WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo wielkopolskie

Województwo wielkopolskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 • 18 października, 10:00 - Szamotuły, Kino Halszka
  konkurs
  Zapraszamy do udziału w XI Amatorskim Konkursie Gwarowym „Godejma po naszymu”. Wejściówki są dostępne w ośrodku kultury oraz w kinie Halszka. Szczegóły w regulaminie do pobrania - patrz dyskusja Zgłoszenia przyjmujemy do 14 października.
 • 18 października, 12:00 - Piła, PWSZ w Pile
  W związku z obchodami Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile, pragnie włączyć się w uroczystości, będące wyrazem uznania wobec walczących o wolność naszego narodu. Uczelnia chce uczcić to wydarzenie, organizując koncert niepodległościowy, który odbędzie się 18 października. Będzie to wydarzenie (...)
 • 18 października, 17:00 - Kalisz, Ratusz
  wernisaż
  Serdecznie zapraszamy w czwartek, 18 października o godz. 17.00 do kaliskiego Ratusza na otwarcie poplenerowej wystawy Zielona Sztuka 4. Zaprezentujemy efekty prac uczestników i artystów biorących udział w plenerze, którego motywem przewodnim był Land Art, czyli Sztuka Ziemi. Zielona Sztuka to wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży organizowane cyklicznie przez Galerię Sztuki (...)
 • 18 października, 17:30 - Poznań, Kino Apollo Teatr
  Sztuka "Triathlon Story" to wyjątkowo energetyczna i dynamiczna komedia, która rozgrywa się w przeddzień zawodów Ironman. W hotelowym pokoju, wieczorem,  przypadkowo spotykają się czterej uczestnicy tych najbardziej prestiżowych triathlonowych zmagań. Każdy z nich zjawia się tam z innego powodu i każdy z nich czegoś innego oczekuje od startu. Łączy ich triathlon a co ich (...)
 • 18 października, 17:30 - Szamotuły, Kino Halszka
  koncert
  Zapraszamy do udziału w koncercie galowym XI Amatorskiego Konkursu Gwarowego „Godejma po naszymu”. Miejsce i termin: kino Halszka, 18 października 2018, godz. 17.30. Wejściówki na koncert galowy są dostępne w ośrodku kultury oraz w kinie Halszka.
 • 18 października, 18:00 - Ostrów Wielkopolski, Kino Komeda
  Teresa Werner to polska piosenkarka pochodząca z Nakła Śląskiego. Pojawiła się na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. Carnegie Hall oraz Broadway. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. W 1991 roku Teresa Werner reprezentowała zespół "Śląsk" na Festiwalu Piosenki Ludowej w RPA, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Jej kariera solowa przyspieszyła (...)
 • 18 października, 18:00 - Poznań, Planszufka
  Na Planszufkowe granie wraca Single Geek. Kiedy? W czwartki ! Ile razy zdarza się tak, że chcesz zagrać i nie masz z kim? Bo dziewczyna/żona nie lubi planszówek, a chłopak/mąż nie gra, a znajomi by chcieli, ale nie mogą. Planszufka wychodzi Wam naprzeciw. Przyjdźcie do Planszufki zasiądźcie przy jednym stole - poznajcie nowych ludzi i grajcie. Najlepiej umówić się na konkretną (...)
 • 18 października, 18:00 - Murowana Goślina
  koncert
  Więcej: http://kultura.murowana-goslina.pl/kalendarz/koncert-z-okazji-dnia-seniora/
 • 18 października, 18:00 - Gniezno, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie
  wernisaż
  Ad oculos: Chaos uporządkowany Chaos i ład. Upał i chłód. Zgiełk i cichość. Koloryt i monotonia. Życie toczące się swoim odwiecznym rytmem, który potrafi zadziwić, oczarować, a często nawet zaszokować, natura, ludzie, religie i rytuały – wchłaniają nas jak hydra. Potem zwracają oklejonych lepkim melanżem, uzależniając od wszystkich obrazów, które już nigdy nie opuszczą naszych (...)
 • 18 października, 18:00 - Poznań, School of Form
  wykład, wernisaż, wystawa
  Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy “Empatia, teraz!”, który odbędzie się w siedzibie School of Form 18 października 2018 o godzinie 18.00. Towarzyszyć mu będzie oprowadzanie kuratorskie w wykonaniu Michała Bachowskiego a tuż po nim o godzinie 19.00 wykład "Bliżej wykluczenia - bliżej wykluczonych" dr Małgorzaty Gamian-Wilk, wykładowcy Uniwersytetu SWPS. Zapraszamy do zgłoszenia (...)
 • 18 października, 19:00 (różne terminy) - Poznań, Stary Browar Nowy Taniec
  24.05.2018 / 19.00 / Studio Słodownia +3 TEATR ROZBARK / ANNA PIOTROWSKA "Fast Food Foot" Popkulturowe nawiązanie do fast food to nie refleksja nad tym, jak się odżywiamy. To metafora prędkości, z jaką pochłaniamy obrazy i przyjemności, z jaką wchodzimy w to, co podsuwają nam masowe media. Spektakl przyjmie strukturę TV show z wszystkimi tego konsekwencjami. Postaci, w jakie (...)
