWNY godz. 12.00 zapisy: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3759 lub w dniu zawodów Uczestnicy biegu mają możliwość wyboru jednego z dwóch dystansów do pokonania: – 5 km – 10 km Uczestnicy deklarują dystans, na którym chcą startować w trakcie rejestracji (...)
 • 27 maja, 18:00 - Opole, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
  Trzecia Godzina Dnia Piotr Nazaruk Kamila Pałasz Monika Wydrzyńska Uczestnicy warsztatów W programie piosenki z repertuaru Trzeci Godzina Dnia (TGD) z udziałem uczestników Warsztatów Gospel i Gospel Kids. Warsztaty Gospel to niezwykłe muzyczne wydarzenie, które jest doskonałą okazją to tego, aby osobiście (poprzez udział w Warsztatach) pod okiem profesjonalnych instruktorów (...)
 • 27 maja, 19:00 - Głogówek, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku
  27 maja 2018 roku w niedzielę zapraszamy do Sali widowiskowej w Głogówku na jedyne i niepowtarzalne show w wykonaniu dwóch topowych wykonawców śląskich. Jędrowski Show & Happy Folk we spólnym projekcie Biesiadella BAND! Biesiadela to nic innego jak Ślonsko Tancmaszyna przeznaczona tylko do zabawy kto pamięta Szlagiermaszynę ten wie co będzie się działo :)Prawie 2,5 godziny wspólnej (...)
 • 27 maja, 20:00 - Kluczbork, Kino Bajka
  pokaz
  Przezabawna komedia Marca Camolettiego, w znakomitej adaptacji Bartosza Wierzbięty (autora dialogów, między innymi do filmów: „Shrek", „Madagaskar", „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra") – przetłumaczona przez niego po sukcesie sztuki "Boeing Boeing". Ten błyskotliwy tłumacz postanowił postać Nadii z "Boeing Boeing" (Dorota Wierzbicka-Matarrelli – wcześniej „Jesteś Bogiem”, „Pierwsza (...)
 • 30 maja, 17:00 (4 dni) - Byczyna, Gród Rycerski
  Fantazjada 2018 to pierwsza część opowieści o mieście, której głównym bohaterem jest społeczność. Będzie to larp symulacyjno-narratywistyczny, w którym stawiamy przede wszystkim na przekonujące odwzorowanie świata oraz kreowanie i przeżywanie ciekawej historii. Więcej informacji w dokumencie projektowym dostępnym tutaj: https://fantazjada.pl/dokument-projektowy-fantazjada-2018/
 • 1 czerwca, 17:30 - Opole, Błonia Politechniki Opolskiej
  koncert
  Zapraszamy wszystkich na HIP-HOP OPOLE 2018! To jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w mieście. Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć największe gwiazdy rapu w Polsce!
 • 1 czerwca, 19:00 - Opole, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
  koncert w wykonaniu znanych opolskiej publiczności wokalistów z cyklu "Wieczór z musicalem"   Wyjątkowe muzyczne spotkanie, poświęcone utworom z uwielbianych przez małych i dużych filmów z wytwórni Walta Disneya. To wspaniała, bajkowa podróż nie tylko dla widowni, lecz także  dla solistów, których muzyczne pasje rozwijały się wraz z kolejnymi filmami animowanymi, sygnowanymi nazwiskiem (...)
 • 2 czerwca, 9:30 - Opole, MOSiR Opole
  Witajcie kochani, witajcie! Oto jest! Nareszcie także w Opolu! Nadchodzi! I OPOLSKI DOGTREKKING! Jeśli : lubisz spacery z psem, bieganie też nie jest Ci obce, jeśli chcesz spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu w pięknych okolicznościach opolskiej przyrody to gorąco zapraszamy! I Opolski Dogtrekking startuje 02.06.2018. Przewidziano trzy trasy, dla każdego coś miłego 🙂 (...)
 • 2 czerwca, 15:00 (2 dni) - Strzelce Opolskie, Strzelecki Ośrodek Kultury w Strzelcach Opolskich
  Szanowni Państwo! Na dobry początek przedstawiamy największych Artystów tegorocznych dni naszego miasta :) Mamy nadzieję, że spełnią Wasze oczekiwania i każdy znajdzie "coś" dla siebie! Więcej informacji niebawem :)
 • 2 czerwca, 16:00 - Strzelce Opolskie
  koncert, rodzinne, pokaz
  NAJBARDZIEJ KOLOROWA IMPREZA W STRZELCACH OPOLSKICH NADCHODZI! Już 2 czerwca 2018, start 16:00! WSTĘP WOLNY! UWAGA KONKURS! :) Do wygrania Kolory Holi oraz kosmetyk marki Farmona! :) Łatwo zgarnie je pierwszych 20 osób które: - Zaproszą wszystkich znajomych do wydarzenia (minimum 300 osób). - Udostępnią wydarzenie na swojej tablicy. - Napiszą na tablicy eventu ZAPROSZONO i podadzą (...)
