WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo opolskie

Województwo opolskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 26 czerwca, 12:00 (5 dni) - Krapkowice, Krapkowicki Dom Kultury
  koncert, warsztaty, jam session
  TRENERZY: Kuba Molęda, Paweł Tomaszewski, Bartosz Jaśkowski, Żaneta Plotnik. VI Ogólnopolskie Warsztaty Wokalne Uwolnij Głos pod patronatem Burmistrza Krapkowic Organizator: Krapkowicki Dom Kultury Termin: 27-30.06.2017 r. Miejsce: Krapkowicki Dom Kultury – sala widowiskowa. Warsztaty Wokalne Uwolnij Głos w Krapkowicach organizowane są przez Krapkowicki Dom Kultury od 2012 roku (...)
 • 27 czerwca, 17:00 - Opole, Filia nr 4 MBP Opole
  Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu Senior ze smartfonem, prowadzonego przez Macieja Matusika, Latarnika Polski Cyfrowej, który przekonuje osoby w wieku 60+ do korzystania z nowoczesnych technologii w życiu codziennym. Nadchodzące spotkanie poświęcone będzie tematowi aplikacji, które instaluje się na smartfonach, by odbywać darmowe (...)
 • 28 czerwca, 10:00 - Strzelce Opolskie, Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Op.
  dla dzieci
  Mamy dla Państwo kolejną propozycję warsztatów dla najmłodszych. 28 czerwca w godzinach 10:00 - 11:30 zapraszamy dzieci w wieku 7 - 12 lat na warsztaty z masy piaskowej. Zapisy obowiązkowe! Wstęp tylko za 5 zł.!
 • 29 czerwca (4 dni) - Otmuchów
  koncert
  W tym roku obchodzić będziemy 45-lecie Lata Kwiatów. Zaczynamy już w czwartek 29 czerwca, to znaczy że tegoroczne Lato Kwiatów będzie trwało aż 4 dni
 • 30 czerwca, 14:30 (2 dni) - Opole, Kryta Pływalnia Wodna Nuta
  NURKOWANIE I SPORTY PODWODNE
  ENGLISH BELOW! W dniach 30.06-1.07.2017 roku na basenie Wodna Nuta w Opolu odbędą się XIV Basenowe Mistrzostwa Polski we Freedivingu! Zawody zostaną rozegrane zgodnie z obowiązującym Regulaminem AIDA i będą przeprowadzone w trzech konkurencjach: • Dynamic with Fins (dynamika w płetwach) • Dynamic without Fins (dynamika bez płetw) • Static Apnea (statyka) O ostatecznej kolejności (...)
 • 30 czerwca, 17:00 - Brzeg, Galeria sztuki współczesnej BCK
  RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE
  wernisaż
  "ONA, TY, JA" – wystawa prac ceramicznych w brzeskiej Galerii Sztuki Współczesnej Wystawa "ONA, TY, JA" jest efektem współpracy Galerii Sztuki Współczesnej z Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Biorą w niej udział: Marta Berezhnenko i Nataliya Zuban z Ukrainy, które otrzymały stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Gaude Polonia (...)
 • 30 czerwca, 18:00 - Strzelce Opolskie, Powiatowe Centrum Kultury
  wykład, spotkania autorskie
  Spotkanie z podróżnikiem - Przemysławem Supernakiem. Temat prelekcji to: Birma. "W lesie złotych pagód". Wstęp wolny!
 • 30 czerwca, 20:00 - Krapkowice, Krapkowicki Dom Kultury
  koncert, warsztaty
  Koncert finałowy Warsztatów Wokalnych Uwolnij Głos 2017 w Krapkowicach, na jednej scenie uczestnicy warsztatów, Kuba Molęda, Paweł Tomaszewski, Żaneta Plotnik. Bilety do nabycia w biurze KDK, 77 445 266
 • 30 czerwca, 20:00 - Opole, Rynek, 45-015 Opole, Polska
  koncert
  Vavamuffin powstało w lutym 2003-go roku w Warszawie. Dokładnie rzecz biorąc na warszawskich Siekierkach, łącząc w sobie zieleń otaczającą niedalekie jeziorko czerniakowskie i dym z kominów E.C. Siekierki. Vavamuffin to połączenie dwu słów: jamajskiego "raggamuffin" oznaczającego styl śpiewania, nawijania i "Vava" czyli po prostu Warszawa. W skład zespołu weszli zarówno debiutanci (...)
