WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo wielkopolskie

Województwo wielkopolskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
Jutro
Weekend
 • 29 marca, 16:30 - Poznań, Księgarnia "Z Bajki"
  29 marca, godzina 16.30 do 17.30 „Afryka jest wielki zagłębiem bajek – twierdzi polski afrykanista, Eugeniusz Rzewuski. – Nie trzeba ich szukać, odkopywać, sklejać z kawałków. Są na wsi i w mieście, w puszczy, na sawannie i w pustynnych oazach. Na rybackich łodziach żaglowych niosą się po wodach jezior i oceanów. A przede wszystkim żyją w języku”. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami (...)
 • 29 marca, 17:00 - Piła, Rockopolis
  HOBBY, STYL ŻYCIA > AUDIO VIDEO
  kiermasz, wymiana
  Halo PIŁA! Macie braki na swoich półkach, regałach, stojakach? A może chcesz sprawić bliskiej osobie prezent w postaci płyty winylowej? W najbliższym czasie masz na to okazje! Winyle już od 5 zł! Będziemy mieć dla Was dużo promocji w skrzynkach 5, 10, 15, 20, 25! Jednak nie tylko cena będzie atrakcyjna ale również jakość oraz rzadkie wydania! Zapraszamy na 1 edycje Strefy Płyt (...)
 • 29 marca, 18:00 - Poznań, Klub U Bazyla
  koncert
  Dawid Kwiatkowski Źródło: Materiały promocyjne organizatora.
 • 29 marca, 18:00 - Kalisz, Galeria Sztuki im. Jana Tarasina / City Art Gallery in Kalisz
  pokaz
  Serdecznie zapraszamy na prezentację publikacji podsumowującej projekt „Powrót (do) przyszłości”. Spotkanie poprowadzą redaktorzy książki: Mateusz Szymanówka i Katarzyna Koślacz. Wstęp wolny. „Powrót (do) przyszłości” to program performatywny, który realizowany był od kwietnia do października 2016 roku w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Projekt złożony był z czterech (...)
 • 29 marca, 18:00 - Poznań, Centrum Amarant
  Lubisz poezję i się nią interesujesz? Dostrzegasz w sobie wrażliwość twórczą, odczuwasz bardziej, mocniej otaczajacą Cię rzeczywistość? Fascynują Cię ludzie związani ze środowiskiem literatury, sztuki? Język poezji sprawia, że potrafisz opisać rzeczy których nie da się opisać i wypowiedzieć to, co z pozoru jest niewypowiedziane? Jeśli kochasz słowo pisane i czujesz, że Twój talent (...)
 • 29 marca, 18:00 - Poznań, Cook Up
  dla dzieci, warsztaty
  Zapraszamy na kolejne warsztaty z rybami i owocami morza w roli głównej. Zajęcia poprowadzi Ernest Jagodziński, utytułowany szef kuchni restauracji Cucina w City Park Hotel & Residence w Poznaniu, wyróżniony podczas tegorocznej edycji konkursu Gault&Millau w kategorii Szef Jutra. Na zajęciach nauczycie się m. in. czyszczenia, obierania, doprawiania owoców morza oraz czyszczenia (...)
 • 29 marca, 18:45 - Poznań, Kino Rialto
  pokaz, premiera
  Tytuł oryginalny: American Honey Reżyser: Andrea Arnold Występują: Sasha Lane, Shia LaBeouf, Riley Keough Kraj produkcji: USA, Wielka Brytania Rok produkcji: 2016 Data premiery: 31 marca 2017 Język oryginalny: angielski Gatunek: dramat Czas trwania: 162 min. Szalone love story w reżyserii jednej z najciekawszych reżyserek współczesnego kina, nominowanej do Oscara i wielokrotnie (...)