 • 18 października, 19:00 - Ostrów Wielkopolski, Klub Stara Przepompownia
  Zapraszamy na udział w testach. Testy to testy, sprawdzamy nowe żarty po to, żeby w regularnej trasie wszystko siedziało jak należy. Tym razem testować je będzie Łukasz Lotek Lodkowski. Jeden z najbardziej energetycznych wykonawców polskiej sceny stand-upowej. Naturalnie śmieszny. Wszystkie elementy, które posiada, od głosu, poprzez mimikę, gestykulację i przekazywane treści bezsprzecznie (...)
 • 18 października, 19:00 - Słupca, Miejski Dom Kultury
  Miro Gavran MĄŻ MOJEJ ŻONY spektakl gościnny - Formacja Artystyczna KANDYD 2 Mieszkającego od kilku lat we Frankfurcie Ślązaka, niejakiego Zeflika, odwiedza przybysz z Warszawy, niejaki Edmund. Mężczyźni nie znają się wcale, lecz łączy ich – co okazuje się w trakcie wizyty – jakże istotna rzecz: kobieta. Dokładnie mówiąc, wspólna żona Helena. Jak poradzą sobie z tym problemem? Czy (...)
 • 18 października, 19:00 - Konin, Jemsushi (Jemsushi Konin)
  Zapraszamy na wieczór z prosecco :)
 • 18 października, 19:30 - Poznań, Klub pod Minogą
  W żyłach tego Islandzkiego trio płynie stonerowa i blues rockowa krew, a teraz The Vintage Caravan powrócą do Polski na 2 koncerty, które będą częścią trasy promującej ich nowy album „Gateways” wydany nakładem legendarnej wytwórni Nuclear Blast! Islandczycy porwą publikę swoimi narkotycznymi riffami 17.10 w warszawskiej Hydrozagadce i 18.10 w poznańskim (...)
 • 18 października, 20:00 - Poznań, SPOT.
  wejście 19.00, koncert 20.00 Supportował takie gwiazdy jak Janelle Monae, Aurora czy Sohn, jesienią przyjeżdża na koncerty do Polski! Conner Youngblood - wielka nadzieja amerykańskiej sceny zagra w Poznaniu (18.X. Spot), w Warszawie (19.X BARdzo Bardzo) i Wrocławiu (20.X Akademia). Amerykanin ma niezwykły talent pisania urokliwych, lirycznych piosenek, które zachwyciły (...)
 • 18 października, 20:00 - Poznań, BaRock Club
  koncert
  Zapraszamy na drugi z kolei jesienny koncert Meteory ! Tym razem mocną dawkę rocka, przekażemy Wam w czwartek, 18.10 w klubie Barock ! Razem z nami, porządna dawkę muzyki zapoda Wam Konkubent z Łodzi! Start imprezy: godzina 20:00 Wlotka: 5 zł
 • 18 października, 20:00 - Środa Wielkopolska, CIT Środa Wielkopolska
  ☆ Robert Cichy z koncertem promującym album "SMACK" w Środzie Wielkopolskiej ☆ Wydarzenie odbywa się w ramach projektu "Kulturalny MISZ-MASZ", realizowanego w ramach programu "Kultura Dostępna". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Robert Cichy jest producentem albumu, autorem wszystkich tekstów i kompozytorem (...)
 • 19 października, 16:00 - Kórnik, Przedszkole Bajkowy Dwór Piotr Małecki
  UWAGA PYRA !!! Kochane dzieci , drodzy rodzice! Ogłaszamy wszem i wobec iż ŚWIĘTO PYRY ODBĘDZIE SIĘ 19 PAŹDZIERNIKA O GODZINIE 16! W OGRODZIE PRZEDSZKOLA BAJKOWY DWÓR 😀 😉 w tym dniu przedszkole czynne do 15:30, uprzejmie prosimy o odebranie dzieci do tej godziny i tłumne przybycie na ziemniakowe świętowanie! Zabierzcie ze sobą całe rodziny! Czeka moc atrakcji! PS. Z pewnością (...)
 • 19 października, 17:00 - Września, Wrzesiński Ośrodek Kultury
  Obsada: Andrzej Grabowski / Mirosław Zbrojewicz, Tomasz Ciachorowski / Dawid Czupryński. Lech Dyblik / Marek Rębacz, Sławomir Pacek, Marta Chodorowska / Aleksandra Nieśpielak, Katarzyna Grabowska / Dorota Szperlak, Tajemniczy Nieznajomy Ciepła, tropikalna, wyspa 150 tysięcy lat temu. Bajeczne krajobrazy niezmącone drapaczami chmur i antenami telefonii komórkowej. Świat dzikich (...)