 • 1 lipca - Popielów, Samorządowe Centrum Kultury Turystyki i Rekreacji
 • 1 lipca, 11:00 - Opole, CH Turawa Park
  W sobotę, 1 lipca, rusza jubileuszowy 5 Wielki Charytatywny Rajd Rowerowy organizowany przez Centrum Handlowe Turawa Park. Będzie to kolejna edycja akcji, która wspiera podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”, spełniającej życzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Do tej pory udało nam się zrealizować marzenia Bartka, Patryka, Paulinki, Piotrka i pomogliśmy spełnić (...)
 • 1 lipca, 17:00 - Nysa, Fanaberia Nysa
  Zapraszamy na lekko wspominkowe spotkanie z grami planszowymi :) Zaczynamy pozniej niz "zwykle" bo od 17 ! Wstęp wolny !
 • 1 lipca, 19:00 - Opole, Amfiteatr Opole
  koncert, festiwal, stand-up
  W rytmie Festiwalu – improwizacje teatralno-kabaretowe 1 lipca 2017 (sobota), godz. 19:00 Amfiteatr Tysiąclecia w Opolu, ul. Piastowska 14a bilety w przedsprzedaży 10 zł / w dniu występu 15 zł Prześlij swój ulubiony utwór na utworyTMP@gmail.com i reaktywuj z nami Festiwal! Koniec z lamentami, że Festiwalu w tym roku nie będzie. Mamy na to receptę! Sprawimy, że Amfiteatr znów (...)
 • 1 lipca, 21:00 - Wachów, Magnum CLUB Wachów
  ★★★ MAGNUM CLUB WACHÓW ★★★ GORĄCY WAKACYJNY WEEKEND! MEGA WYDARZENIE! ★SOBOTA 01.07★ ZESPÓŁ MIKADO W PRZERWACH: DJ B@SSE ★NIEDZIELA 02.07★ Despacito Night DeSebastiano, DeePush, Andree więcej info niebawem :) ★ Magnum Club★Wachów ★ul. Polna 13a★ ★ Rezerwacje : 605 050 240 ★ ★ Start : 21.00 ★
 • 1 lipca, 21:30 - Olesno, Miejski Dom Kultury w Oleśnie
  LATO W PROWANSJI "-Rodzeństwo spędza wakacje w Prowansji u dziadka, którego z powodu rodzinnych konfliktów nigdy wcześniej nie poznało
 • 2 lipca, 8:00 - Skrzypiec
  V Runda PŚiO odbędzie się w Skrzypcu w formie Cross Country, nie jak pierwotnie zakładaliśmy w Prudniku Enduro Sprint. Zmiana podyktowana jest względami logistycznymi oraz brakiem zgody właścicieli terenów gdzie miał się rozegrać Enduro Sprint Prudnik. Zapraszamy dlatego do Gminy Lubrza do Skrzypca na żwirownię! Zapisy internetowo przez Motoresults: formularz rejestracyjny http://zapisy (...)
 • 2 lipca, 9:00 - Prudnik, Sklep rowerowy Freestyle Sport
  Zapraszamy na jeden z największych biegów przełajowych w regionie ! Malownicza trasa biegnąca pograniczem polsko-czeskim w zróżnicowanym leśnym terenie gwarantuje świetną zabawę oraz doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku na łonie natury. Dla wszystkich uczestników, którzy dokonają zgłoszenia online będziemy mieli przygotowane pakiety startowe z atrakcyjnymi upominkami, a po (...)
 • 2 lipca, 11:00 - Opole, Maximus Fitness Club
  warsztaty, ciekawe
  Warsztaty Burleski w Opolu 2.07 ZAPISY I INFORMACJE: www.dancecity.pl/page/opole-burleska-2-07-2017 BURLESKA = OBUDŹ W SOBIE KOBIECOŚĆ :)Nieważne jaki rozmiar nosisz - ważne JAK GO NOSISZ :) Noś go z seksapilem i pewnością siebie :)Burleska to zajęcia taneczne, które wyzwolą Twoją kobiecość! Dla Pań w każdym wieku i rozmiarze. Główną częścią zajęć jest praca nad zm
 • 2 lipca, 14:30 - Większyce, Restauracja ADA
  zlot
  Cześć na rozpoczęcie wakacji zapraszamy na zlot organizowany przez : -Derbi DRD 2k11 & 2k14 -Enduro stany -RFT Ja co roku spotykamy się na parkingu o godz 14.00 pod restauracja "ADA" w wiekszycach razem o 14.30 wyjeżdżamy na #EKSY . Będą sie odbywać dragi oraz o godz 19 planujemy ognisko wiec kazdy kto by chciał musi wziąść kiełbaske ☺. Głównie chodzi o to zeby mile spędzić razem (...)