 • 29 marca, 19:00 - Poznań, Blue Note
  koncert, widowisko, ciekawe
  UWAGA : Ilość miejsc ograniczona ze względu na pojemność klubu Blue Note Poznań.Pierwszą Poznańską Niesymfoniczną Orkiestrę Ukulele tworzą muzycy – pasjonaci, których uwiodło charakterystyczne brzmienie i filigranowy rozmiar hawajskiej gitary, powszechnie znanej jako ukulele.
 • 29 marca, 19:00 - Gołańcz, Sala STODOŁA
  Krakowski Kabaret pod Wyrwigroszem to jeden z najpopularniejszych kabaretów w Polsce. Występuje w czwórkę: Beata Rybarska, Andrzej Kozłowski, Maurycy Polaski, Łukasz Rybarski. W najnowszym, tegorocznym programie Kabaretu pod Wyrwigroszem - "Variaté" znajdą Państwo najnowsze skecze, monologi i piosenki. Błyskawiczne tempo programu, szereg inteligentnych skojarzeń i mnóstwo dowcipnych (...)
 • 29 marca, 19:00 - Poznań, Osiedlowy Dom Kultury "Pod Lipami"
  Kabaret CZESUAF pochodzi z Poznania. Tworzy go trzech mężczyzn łączących młodzieńczą, wręcz ułańską fantazję z niemałym doświadczeniem scenicznym zdobywanym od kilku lat podczas występów w całej Polsce. Czesuaf umiejętnie łączy humor społeczno-obyczajowy ze sporą dawką absurdu. Ta mieszanka jest znakomicie przyjmowana przez widownię zarówno w małych, kameralnych salach, jak i podczas (...)
 • 29 marca, 19:00 - Poznań, The Brother's Pub
  Ahoj! Nie zwalniamy tempa. Kolejne śpiewanki przed nami, zgodnie z zapowiedzią na tematy śpiewane po drugiej stronie od gór - Szanty! Na kajaki jak znalazł Tym razem wasz prowadzi je Rafał "Monti" Matuła, więc proponuję przybyć tłumnie, bo to jego pierwszy raz :) Jak zawsze sugestie mile widziane (Jarosław Topolewski?) Poniżej playlista: https://www.youtube.com/playlist?list=PLCUfmz_uvyaS3vxVA9XX8ebI2Ir9pshDh i (...)
 • 29 marca, 19:30 - Poznań, Zemsta
  spotkania autorskie
  Zapraszamy na spotkanie autorskie wokół nowej książki Michała Pospiszyla "Zatrzymać historię. Walter Benjamin i mniejszościowy materializm". Autor nie zraża się kulturową hegemonią prawicy. Jego odpowiedzią jest mniejszościowa historiografia, odzyskującą pamięć toczonych walk i antagonizmów, a przez to nie operująca jedynie na prawicowych mitach w rodzaju żołnierzy wyklętych, (...)
 • 29 marca, 20:00 - Poznań, Scena na Piętrze
  koncert
  WSTĘP WOLNY! 29 marca odbędzie się trzecia edycja Piano Day – imprezy zapoczątkowanej przez niemieckiego pianistę i kompozytora, Nilsa Frahma. Tego dnia w wielu miastach w Europie, Azji, Australii i Ameryce rozbrzmiewać będą dźwięki fortepianu. W ramach Piano Day w Scenie na Piętrze zagra Michał Kmieciak. Wystąpi wyjątkowo bez towarzyszącej mu zwykle sekcji smyczkowej, z premierowym (...)
 • 29 marca, 20:00 - Poznań, Locus
  Zgrywy Tonego Zgrywusa to fantastyczny Wieczór Quizowy. Do Zabawy może dołączyć każdy, o co osobiście zadbał Tony. Przyjdźcie do swojego ulubionego Pubu, nadajcie nazwę swojemu Zespołowi (odpowiadacie drużynowo), podejdźcie do Prowadzącego, zapiszcie się (wpłacając 2 zł od osoby wpisowego na nagrodę główną) i odpowiadajcie na pytania w trzech etapach: 1. Tony Luzak (wiedza ogólna) (...)
