WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo opolskie

Województwo opolskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 • 15 listopada, 19:00 - Opole, Teatr Kochanowskiego w Opolu
  Odpowiadając na wzrastające zainteresowanie w Polsce sztuką wokalną artystów z Ukrainy, postanowiliśmy stworzyć projekt, będący jednym z mostów, łączących kultury naszych krajów. Projekt jest też efektem znakomitej, trwającej od wielu lat współpracy z dyrektorem generalnym Teatru Operetki Kijowskiej, Bohdanem Strutynśkym. 10 śpiewaków, Polaków i Ukraińców, zaśpiewa przeboje operetkowe (...)
 • 15 listopada, 19:00 - Opole, Teatr im. Jana Kochanowskiego
  Odpowiadając na wzrastające zainteresowanie w Polsce sztuką wokalną artystów z Ukrainy, postanowiliśmy stworzyć projekt, będący jednym z mostów, łączących kultury naszych krajów. Projekt jest też efektem znakomitej, trwającej od wielu lat współpracy z dyrektorem generalnym Teatru Operetki Kijowskiej, Bohdanem Strutynśkym. 10 śpiewaków, Polaków i Ukraińców, zaśpiewa przeboje operetkowe (...)
 • 15 listopada, 20:00 - Opole, Klub ZEBRA
  Jesienią 2018-go roku dwa z najwybitniejszych w swoich stylach zespoły zawarły przymierze aby zaprezentować nowe hymny kierowane do Przodków i Bogów w jedenastu miastach Polski.  Welicoruss - grające symfoniczny metal bestie z Syberii są dobrze znane ze swoich niezaprzeczalnie dynamicznych, wręcz inferalnych występów na żywo, pięknej scenografii oraz powalającej muzyki (...)
 • 16 listopada, 17:00 (3 dni) - Opole, Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki
  konwent
  Opolski Klub Fantasyki "Fenix" zaprasza na szóstą już edycję Opolconu. Całkowicie darmowego i największego na Opolszczyźnie konwentu fanów fantastyki. Spotkamy się, aby ponownie rozpalić płomień wyobraźni - tradycyjnie w trzeci weekend listopada (16-18.11.2018) w dobrze znanych Wam budynkach Zespołu Szkół Elektrycznych oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu przy ulicy Kościuszki (...)
 • 17 listopada, 10:00 (3 dni) - Opole, Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki
  Turnieje E-sportowe to stały element Opolconu od lat, dlatego też i w tym roku zapraszamy Was do udziału w Turniejach League of Legends i Hearthstone. Na tym wydarzeniu będziemy publikować informacje dotyczące turniejów e-sportowych Opolconu. Zgłoszenia i regulaminy wraz z harmonogramem możecie znaleźć na naszej stronie internetowej oraz pod tymi linkami League of Legends Zgłoszenia (...)
 • 17 listopada, 18:00 - Strzelce Opolskie, Strzelecki Osrodek Kultury
  Koncert GALA OPERETKOWA odbywa się w całej Polsce oraz Europie. Za sprawą wspaniałych artystów przeniosą się Państwo do cudownego i wyjątkowego świata Operetki i Musicalu, pełnego miłości, czułości, wzruszeń, namiętności, gorących pocałunków... Usłyszycie Państwo najpiękniejsze i najznakomitsze melodie muzycznego króla walca Johanna Straussa jak również Emmericha Kalmana, Franza (...)
 • 17 listopada, 19:00 - Opole, Hala Okrąglak
  mecz
 • 17 listopada, 20:00 - Nysa, Hala Nysa
  rodzinne, premiera, przedstawienie, widowisko
  Kabaretowy Dobry Wieczór Jedyny, niepowtarzalny i niezawodny sposób na udany wieczór – Kabaretowy Dobry Wieczór. Gwiazdorski skład, nowe skecze i zaskakujące zwroty akcji. To wszystko czeka Was podczas wyjątkowego Kabaretowego Dobrego Wieczoru. W widowisku udział wezmą: Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Igor Kwiatkowski oraz Kabaret K2. Kabaretowy Dobry Wieczór to widowisko (...)
 • 18 listopada, 16:00 - Głuchołazy, Centrum Kultury w Głuchołazach
  Gdy w poczekalni u genialnego psychiatry spotyka się kilkoro pacjentów zawsze jest ciekawie. Gdy są to osoby cierpiące na takie fobie jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette'a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii, czy tytułowa nerwica natręctw, to robi się (...)