 • 2 czerwca, 18:00 - Opole, Błonia Politechniki Opolskiej
  koncert
  NCPP pragnie zaprosić na prawdziwą rockową ucztę. Wyjątkowi artyści, moc dźwięku i nietuzinkowe koncerty w ramach ROCK OPOLE 2018!
 • 3 czerwca, 11:00 - Prudnik
  Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Prudnickiego Maratonu MTB. Już od wielu lat łączymy ludzi z pasją, oraz zacięciem sportowym , tych którzy traktują rower bardzo poważnie i tych dla których jest on po prostu odskocznią od codzienności i dobrą zabawą. Trasa , dająca niesamowitą radość przy przepięknych widokach, to tylko jeden z argumentów za tym aby wybrać się 03.06.2018 (...)
 • 3 czerwca, 16:00 - Kluczbork, MKS Kluczbork
  Holi Festival Poland - największa ogólnopolska edycja imprez z kolorowymi proszkami zawita do Kluczborka❗ Oficjalnie informujemy - Holi Festival Święto kolorów odbędzie się na rynku w Kluczborku już 3 czerwca od godziny 16:00❤! Pora zapisać sobie tę datę w kalendarzach 📅 Ten dzień na pewno długo pozostanie w Waszych głowach 😊✌! ❗Wstęp na naszą imprezę jest bezpłatny❗ ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️ Na (...)
 • 3 czerwca, 20:00 - Moszna, Moszna Zamek
  HITY RADIOWE SYMFONICZNIE Z CELLO BROTHERS 3 czerwca 2018, godzina 20:00 Zamek w Mosznej, ul. Zamkowa 1, 47-370 Moszna. Wstęp wolny! Będzie to jedyny i niepowtarzalny koncert - to trzeba usłyszeć! Muzycy zabiorą Państwa w niezapomnianą podróż po największych hitach muzyki POP jednakże nie zabraknie także kawałków klubowych czy nawet Hip Hopu. W programie koncertu w aranżacji (...)
 • 8 czerwca (3 dni) - Opole, Amfiteatr Tysiąclecia w Opolu
  festiwal
  Tegoroczny 55. KFPP to aż sześć koncertów: tradycyjnie Debiuty, Premiery, Od Opola do Opola (podsumowujący rok artystyczny) oraz trzy tematyczne: pierwszy związany z jubileuszem 55 lecia KFPP w Opolu, drugi ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości, oraz zupełnie nowe wydarzenie: koncert piosenki mundialowej, w tym wybór przeboju, który towarzyszyć będzie transmisjom TVP (...)
 • 8 czerwca, 14:00 (3 dni) - Kietrz
  koncert, dla dzieci, rodzinne
  Dni Miasta i Gminy Kietrz 2018! Zapraszamy wszystkich Mieszkańców Gminy Kietrz oraz Gości do wspólnego świętowania podczas Dni naszego Miasta i Gminy! Tegoroczne obchody będą wypełnione licznymi atrakcjami, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy! W tym roku cała impreza zostanie po raz kolejny zorganizowana na Stadionie Miejskim w Kietrzu i potrwa przez trzy dni: od 8 do 10 (...)
 • 8 czerwca, 19:00 - Nysa, Nyski Dom Kultury
  Wojciech Cejrowski wystąpi w programie stand up comedy, co oznacza mniej więcej tyle: samotny człowiek z mikrofonem, na pustej scenie, bez rekwizytów, bawi publiczność przez dwie godziny. Nie śpiewa, nie tańczy - jedynie opowiada, ale w taki sposób, by co kilka zdań wywołać salwę śmiechu. Nie odgrywa skeczy, nie wciela się w wymyślone postacie - opowiada historie prawdziwe wzięte (...)
 • 10 czerwca, 10:00 - Opole, Klub Muzyczny
  dla dzieci, rodzinne, warsztaty
  Cykl rodzinnych spotkań muzycznoplastycznych,  prowadzonych  w swobodnej, radosnej oraz sprzyjającej rozwojowi dziecka atmosferze.  ŚPIEWAMY 1. wspólne śpiewanie na powitanie 2. piosenka z programu Pomelody® – dzieci wykonują ją wspólnie z rodzicami/dzieci na kolanach rodziców 3. piosenka z programu Pomelody® wykorzystująca rekwizyty (np. chusty) 4. piosenka z programu Pomelody® (...)