 • 29 marca, 20:00 - Poznań, Tandem pub
  International Language Exchange is coming up! Click the button and join us on Wednesday at Tandem pub :) Read it if you're new here: Do you want to have fun with fantastic people, make friends, practise your English or any other foreign language? Or maybe you'd like to simply talk with your friends and drink a beer or a drink? If so, you should come to CS Language Exchange! :) We (...)
 • 29 marca, 20:30 - Poznań, Klubokawiarnia Meskalina
  koncert
  To piosenkarka z Kanady, która porusza się na granicy gatunków takich jak folk, pop, country i rock. Koncertowała na terenie całej Ameryki, występowała też w wielu krajach europejskich, ale do Polski przyjedzie po raz pierwszy pod koniec marca 2017 roku. Wystąpi w duecie, z drugim gitarzystą. Podczas marcowej trasy artysta wystąpi m. in. w Niemczech, Luksemburgu i Szwajcarii. Promować (...)
 • 29 marca, 21:00 - Poznań, Alligator Poznań
  koncert
  Zapraszamy w najbliższą środę do Alligatora
 • 29 marca, 22:00 - Poznań, Klub Czekolada Poznań
  Oskarowa gala, błysk flashy i czerwony dywan? Już 29 marca będziecie mieli szansę poczuć się jak na gali rozdania nagród filmowych! Rada Samorządu Studentów Uniwersytetu SWPS w Poznaniu wraz z Klubem Czekolada zaprasza na (nie)zapomnianą noc w iście gwiazdorskim stylu! Studenci Uniwersytetu SWPS i CDV - wjazd za free. Studenci innych uczelni - 5 złotych. Reszta świata - 10 złotych (...)
 • 30 marca, 11:00 - Poznań, Poznan
  warsztaty
  Zapraszamy na kolejną edycję bezpłatnych warsztatów fotografii kulinarnej, które odbędą się 30.03 w Drukarnia Skład Wina & Chleba Poznań Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego czym prędzej udostępniajcie informacje o warsztatach na swoim profilu oraz wysyłajcie zgłoszenia na adres fundacjaviaart@gmail.com! W mailu koniecznie wpiszcie swoje imię i nazwisko oraz dlaczego to właśnie (...)
 • 30 marca, 16:30 - Poznań, Księgarnia "Z Bajki"
  30 marca, godz. 16.30 Czwartek Literacki z Baśniami Barda Beedle’a To spotkanie dla młodych czarodziejów. Te baśnie mają wiele wspólnego z naszymi bajkami. Cnota jest w nich zwykle nagradzania, a niegodziwość karana. Różnica polega na tym, że w bajkach mugolskich czary są zazwyczaj źródłem kłopotów bohaterów, w baśniach Rowling sami bohaterowie posługują się czarami. Czy to tylko (...)
 • 30 marca, 17:00 - Poznań, Klub Osiedlowy KRĄG Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald
  piknik
  Biesiada muzyczna w wykonaniu Piotra Siejakowskiego
 • 30 marca, 17:00 - Książ Wielkopolski, Biblioteka Publiczna Książ Wlkp.
  HOBBY, STYL ŻYCIA > RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Zapraszamy na pierwsze tego typu spotkanie - w przyjemnej i twórczej atmosferze, w gronie uzdolnionych plastycznie osób, powstawać będą cudne bibeloty wielkanocne. Prowadząca spotkanie przygotuje wszystkie potrzebne materiały - ich koszt to 15 zł dla każdego uczestnika. Wykonany przedmiot - podgląd na plakacie - będzie własnością uczestnika.
 • 30 marca, 17:00 - Poznań, MK Bowling Poznań
  HOBBY, STYL ŻYCIA > AUDIO VIDEO
  Halo POZNAŃ! Macie braki na swoich półkach, regałach, stojakach? A może chcesz sprawić bliskiej osobie prezent w postaci płyty winylowej? W najbliższym czasie masz na to okazje! Winyle już od 5 zł! Będziemy mieć dla Was dużo promocji w skrzynkach 5, 10, 15, 20, 25! Jednak nie tylko cena będzie atrakcyjna ale również jakość oraz rzadkie wydania! Zapraszamy na 1 edycje Giełdy Płyt (...)