 • 18 listopada, 16:00 - Kędzierzyn-Koźle, Hala Widowiskowo-Sportowa
  Przez 15 lat na scenie Kabaret Skeczów Męczących zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu. To właśnie KSM wprowadził na scenę, a potem w codzienne anegdoty całą masę charakterystycznych postaci, powiedzeń i żartów. I właśnie niepowtarzalni bohaterowie ich skeczów będą motywem przewodnim spektaklu z okazji 15-lecia zespołu. Zupełnie nowe perypetie (...)
 • 18 listopada, 18:00 - Głogówek, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku
  Dobrze znane fanom obu zespołów przeboje i kilka nowych propozycji w nie mniej energetycznych, choć akystycznych aranżacjach.
 • 18 listopada, 19:00 - Praszka, M-GOKiS Praszka
  koncert
  http://katarzynagroniec.pl/ już dziś zapraszamy na koncert Katarzyny Groniec, który odbędzie się 18 listopada 2018 roku o godz. 19. w sali widowiskowej Domu Kultury M-GOKiS w Praszce. Bilet: 25zł
 • 18 listopada, 19:00 - Głuchołazy, Centrum Kultury w Głuchołazach
  Gdy w poczekalni u genialnego psychiatry spotyka się kilkoro pacjentów zawsze jest ciekawie. Gdy są to osoby cierpiące na takie fobie jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette'a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii, czy tytułowa nerwica natręctw, to robi się (...)
 • 19 listopada, 19:00 - Olesno, Miejski Dom Kultury w Oleśnie
  Andropauza 3 - Czyli jak żyć i nie zwariować! - A Jest to kontynuacja znanych i popularnych przedstawień "Andropauza- męska rzecz, czyli zdecydowana odpowiedz na Klimakterium" oraz " Andropauza 2 - męska rzecz być z kobietą". Uniwersytet Trzeciego Wieku. Czterech dziarskich studentów w wieku emerytalnym: Hrabia, Behemot, Sławek komandos i Miernota, brutalnie wyrzuceni (...)
 • 21 listopada, 20:00 - Opole, Klub Zebra
  Już w listopadzie ruszają w Polske "Dwa Sztosy" Adam Van Bendler i Błażej Krajewski! Chłopaki wpadną do Waszego miasta ze swoimi najnowszymi programami których nie widział jeszcze świat!Błażej KrajewskiKomik z Bydgoszczy, na scenie od 2013 roku. Zwycięzca II poznańskiego festiwalu stand-up oraz zwycięzca pierwszej wrocławskiej bitwy stand-uperów. Przez lata pasjonował się dubbingiem (...)
 • 22 listopada - Opole
  warsztaty
  Pod koniec listopada startuje pierwszy cykl szkoleń z tworzenia animacji komputerowej w Opolu. Pomysłodawcą szkoleń organizowanych przez Studio Animacji Action Heroes jest Paweł Lipka, który pracował m.in. przy serialach animowanych: “Garfield Show” i “Włatcy Móch”, a także filmie kinowym “Sala Samobójców”. Szkolenia są przeznaczone dla dzieci i młodzieży i składają się z ośmiu (...)
 • 23 listopada, 18:00 - Głogówek, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku
  Bez wątpienia na jego głosie i pieśniach wychowały się miliony Polaków. Śpiewał tak, że w naszych sercach przemijały wszelkie problemy. Bardzo lubił Polskę oraz Polaków. Trafiał do nas szczególnie. Warto więc ocalić od zapomnienia i zaprezentować ten program muzyczny."Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady" to jedyny taki koncert, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego (...)
 • 23 listopada, 19:00 - Prudnik, Prudnicki Ośrodek Kultury
  Kabaret Jurki - Last minute Żyjemy w biegu, na huśtawce, na krawędzi, na kredyt, wszystko odkładamy na ostatnią chwilę, albo kręcimy się w kółko jak bąki na pleckach i nie możemy ruszyć z miejsca. A życie nie będzie na nas czekać, a marzenia same się nie spełnią. Nie czekajmy do ostatniej chwili, metronom nie śpi... tik tak tik tak tik tak...
 • 23 listopada, 19:00 - Nysa, Nyski Dom Kultury
  Nawiązywanie relacji między ludźmi jeszcze nigdy nie było tak proste, jak dziś. Dzięki mediom społecznościowym, żeby z kimś porozmawiać, nie trzeba nawet otwierać ust. Można mieć setki znajomych i nigdy się z nimi nie spotkać. Ale znaleźć prawdziwą miłość, stworzyć prawdziwy związek i być ze sobą na zawsze, jest ciągle tak samo trudno. Zanim dojdzie do happy endu, Julia i Pawełek (...)
