WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo opolskie

Województwo opolskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 • 22 września, 10:00 - Opole
  koncert, rodzinne, charytatywne
  Już 22 września 2018 na Placu Wolności w Opolu odbędzie się festiwal "Mamy moc", który będzie inauguracją projektu “Iskra - Działaj, Zmieniaj, Rozwijaj”. W programie festiwalu między innymi: Strefa Organizacji Pozarządowych, edukacyjne gry miejskie na 100-lecie niepodległości dotyczące nowoczesnego patriotyzmu, ścianka wspinaczkowa, laser tag, seagway, występy muzyczne, stare i (...)
 • 22 września, 11:00 - Opole, Hip Hop Buda - Akademia Kultury Hip Hop
  Muzyka, Taniec, Ludzie.witujemy najwikszym wydarzeniem hiphopowym na opolszczynie. Jestecie z nami ju 5 lat!wicej info wkrtce/ more info coming soon.www.hiphopbuda.pl
 • 23 września, 18:00 - Opole, Klub Muzyczny
  koncert
  Koncert „Na dwa głosy – Wielcy Nieobecni II”   Kontynuując czteroletnią tradycję prezentowanego w Filharmonii Opolskiej cyklu koncertów „Na Dwa Głosy”, proponujemy w 2018 r. cykl koncertów zatytułowany „Na Dwa Głosy –Wielcy Nieobecni II”. W 2017r. koncerty „Na dwa głosy – Wielcy Nieobecni” cieszyły się ogromną popularnością wśród słuchaczy, dlatego postanowiliśmy podtrzymać ten (...)
 • 26 września, 18:00 - Prudnik, Sala widowiskowa Kina Diana
  Marika-Marta Kosakowska - Wokalistka, autorka tekstów, kiedyś kojarzona z muzyką reggae i programem The Voice of Poland, ponad dwa lata temu wydała nowy album zmieniając całkowicie swój wizerunek artystyczny oraz styl muzyczny. Ma na koncie kilkaset zagranych koncertów. Marika prowadziła liczne warsztaty wokalne, w tym prestiżowe warsztaty "Muzyczna Owczarnia". Bilety do nabycia (...)
 • 27 września, 19:00 - Nysa, Nyski Dom Kultury
  Komedia „Andropauza 3 - czyli jak żyć i nie zwariować! ” to kontynuacja znanych i popularnych przedstawień „Andropauza – męska rzecz, czyli zdecydowana odpowiedz na Klimakterium „ oraz „ Andropauza 2 – męska rzecz być z kobietą „. Uniwersytet Trzeciego Wieku. Czterech dziarskich studentów w wieku emerytalnym: Hrabia, Behemot, Sławek komandos i Niewyżyty, brutalnie wyrzuceni z klasy (...)
 • 27 września, 19:00 - Nysa, Nyski Dom Kultury
  Zapraszamy Państwa na wieczór pełen śmiechu, przygód, sytuacji absurdalnych! Wieczór pełen wzruszeń, zaskoczeń i niespodzianek! Zapraszamy na arcyzabawną opowieść o tym, że prawdziwe życie zaczyna się po sześćdziesiątce! Że nie ważna jest ilość zer przy liczbie twoich lat przeżytych, ale radosne i otwarte serce! Jeden z naszych bohaterów, po nieprawdopodobnej przygodzie, która odmieniła (...)
 • 28 września, 17:00 - Opole, NCPP
  Otwarcie bram: 17:00, Koncerty: 19:00 Opole Songwriters Festival to "najintymniejszy festiwal muzyczny w polsce" prezentujący twórców piosenki autorskiej z kraju i zagranicy, w tym najciekawszych debiutantów. W 2014 roku na festiwalowej scenie debiutował Kortez - laureat Fryderyka, autor bestsellerowych płyt „Bumerang” I „Mój dom” (...)
 • 29 września, 12:00 - Zawadzkie
  cross
  Już po raz szósty, w ostatnią sobotę września gonimy bobra urokliwymi ścieżkami Nadleśnictwa Zawadzkie. szczegóły: http://biegzawadzkie.blogspot.com link do zapisów: http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/676/vi-cross-doliny-malej-panwi-w-pogoni-za-bobrem.html
 • 29 września, 15:00 - Wilków, Remiza OSP Wilków
  festiwal
  W tym roku już po raz trzeci Wilkowianie zapraszają na swój Festiwal. Impreza ta wpisuje się idealnie we wrześniowy pejzaż mazowieckiej wsi, która pozwala nam cieszyć się swoimi urokami przez cały rok, a szczególnie podczas dorocznej imprezy. Świeże i - miejmy nadzieję - jeszcze ciepłe powietrze puszczańskie zapewnią mieszkańcy Nowego Wilkowa, wspomnienie lata z wodą w roli głównej (...)