 • 30 marca, 17:00 - Poznań, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny - Wydział Zamiejscowy w Poznaniu
  wykład
  Powszechnie wiadomo, że seks jest ważną częścią naszego życia. Rozładowuje napięcia, poprawia nastrój za sprawą zachodzących procesów biochemicznych. Wpływa także na nasze zdrowie, wzmacniając odporność czy dotleniając organizm. O tym jak czerpać radość z seksu, radzić sobie z lękami czy obawami oraz w jaki sposób aktywność seksualna wpływa na jakość nasze życia będzie można porozmawiać (...)
 • 30 marca, 18:00 - Ostrów Wielkopolski, Klub Stara Przepompownia
  koncert
  Zespół rockowy Siła Przebicia; powstał w 1982 roku i działał do 1985 roku pod egidą Ostrzeszowskiego Domu Kultury. W tym okresie tworzyliśmy własną muzykę inspirowaną twórczością takich wykonawców jak Black Sabbath, Iron Maiden, Judas Priest, AC-DC itp. Występowaliśmy głównie na scenach Ostrzeszowa, Ostrowa Wielkopolskiego i innych miast regionu, w tym kilkakrotnie jako support (...)
 • 30 marca, 18:00 - Poznań, Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
  dla kobiet
  Kochani, po przerwie wracamy z wielką mocą! Prezentacje będą 2 choć prowadzących aż 3:). Dowiecie się jak stworzyć smakowitą markę, którą na pewno wielu z Was zna. Porozmawiamy również, co nieco o Pythonie. Wracamy do zapisów na wydarzenie, już niedługo pojawi się link do biletów (oczywiście darmowych). Ostatni news: To nasze ostatnie spotkanie w CK Zamek, od kwietnia przenosimy (...)
 • 30 marca, 18:00 - Nowy Tomyśl, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu
  Serdecznie zapraszamy na spotkanie naszego Klubu Miłośników "Przez kontynenty". Tym razem wraz Aleksandrą Warczyńską odkryjemy uroki bliskiej nam Wielkopolski. Jakże często wyjeżdżamy na wakacje, na wypady weekendowe szukając atrakcyjnych, ciekawych miejsc w odległych zakątkach Polski, czy poza granicami kraju. Tym czasem mieszkamy w regionie niezwykłym i niedocenianym. O miejscach (...)
 • 30 marca, 18:00 - Poznań, Collegium Da Vinci
  KULTURA I SZTUKA > SZTUKA ULICZNA
  ⭐ Porozmawiajmy o muralach ⭐ Zdobią, szpecą, zadziwiają, zachwycają, prowokują? Zdania są podzielone. Dla jednych są przykładem niezależnej myśli artystycznej, dla innych formą zwrócenia uwagi na problemy społeczne, dla kolejnych zwykłą reklamą wielkoformatową. Zdobią szare, smutne ściany i są dostępne dla każdego. Jednak, czy nie powinny być brane pod uwagę przy opracowywaniu (...)
 • 30 marca, 18:00 - Poznań, GOSU - gry planszowe
  Zapraszamy na super zabawę przy nadawaniu koloru figurkom :) Nie musisz umieć tego robić, my też nie potrafimy, ale wpadaj żeby spędzić miło czas :) Farbki, herbata, modele i dobre towarzystwo czekają na Ciebie :) Wejście za symboliczne 5 zł. Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!
 • 30 marca, 18:00 - Poznań, Pracownia Kuniec Dymbiec
  dla dzieci
  Zapraszamy dzieci - od 10 roku życia i ich rodziców na spotkanie dotyczące mnemotechnik. Będziemy poznawać na nim w jaki sposób mózg zapamiętuje informacje i jak można wesprzeć dziecko w procesie uczenia. Dowiemy się jaka jest budowa mózgu; Jak mózg zapamiętuje informacje. Nauczymy się praktycznych sposobów wykorzystania mnemotechnik. Spotkanie jest bezpłatne, czas trwania 40-60 (...)