 • 24 listopada, 11:00 - Opole, Amfiteatr Tysiąclecia w Opolu
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Zapraszam na warsztaty ze stylizacji mebli. 24 listopada - cena 250zł Zajęcia poprowadzi DeKato - grupa zapaleńców ze Śląska i Zagłębia integrującą lokalnych twórców awangardowego rękodzieła ♥ Na zajęciach uczestnicy uczą się jak: - wybrać właściwe materiały i odpowiedni mebel - odpowiednio stosować impregnaty, bejce, lakierobejce, lakiery, farby, woski oleje - przygotować mebel (...)
 • 24 listopada, 18:00 - Nysa, Nyski Dom Kultury
  "Dziadek do orzechów" to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Widowisko na najwyższym światowym poziomie artystycznym zapewnia fenomenalny zespół tancerzy Royal Lviv Ballet.Dziadek do orzechów powraca od stuleci na sceny teatrów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl ten poprzez fabułę i cudowną muzykę (...)
 • 24 listopada, 20:00 - Brynica, Hubertus Dwór Myśliwski
  Wieczór pełen magii, wróżb, dobrego jedzenia i wspaniałej zabawy ! Zabawa Andrzejkowa Cena biletu: 135 zł/osoba W programie: -magiczny poncz na powitanie -trzy ciepłe kolacje -bufet z przekąskami -bufet deserowy -nielimitowane napoje bezalkoholowe -wróżby i konkursy z nagrodami Noc pełna magii i tajemnic, wybornie dobrane menu oraz dobra zabawa z ZESPÓŁ METRON
 • 25 listopada, 10:00 - Opole, Centrum Wystawienniczo - Kongresowe w Opolu
  Ślub i wesele zbliżają się wielkimi krokami? Jesienna edycja XVI Opolskich Targów Ślubnych, czyli najpopularniejsze wydarzenie tego typu w regionie, spieszy z pomocą :) Wymarzona suknia ślubna, idealnie skrojony garnitur, wyjątkowy samochód do ślubu? Bez obaw, to wszystko i wiele więcej znajdziecie 25 listopada w CWK w Opolu! W jednym miejscu zgromadzimy dla Was całą branżę ślubno-weselną (...)
 • 25 listopada, 18:00 - Opole, Klub Muzyczny
  koncert
  Koncert „Na dwa głosy – Wielcy Nieobecni II”   Kontynuując czteroletnią tradycję prezentowanego w Filharmonii Opolskiej cyklu koncertów „Na Dwa Głosy”, proponujemy w 2018 r. cykl koncertów zatytułowany „Na Dwa Głosy –Wielcy Nieobecni II”. W 2017r. koncerty „Na dwa głosy – Wielcy Nieobecni” cieszyły się ogromną popularnością wśród słuchaczy, dlatego postanowiliśmy podtrzymać ten (...)
 • 25 listopada, 20:00 - Opole, Teatr ECO STUDIO
  Kabaret Jurki - Last minute Żyjemy w biegu, na huśtawce, na krawędzi, na kredyt, wszystko odkładamy na ostatnią chwilę, albo kręcimy się w kółko jak bąki na pleckach i nie możemy ruszyć z miejsca. A życie nie będzie na nas czekać, a marzenia same się nie spełnią. Nie czekajmy do ostatniej chwili, metronom nie śpi... tik tak tik tak tik tak...
 • 26 listopada, 17:00 - Opole, Coffee Cat
  Brak pomysłów na poniedziałkowy wieczór? Chcesz się wyrwać z rutyny, wirtualnego świata czy seriali telewizyjnych? Masz ochotę spotkać się ze znajomymi lub poznać nowe pozytywnie zakręcone osoby? Czy może chcesz zabić nudę kibicując drużynom z kubkiem kawy w ręce? A może po prostu lubisz grać w planszówki, albo chciałbyś nauczyć się grać? Jeżeli na przynajmniej jedno z tych pytań (...)
 • 26 listopada, 17:30 - Opole, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
  Spektakl w reżyserii Olafa Lubaszenko!Świetnie napisane dialogi, doskonała obsada, bardzo życiowa komedia!  Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus... A nas jak zwykle śmieszyć będą do łez nieudolne próby wzajemnego odkrywania tych obcych sobie planet. Nie ma nudnych związków. Są tylko mało kreatywni partnerzy. Na szczęście bohaterowie sztuki Fayeta to ludzie inteligentni (...)