 • 2 lipca, 14:30 - Kędzierzyn-Koźle, OLIMPIC FITNESS CLUB
  warsztaty, ciekawe
  Warsztaty Burleski w Kędzierzynie-Koźlu 2.07 ZAPISY I INFORMACJE: www.dancecity.pl/page/kedzierzyn-kozle-burleska-2-07-2017 BURLESKA = OBUDŹ W SOBIE KOBIECOŚĆ :)Nieważne jaki rozmiar nosisz - ważne JAK GO NOSISZ :) Noś go z seksapilem i pewnością siebie :)Burleska to zajęcia taneczne, które wyzwolą Twoją kobiecość! Dla Pań w każdym wieku i rozmiarze. Główną częścią
 • 2 lipca, 18:00 - Głubczyce
  Kabaret Czwarta Fala- kielecka formacja młodego pokolenia, której twórczość opiera się na odnajdywaniu odrealnionych aspektów pozornie normalnych sytuacji. Kabaret ma na koncie 3 autorskie programy, każdy doskonale przyjmowany przez publiczność. Czwarta Fala powstała we wrześniu 2009 roku w Kielcach i może pochwalić się aż 50 nagrodami na ogólnopolskich festiwalach kabaretowych (...)
 • 2 lipca, 22:30 - Otmuchów, Otmuchów
  koncert
  Lato Kwiatów 2017 w Otmuchowie!
 • 3 lipca, 17:00 - Opole, Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu
  spotkania autorskie
  Dziewięć twarzy Nowego Orleanu Spotkanie z Adamem Pluszką z okazji Dnia Niepodległości USA Prowadzenie: Sławomir Kuźnicki wstęp wolny Dziewięć twarzy Nowego Orleanu to wielogłosowa biografia miasta olśniewającego i surrealistycznego, ale też zgnębionego, przez które w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat dwukrotnie przetoczyły się huragany – Betsy i Katrina. Te dwa uderzenia żywiołu (...)
 • 4 lipca, 9:00 - Opole, Centrum Dialogu Obywatelskiego
  warsztaty
  Fundacja EkoRozwoju i Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu zapraszają na WARSZTATY dotyczące BUDŻETU OBYWATELSKIEGO i ZAZIELENIANIA miasta. Warsztaty odbędą się w Centrum Dialogu Obywatelskiego, ul. Koraszewskiego 7-9 w Opolu dnia 04 lipca 2017 roku w godz. od 9.00 do 15.30. Warsztaty szkoleniowe skierowane są do korzystających (i chcących korzystać) z mechanizmu jakim jest budżet (...)
 • 6 lipca, 16:30 - Głuchołazy
  Grand Prix o puchar prezesa GKK Victoria Jazda indywidualna na czas w roku 2017 w ramach treningu szkółki OZKOL 5 etap trasa:...
 • 7 lipca, 12:00 (3 dni) - Krapkowice, marina Krapkowice
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  koncert, piknik
  Kolejna odsłona Pikniku Odrzańskiego. Będzie się działo, na pewno wyścigi smoczych łodzi, występy artystyczne, koncerty, wspólne i prywatne, wiele atrakcji. Komitet organizacyjny już pracuje pełną parą aby mieszkańcy byli zadowoleni.
 • 7 lipca, 18:00 (2 dni) - Brzeg
  W sezonie 2017 PM Penrite H6 dwie rundy będą imprezą jednodniową, a jedna 2-dniową i to właśnie bedzie Runda w Brzegu I etap wieczorny ( czyli 2 kilku kilometrowe okrążenia przeprawowe wliczajace się w całosciową klasyfikacje II rundy) II etap dzienny trwa 6 godzin i będzie podzielony na dwie, 3-godzinne części. W ich trakcie załogi muszą pokonać jak najwięcej okrążeń pętli. (...)