 • 29 września, 18:00 - Nysa, Nyski Dom Kultury
  "Między łóżkami", to inteligentna komedia Norma Fostera składająca się z sześciu epizodów, które przedstawiają zabawne, ale również wzruszające losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. Wszystko dzieje się w ciągu dwóch godzin, choć w sześciu różnych pokojach, w których głównym meblem jest łóżko. Para 50-latków godzących się uprawiać sex na antenie radiowej, włamywacze (...)
 • 29 września, 19:30 - Opole, Aula Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego
  Wojciech Cejrowski od 20 lat organizuje wyprawy w najdziksze zakamarki naszej planety. Był już w 40 krajach na 6 kontynentach. Najczęściej odwiedza Amazonie. Jak twierdzi cel przyświeca mu jeden podróżuje, aby ostatnich wolnych Indian ocalić od zagłady i zapomnienia. Tworzy dokumentację ginących plemion i ludów pierwotnych. Docierał tam, gdzie inni nie docierali . (...)
 • 30 września, 18:00 - Opole, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
  koncert
  Nowy cykl koncertów klubowych pn. „Estrada Młodych”, prezentujący dorobek działających na terenie Opola i okolic Studiów Piosenki, kształcących młodych adeptów sztuki wokalnej, wrażliwych i pełnych zapału do przygody z piosenką. Podczas koncertów usłyszymy utwory z różnorodnych gatunków muzycznych: popu, jazzu, musicalu, bluesa, utwory znane i lubiane, mniej znane i te, które (...)
 • 4 października, 19:00 - Nysa, Nyski Dom Kultury
  Najsłynniejsze sceniczne dzieło  Franza Lehara, operetka, której wszystkie arie i pieśni to niezaprzeczalne światowe przeboje. ...Wiadomość o przyjeździe do Paryża, bogatej i pięknej wdowy po bankierze wstrząsa mieszańcami. Aby zatrzymać majątek w księstwie zostaje uknuta intryga, która zakłada wydanie za mąż Hanny Glawarii za rodaka... Jednak, nie wszystko biegnie po (...)
 • 4 października, 19:00 - Głogówek, M-GOK
  Uniwersytet Trzeciego Wieku. Czterech dziarskich studentów w wieku emerytalnym: Hrabia, Behemot, Sławek komandos i Niewyżyty, brutalnie wyrzuceni z klasy przez złą nauczycielkę, podejmują ryzykowną decyzję walki z reżimem szkoły. Zakładają teatr. Aby naprawić rzeczywistość tej, ich zdaniem doszczętnie zepsutej szkoły, postanawiają wystawić "Dziady" Mickiewicza. Jednak Niewyżyty (...)
 • 4 października, 20:00 - Opole, Klub ZEBRA
  Kochani! Zapraszamy na kolejną dawkę śmiechu! Tym razem na deskach Zebry zagoszczą:Jacek Stramik - Człowiek dwóch porządków, klasycznego - pełnego erudycji, odniesień i zamiłowania do dzieci z harfami oraz hedonistycznego - pełnego brudu, profanacji i upadania a głupiego sobie ryja rozbijania. Składa się to wszystko na komedię bez większych kompromisów, wymagającą więcej (...)
 • 6 października, 11:00 - Gogolin
  cross
  6 października zapraszamy do Gogolina na II Gogoliński Cross Szpica Tour :) Już wkrótce opublikujemy więcej informacji
 • 6 października, 12:00 - Kamień Śląski, Silesia Ring
  Automaster Track Day to kontynuacja udanych imprez Silesia Ring Open Track, w których, w latach 2016 - 2017 udział wzięło ponad 600 osób. W sezonie 2018 startujemy ze zmodyfikowaną formułą spędzania dnia na torze, dodając do ścigania więcej motywującej rywalizacji :) Automaster Track Day to: / spotkanie entuzjastów motoryzacji, zarówno amatorów jak i doświadczonych zawodników / (...)
 • 6 października, 13:00 - Kamień Śląski, Silesia Ring
  Ponowne spotkanie na torze w Kamieniu Śląskim. Tym co byli nie trzeba reklamować a pozostałych zapraszamy do sprawdzenia swoich umiejętności.