 • 26 listopada, 20:00 - Opole, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
  Spektakl w reżyserii Olafa Lubaszenko!Świetnie napisane dialogi, doskonała obsada, bardzo życiowa komedia!  Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus... A nas jak zwykle śmieszyć będą do łez nieudolne próby wzajemnego odkrywania tych obcych sobie planet. Nie ma nudnych związków. Są tylko mało kreatywni partnerzy. Na szczęście bohaterowie sztuki Fayeta to ludzie inteligentni (...)
 • 28 listopada, 19:00 - Opole, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
  RUSSIAN NATIONAL BALLET KOSTROMAZ wielką przyjemnością mamy zaszczyt przedstawić Państwu jeden z najlepszych zespołów świata – RUSSIAN NATIONAL BALLLET . Pomimo, że zespół na światowych scenach występuje dawna to Polskę odwiedzi po raz pierwszy, w listopadzie 2018 r. Zespół ten to najlepsza wizytówka rosyjskiej sceny na równi z baletem Mojsiejewa i Bieriozką.Zespołem kierują wielcy (...)
 • 28 listopada, 20:00 - Opole, Teatr Kochanowskiego w Opolu
  „Szalone nożyczki” to wyjątkowy projekt teatralny tworzony przez pasjonatów, entuzjastów i profesjonalistów w jednym. Łączy nas miłość do teatru oraz wysoka klasa podejmowanych zadań. Zależy nam, aby powstający spektakl był na rynku teatralnym absolutnym „Top of the Top”! Punktem wyjścia dla naszego projektu jest kultowy i uwielbiany scenariusz pt. „Szalone nożyczki” - utwór ten (...)
 • 29 listopada, 18:00 - Opole, Dom Expo - sala koncertowa EVENT
  Już wkrótce widzowie usłyszą największe przeboje artystki, nowe premierowe piosenki, a także niezwykłe duety z gorącym piosenkarzem Rico Sanchezem!Teresa Werner to polska piosenkarka pochodząca z Nakła Śląskiego. Pojawiła się na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. Carnegie Hall oraz Broadway. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. W (...)
 • 30 listopada, 19:00 - Nysa, Nyski Dom Kultury
  IRENA SANTOR. Uwielbiana przez kolejne pokolenia słuchaczy Artystka zaprezentuje na naszej scenie recital PUNKT WIDZENIA. W programie usłyszymy znane i lubiane przeboje Artystki, piosenki z okrytej platyną płyty „Kręci mnie ten świat” oraz ostatniej płyty "Punkt widzenia" wydanej w roku 2014 przez Polskie Radio, która entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów, zdobyła także serce (...)
 • 1 grudnia, 10:00 - Kamień Śląski, Silesia Ring
  Automaster Track Day to kontynuacja udanych imprez Silesia Ring Open Track, w których, w latach 2016 - 2017 udział wzięło ponad 600 osób. W sezonie 2018 startujemy ze zmodyfikowaną formułą spędzania dnia na torze, dodając do ścigania więcej motywującej rywalizacji :) Automaster Track Day to: / spotkanie entuzjastów motoryzacji, zarówno amatorów jak i doświadczonych zawodników / (...)
 • 3 grudnia, 19:00 - Nysa, Nyski Dom Kultury
  Wydawało nam się, że o klimakterium powiedzieliśmy już wszystko... Myliliśmy się! Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem! "Klimakterium 2 czyli menopauzy szał" powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek już nie młodych, ale jakże młodych. Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem (...)
 • 4 grudnia, 18:00 - Opole, Teatr im. Jana Kochanowskiego
  Koncert na jesienną chandrę! Europejska Orkiestra Straussowska pod dyrekcją Hansa-Petera Mansera oraz znakomici soliści - Anita Maszczyk, Monika Piechaczek, Anna Ciereszko, Jarosław Zawartko, Tomasz Tracz - w projekcie koncertowym: Nie tylko STRAUSS GALA! Już dziś zapraszamy Państwa do Wiednia, gdzie od blisko 150 lat niezmiennie na balach króluje walc, a melodie operetkowe (...)
 • 4 grudnia, 19:00 - Opole, Hala Okrąglak
  TANIEC
  Gaelforce Dance wracają, aby zaspokoić niedosyt polskiej publiczności, która wprost uwielbia ich szalone, pełne energii, spektakularne występy, dzięki którym do grupy przylgnęło określenie "ferrari tańca irlandzkiego". Tak oszałamiającym sukcesem - jaki odnoszą na świecie - niewiele grup może się pochwalić. Ich perfekcjonizm, który prezentują na scenie, stał się już legendą. Gaelforce (...)