 • 7 lipca, 19:00 - Opole, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
  koncert, festiwal
  Narodowe Centrum Polskiej Piosenki i New Vision zapraszaja na Opolskie U'rodziny Rege, koncert zespołu Bakshish i zaproszonych gości z okazji 35-lecia zespołu Bakshish. Koncert z udziałem filharmoników opolskich. Wśród zaproszonych gości są: Maria Sadowska, Dawid Porta, Maleo Reggae Rockers, Dżej Dżej, Andrzej Krzywy, Pablopavo, Staszczyk oraz zespoły Gang Bawariii, Zebra Dub, (...)
 • 8 lipca, 8:00 - Jarnołtówek
  Zapraszamy na jedenastą edycję Rajdu Opawskiego który się tradycyjnie odbędzie w Jarnołtówku k. Głuchołaz dnia 8 lipca. Będzie on również szóstym Memoriałem Roberta Borowczyka. Więcej informacji w połowie czerwca!
 • 8 lipca, 10:00 - Paczków, Paczków Zalew
  charytatywne
  Zapraszamy wszystkich na drugą edycję Charytatywnego Triathlonu Rebelianta! Tak jak w roku 2016, będziemy pływać, jeździć na rowerach i biegać, aby wspomóc podopiecznych fundacji "SezaM". Zadbamy również o wszystkich kibiców - grill, loteria upominków i inne liczne atrakcje dla calej rodziny. Przyjdź, pomoż i zostań prawdziwym REBELIANTEM
 • 8 lipca, 10:00 (2 dni) - Moszna, Moszna Zamek
 • 8 lipca, 10:30 (2 dni) - Opole, Maximus Fitness Club
  warsztaty, ciekawe
  Weekendowy Kurs Tańca Użytkowego w Opolu: 8-9 lipca ZAPISY I INFORMACJE: www.dancecity.pl/page/opole-uzytkowy-8-9-07-2017 Taniec użytkowy to naturalny sposób tańczenia w parze, bazujący na bardzo prostym kroku podstawowym. Można (i należy) go tańczyć do dowolnego rodzaju muzyki rozrywkowej, idealnie nadaje się na wszelkie imprezy towarzyskie jak wesela, Sylwester, imprezy klubowe (...)
 • 8 lipca, 14:00 - Strzelce Opolskie, Amfiteatr na Górze Św.Anny
  koncert
  Igrzyska Rockowe 2017 Góra Św. Anny / 08.07.2017r. / Amfiteatr Coma Grupa powstała w 1998 roku w Łodzi z inicjatywy gitarzysty Dominika Witczaka i perkusisty Tomasza Stasiaka, obaj występujący wcześniej w grupie Ozoz. Wkrótce do zespołu dołączył basista Rafał Matuszak, a następnie gitarzysta Wojciech Grenda i wokalista Piotr Rogucki. Pierwszym wydawnictwem grupy był (...)
 • 8 lipca, 14:00 - Leśnica, Amfiteatr Góra Św. Anny
  koncert
  Andrzej Nowak& Złe Psy Coma Dżem Big Cyc Sebastian Riedel & Cree Rebelianci Box Canyon Draw The Line www.igrzyskarockowe.pl igrzyskarocka@wp.pl
 • 8 lipca, 15:00 (2 dni) - Kędzierzyn-Koźle, OLIMPIC FITNESS CLUB
  warsztaty, ciekawe
  Weekendowy Kurs Tańca Użytkowego w Kędzierzynie-Koźlu: 8-9 lipca ZAPISY I INFORMACJE: www.dancecity.pl/page/kedzierzyn-kozle-uzytkowy-8-9-07-2017 Taniec użytkowy to naturalny sposób tańczenia w parze, bazujący na bardzo prostym kroku podstawowym. Można (i należy) go tańczyć do dowolnego rodzaju muzyki rozrywkowej, idealnie nadaje się na wszelkie imprezy towarzyskie jak wesela, Sylwester (...)
 • 8 lipca, 15:00 - Góra Świętej Anny, Amfiteatr Na Górze św.Anny
  koncert
  Festiwal "Igrzyska Rockowe" w największym Amfiteatrze w Europie na Górze Św. Anny. Muzyczna uczta dla miłośników najlepszego polskiego rocka w wykonaniu Tuzów Polskiej Sceny Rockowej! Igrzyska Rockowe 2017 Góra Św. Anny / 08.07.2017r. / Amfiteatr Coma Grupa powstała w 1998 roku w Łodzi z inicjatywy gitarzysty Dominika Witczaka i perkusisty Tomasza Stasiaka, obaj występujący wcześniej (...)