 • 30 marca, 18:30 - Poznań, PoemaCafe Kawiarnia Artystyczna
  wernisaż
  Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Elizy Mytko "Opowiedz, w jakich kolorach za mną tęsknisz". Wystawa potrwa do 21.04.2017. Wstęp wolny. Eliza Mytko - maluje od 2012 roku. Tematem wiodącym Jej prac jest kobiece i męskie ciało w subtelnej, zmysłowej i erotycznej odsłonie. Więcej o Artystce: http://elizamytko.pl/
 • 30 marca, 18:30 - Poznań, Laser Tag Poznań
  SPORT I REKREACJA > STRZELECTWO I POKREWNE > AIRSOFT I PAINTBALL
  Gra otwarta tylko dla nowych graczy, z możliwością nauczenia się 2 trybów gry, za free ;) Na grę składać się będą: - 18:30/45 - szkolenie do gry - 18:45/19:05 - gra 20 min - team deathmatch (podstawowy scenariusz) - przerwa/wyniki - 19:20/40 - gra 20 min - sniper (1 życie, 1 nabój w magazynku) - wyniki Chcesz wziąć udział zupełnie za darmo? Nigdy wcześniej nie grałeś i chcesz się (...)
 • 30 marca, 19:00 - Przeźmierowo, Centrum Kultury w Przeźmierowie
  koncert
  Rusza trasa koncertowa polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Tym razem barwny ensemble multinstrumentalistów Czesława Mozila zagra z polską orkiestrą barkową o międzynarodowej renomie. Arte dei Suonatori, prawdziwi mistrzowie muzyki dawnej, mają na swoim koncie kilkanaście płyt i kilka prestiżowych nagród muzycznych. Koncert Czesław Śpiewa&Arte dei Suonatori to orkiestrowy rozmach (...)
 • 30 marca, 19:00 - Poznań, Kino Rialto
  pokaz, premiera
  Tytuł oryginalny: Forushande Tytuł angielski/międzynarodowy: The Salesman Reżyser: Asghar Farhadi Występują: Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti, Babak Karimi Kraj produkcji: Iran, Francja Rok produkcji: 2016 Data premiery: 21 kwietnia 2017 Język oryginalny: perski Gatunek: obyczajowy, thriller Czas trwania: 125 min. „Klient” to nowy film Asghara Farhadiego, twórcy oscarowego (...)
 • 30 marca, 19:30 - Poznań, Nowa Czytelnia
  koncert
  Start: 19:30 Wstęp: 15 zł - w dniu koncertu Atlas Bird /DE/ Post-Rock/Indie "Isolate" - https://youtu.be/x6TFOhy9HWE "Voyage" - https://youtu.be/eSO6zQDlN0U Futurelight /PL - Łódź/ Indie/Electronic/Alternative Rock "L.O.V.E." - https://youtu.be/JzN3_LuvSAM "Back To You" - https://youtu.be/WeYDXnHl9Vs Part of the kitchen /PL - Poznań/ https://soundcloud.com/anna-pr-tka-190972233/lady-coverpart-of-the-kitchen https://soundcloud.com/anna-pr-tka-190972233/nieudani
 • 30 marca, 19:30 - Poznań, 9stóp
  Zgrywy Tonego Zgrywusa to fantastyczny Wieczór Quizowy. Do Zabawy może dołączyć każdy, o co osobiście zadbał Tony. Przyjdźcie do swojego ulubionego Pubu, nadajcie nazwę swojemu Zespołowi (odpowiadacie drużynowo), podejdźcie do Prowadzącego, zapiszcie się (wpłacając 2 zł od osoby wpisowego na nagrodę główną) i odpowiadajcie na pytania w trzech etapach: 1. Tony Luzak (wiedza ogólna) (...)