 • 10 czerwca, 11:30 - Opole, Klub Muzyczny
  dla dzieci, rodzinne, warsztaty
  Cykl rodzinnych spotkań muzycznoplastycznych,  prowadzonych  w swobodnej, radosnej oraz sprzyjającej rozwojowi dziecka atmosferze.  ŚPIEWAMY 1. wspólne śpiewanie na powitanie 2. piosenka z programu Pomelody® – dzieci wykonują ją wspólnie z rodzicami/dzieci na kolanach rodziców 3. piosenka z programu Pomelody® wykorzystująca rekwizyty (np. chusty) 4. piosenka z programu Pomelody® (...)
 • 10 czerwca, 13:00 - Opole, Klub Muzyczny
  dla dzieci, rodzinne, warsztaty
  Cykl rodzinnych spotkań muzycznoplastycznych,  prowadzonych  w swobodnej, radosnej oraz sprzyjającej rozwojowi dziecka atmosferze.  ŚPIEWAMY 1. wspólne śpiewanie na powitanie 2. piosenka z programu Pomelody® – dzieci wykonują ją wspólnie z rodzicami/dzieci na kolanach rodziców 3. piosenka z programu Pomelody® wykorzystująca rekwizyty (np. chusty) 4. piosenka z programu Pomelody® (...)
 • 10 czerwca, 16:00 - Kędzierzyn-Koźle, Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie - Koźlu
  "Ostatnie takie trio" to program kabaretowy, w którym kabaret Ani Mru-Mru mierzy się z odwiecznym pytaniem... Jak to? Jak to powiedzieć? Jak to działa? Jak to możliwe? Jak to było? Przez ponad 100 minut (o ile publiczność czegoś nie doliczy), artyści w sobie tylko znany sposób unikają odpowiedzi na wszystkie z tych pytań, jednocześnie bawiąc do łez widzów w każdym wieku. Wisienką (...)
 • 10 czerwca, 18:30 - Kędzierzyn-Koźle, Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie - Koźlu
  "Ostatnie takie trio" to program kabaretowy, w którym kabaret Ani Mru-Mru mierzy się z odwiecznym pytaniem... Jak to? Jak to powiedzieć? Jak to działa? Jak to możliwe? Jak to było? Przez ponad 100 minut (o ile publiczność czegoś nie doliczy), artyści w sobie tylko znany sposób unikają odpowiedzi na wszystkie z tych pytań, jednocześnie bawiąc do łez widzów w każdym wieku. Wisienką (...)
 • 13 czerwca, 20:00 - Opole, Klub Zebra
  Jest tych dwóch typów - Mateusz Socha oraz Błażej Krajewski. Niesamowici kolesie, którzy zamiotą pod dywan Wasze dawne, obecne i przyszłe problemy oraz szczęki. Na scenie już od kilku lat, zdążyli zrobić wrażenie na każdym. Teraz ruszają w trasę, aby nagrać wspólnie owoce tej kilkuletniej pracy. Przygotujcie się na istny kocioł, możecie nie mieć sił wyjść o własnych nogach (...)
 • 15 czerwca, 19:00 - Opole, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
  koncert
  Filharmonicy Opolscy Izabela Polakowska-Rybska – dyrygent     Program:
 • 17 czerwca - Januszkowice
 • 17 czerwca, 18:00 - Opole, Klub Muzyczny
  koncert
  Koncert „Na dwa głosy – Wielcy Nieobecni II”   Kontynuując czteroletnią tradycję prezentowanego w Filharmonii Opolskiej cyklu koncertów „Na Dwa Głosy”, proponujemy w 2018 r. cykl koncertów zatytułowany „Na Dwa Głosy –Wielcy Nieobecni II”. W 2017r. koncerty „Na dwa głosy – Wielcy Nieobecni” cieszyły się ogromną popularnością wśród słuchaczy, dlatego postanowiliśmy podtrzymać ten (...)
 • 22 czerwca, 19:00 - Opole, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
  koncert
  Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej Przemysław Neumann – dyrygent Jan Lisiecki – fortepian   Program: ? – ? Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy f-moll?   Witold Lutosławski – Koncert na orkiestrę
 • 23 czerwca, 10:00 (2 dni) - Nysa, Fort II
  fantastyka, konwent
  Przybywajcie na Nyskon 23-24.6.2018! Kolejny raz zapraszamy na tereny nyskich fortyfikacji, na 2 dni wypełnione atrakcjami. Zanurzcie się w strefach fantasy, japońskiej i furry, porzućcie swoje pociechy w wyjątkowej strefie dziecięcej. Tym razem w polsko-czeskiej odsłonie czeka Was jeszcze więcej zabawy. Razem przekroczmy granicę wyobraźni! Přijďte do Nyskonu 23-24-06 / 2018! (...)