 • 6 października, 15:00 - Olesno, Miejski Dom Kultury w Oleśnie
  Tegoroczny XIX już Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej odbędzie się tradycyjnie w pierwszą sobotę października.Gwiazdą Przeglądu będzie muzyczna armia Czesława Mozila, czyli zespół Czesław Śpiewa.
 • 6 października, 16:00 - Opole, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
  Sztuka „Triathlon Story” to wyjątkowo energetyczna i dynamiczna komedia, która rozgrywa się w przeddzień zawodów Ironman. W hotelowym pokoju, wieczorem, przypadkowo spotykają się czterej uczestnicy tych najbardziej prestiżowych triathlonowych zmagań. Każdy z nich zjawia się tam z innego powodu i każdy z nich czegoś innego oczekuje od startu. Łączy ich triathlon a co ich dzieli? (...)
 • 6 października, 19:00 - Opole, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
  Sztuka Triathlon Story to wyjątkowo energetyczna i dynamiczna komedia, która rozgrywa się w przeddzień zawodów Ironman. W hotelowym pokoju, wieczorem,  przypadkowo spotykają się czterej uczestnicy tych najbardziej prestiżowych triathlonowych zmagań. Każdy z nich zjawia się tam z innego powodu i każdy z nich czegoś innego oczekuje od startu. Łączy ich triathlon a co ich (...)
 • 6 października, 20:00 - Brzeźce, Kameleon Jazz Club
  koncert
  OREADA przyjeżdża ze wsi i po prostu robi muzykę! OREADA swoje brzmienia określa słowem FolkOFF. Inspirowanym kulturą ludową tekstom towarzyszą oryginalne i nowoczesne aranżacje oraz szczere emocje. Muzyka OREADY ma w sobie coś pierwotnego, a swoją naturalną prawdziwością pozytywnie oddziałuje na słuchaczy. Zespół ma za sobą wiele koncertów, między innymi transmitowany na żywo (...)
 • 7 października, 17:00 - Opole
  widowisko
  POLSKA SCENA BARDÓW – KABARET LITERACKI HALA „OKRĄGLAK OPOLE”Polska Scena Bardów – kabaret literacki to “instytucja”, która powoduje zadumę, wzrusza i bawi do łez, a robi to na najwyższym poziomie.  Artyści, tworzący Scenę Bardów, n
 • 7 października, 19:00 - Opole, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
  Tej jesieni Kortez zagra kilkadziesiąt koncertów o retrospektywnym charakterze. Większość z nich odbędzie się w dużych, wygodnych salach z miejscami siedzącymi. Będzie można na nich posłuchać wybranych piosenek ze wszystkich dotychczasowych wydawnictw Korteza. Trasę HEJ WY poprzedzi ukazanie się "Mini domu" (premiera 21.09.2018), który jest zbiorem EPek pochodzących z podwójnie (...)
 • 12 października, 20:00 - Opole, Hala Okrąglak
  koncert
  XXX-lecie Zenka Martyniuka Król jest tylko jeden! Niezaprzeczalnie jest nim Zenek Martyniuk, który na scenie disco-polo rządzi już od 30 lat. Z tej okazji zapraszamy na niezwykły jubileuszowy koncert. Autor takich hitów jak „Przez twe oczy zielone” czy „Przekorny los” uczci XXX-lecie swojej pracy artystycznej wraz z zespołami Power Play, Boys, Skaner oraz Top Girls. Największe hity (...)
 • 13 października, 17:00 - Opole, Klub Zebra
  stand-up
  Wielka Trasa Stand-up to wyjątkowy projekt, w ramach którego komicy prezentują starannie wyselekcjonowane najlepsze dwie godziny stand-up'u z ostatniego półrocza. Nikt nie oparł się jeszcze takiej dawce śmiechu, dlatego w październiku 2018 r. odbędzie się już VII taka trasa! Na każdym wydarzeniu wystąpi 8 najbardziej znanych, kontrowersyjnych polskich komików. Każdy z nich będzie (...)
 • 13 października, 19:00 - Nysa, Hala Nysa
  XXX-lecie Zenka Martyniuka Król jest tylko jeden! Niezaprzeczalnie jest nim Zenek Martyniuk, który na scenie disco-polo rządzi już od 30 lat. Z tej okazji zapraszamy na niezwykły jubileuszowy koncert. Autor takich hitów jak „Przez twe oczy zielone” czy „Przekorny los” uczci XXX-lecie swojej pracy artystycznej wraz z zespołami Power Play, Boys, Skaner oraz Top Girls. Największe hity (...)
 • 13 października, 19:00 - Opole, Hala Okrąglak
  THRILLER LIVE! to fenomenalne widowisko stworzone w hołdzie spektakularnej karierze największego artysty na świecie – Michaela Jacksona. Przeniesiony wprost z kultowej sceny londyńskiego West Endu do sal koncertowych w całej Polsce. Musical Thriller Live prezentuje 2 godziny najlepszych utworów z niezwykłej kariery Michaela i wciąż zapewnia rozrywkę jego fanom na całym (...)
 • 13 października, 19:00 - Opole, Okrąglak Opole
  koncert
  THRILLER LIVE! to fenomenalne widowisko stworzone w hołdzie spektakularnej karierze największego artysty na świecie – Michaela Jacksona. Przeniesiony wprost z kultowej sceny londyńskiego West Endu do sal koncertowych w całej Polsce. Musical Thriller Live prezentuje 2 godziny najlepszych utworów z niezwykłej kariery Michaela i wciąż zapewnia rozrywkę jego fanom na całym świecie. Spektakl (...)
 • 13 października, 19:30 - Opole, Klub Zebra
  stand-up
  Wielka Trasa Stand-up to wyjątkowy projekt, w ramach którego komicy prezentują starannie wyselekcjonowane najlepsze dwie godziny stand-up'u z ostatniego półrocza. Nikt nie oparł się jeszcze takiej dawce śmiechu, dlatego w październiku 2018 r. odbędzie się już VII taka trasa! Na każdym wydarzeniu wystąpi 8 najbardziej znanych, kontrowersyjnych polskich komików. Każdy z nich będzie (...)
 • 13 października, 20:30 - Kluczbork, Hala OSiR
  "Ostatnie takie trio" to program kabaretowy, w którym kabaret Ani Mru-Mru mierzy się z odwiecznym pytaniem... Jak to? Jak to powiedzieć? Jak to działa? Jak to możliwe? Jak to było? Przez ponad 100 minut (o ile publiczność czegoś nie doliczy), artyści w sobie tylko znany sposób unikają odpowiedzi na wszystkie z tych pytań, jednocześnie bawiąc do łez widzów w każdym wieku. Wisienką (...)
 • 14 października, 16:00 - Namysłów, Namysłowski Ośrodek Kultury
  Kabaret Jurki - Last minute Żyjemy w biegu, na huśtawce, na krawędzi, na kredyt, wszystko odkładamy na ostatnią chwilę, albo kręcimy się w kółko jak bąki na pleckach i nie możemy ruszyć z miejsca. A życie nie będzie na nas czekać, a marzenia same się nie spełnią. Nie czekajmy do ostatniej chwili, metronom nie śpi... tik tak tik tak tik tak...
 • 14 października, 18:00 - Opole, Klub Muzyczny
  koncert
  Koncert „Na dwa głosy – Wielcy Nieobecni II”   Kontynuując czteroletnią tradycję prezentowanego w Filharmonii Opolskiej cyklu koncertów „Na Dwa Głosy”, proponujemy w 2018 r. cykl koncertów zatytułowany „Na Dwa Głosy –Wielcy Nieobecni II”. W 2017r. koncerty „Na dwa głosy – Wielcy Nieobecni” cieszyły się ogromną popularnością wśród słuchaczy, dlatego postanowiliśmy podtrzymać ten (...)
 • 15 października, 19:00 - Opole, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
  Bilety do nabycia na: www.KupBilecik.pl Wykonawcy Maciej Maleńczuk
 • 19 października, 15:00 (3 dni) - Kędzierzyn-Koźle
  MODELARSTWO
  XVI Memoriał Załogi Porucznika Arthura E. Lindella Konkurs Modelarski połączony z wystawą modelarską, modeli plastikowych. Upamiętniający załogę Amerykańskiego bombowca B-24 Liberator dowodzonego przez Porucznika Arthura E. Lindell'a. Samolot został zestrzelony podczas nalotu na zakłady obecnie znajdujących się w Kędzierzynie-Koźlu. Konkurs odbędzie się w Domu Kultury "Lech" w (...)
 • 19 października, 19:00 - Opole, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
  Tony MacAlpine jest szeroko znany jako wirtuoz gitary, który jest tak samo kompetentny w zakresie klawiszy. Edge of Insanity, jeden z jego dwunastu albumów solowych, wciąż uważany jest za jeden z dziesięciu najlepszych albumów gitarowych wszechczasów. Poza pracą solową, Tony był także członkiem kilku super zespołów rockowych, w tym Planet X z Derekiem Sherinianem i Virgilem (...)