 • 19 października, 17:00 - Gostyń, Muzeum w Gostyniu
  Stowarzyszenie Dom Europejski, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Ziemi Gostyńskiej w Gostyniu i Muzeum w Gostyniu zapraszają na spotkanie z prof. dr. hab. Tomaszem Schrammem – Konsulem Honorowym Francji w Polsce na temat „Jaką rolę odegrała Francja przy odradzaniu się państwa polskiego”, które odbędzie się w piątek, 19 października 2018 roku o godz. 17.00 w auli Zespołu Szkół (...)
 • 19 października, 18:00 - Turek
  koncert
  Koncert Piotra i Wojtka Cugowskich wraz z Big Band Turek. - Hala Widowiskowo - Sportowa, ul. Parkowa 3 - Wstęp wolny
 • 19 października, 18:00 - Konin, Muzeum Okręgowe w Koninie
  wernisaż
  3 listopada 1997 r., działania policji udaremniły wywiezienie z terytorium Polski ikon. Sprawców przemytu, którzy podróżowali pociągiem relacji Warszawa – Frankfurt, nie znaleziono. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Sąd Rejonowy w Koninie, postanowieniem z dnia. 3 lutego 2011 r. przekazał ikony do Muzeum Okręgowego w Koninie. Obecnie zbiór 67 ikon z okresu XVII – XIX / XX w., (...)
 • 19 października, 18:00 - Kalisz, Centrum Kultury i Sztuki
  festiwal
  Spektakl „Całe życie w dresach” to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką Jeremiego. Justyna Tomczak-Boczko, opiekę nad synem traktuje jako sztukę życia, w której poczucie humoru jest niezbędne. Bo jej życie nie jest ani tak smutne, ani tak przerażające, jak by się mogło wydawać. Być może dlatego, czasem słyszy od znajomych: „Justyna, ty w ogóle nie wyglądasz na matkę niepełnosprawnego (...)
 • 19 października, 19:00 - Piła, Audytorium Maximum
  Artysta, dla którego zawsze najważniejszy jest słuchacz, zaśpiewa piosenki najbliższe jego sercu. Spotkajmy się razem z Aloszą Awdiejewem, który w wyjątkowym repertuarze, pozwoli nam odkryć siebie na nowo. To co najważniejsze! Ten głos, gitara i intymna atmosfera szczególnej rozmowy. Alosza Awdiejew, człowiek-orkiestra, który już od kilkudziesięciu lat trafia swoim głosem prosto (...)
 • 19 października, 19:00 - Poznań, Klubokawiarnia Meskalina
  wejście: 18:00 start: 19:00 Agencja Go Ahead zaprasza na dwa koncerty Laurel w Polsce! Artystka zagra 18 października w warszawskiej Hydrozagadce i dzień później w poznańskiej Meskalinie! Młoda Brytyjka zaistniała na muzycznym rynku w 2013 roku, a debiutancki album "To The Hills" wydała rok później. Obecnie na koncie ma już trzy wydawnictwa i pracuje nad czwartym krążkiem (...)
 • 19 października, 19:00 - Kalisz, Pub Urwany Film
  Hype-Art / koncerty, stand-up, management zaprasza na wyśmienity wieczór stand-up. Z nowym programem 'Bałagan na strychu' wystąpi Łukasz Lotek Lodkowski - jeden z najbardziej energetycznych wykonawców polskiej sceny stand-upowej. Naturalnie śmieszny. Wszystkie elementy, które posiada, od głosu, poprzez mimikę, gestykulację i przekazywane treści bezsprzecznie legitymizują go do (...)
 • 19 października, 19:00 - Poznań, Klub Muzyczny B17
  koncert
  MIUOSH AKUSTYCZNIE. Trasa koncertowaPo zagraniu dwch serii koncertw akustycznych w Katowicach, MIUOSH razem z FDG. Orkiestr w poszerzonym skadzie, muzykami NOSPR i gomi specjalnymi rusza w tras po najwikszych miastach w Polsce, eby w ich najlepszych salach zagra wyjtkowe wersje swoich utworw. Przekrj caej dyskografii rapera w akustycznych aranacjach.MIUOSHFDG. Orkiestra | Muzycy (...)
 • 19 października, 19:00 - Poznań, Scena Robocza
  NIE MÓW NIKOMU reż. Adam Ziajski 19 X / piątek / 19:00 / bilety: https://bit.ly/2Q6RrCU ..Chciałbym krzyknąć: wybieram milczenie! Ale jak tu wykrzyczeć takie wyznanie? Dzisiaj nawet zwykła rozmowa z dawno niewidzianym znajomym może przypominać taniec saperów na polu minowym. Dookoła wszystko spsiało. Bardzo mnie to smuci i martwi. Długo myślałem nad tym, kogo bym upoważnił do (...)
 • 19 października, 19:00 - Poznań, Stary Browar
  koncert
  Koncert "Albo Inaczej 2" na 15-ste urodziny Starego Browaru! WSTĘP WOLNY - Najgorętsze muzyczne nazwiska młodego pokolenia i hiphopowe klasyki na jednej scenie. Niemożliwe? A jednak. Zarówno wielbiciele hip-hopu jak i nowych brzmień, nie mogą tego przegapić! WYSTĄPIĄ: * Krzysztof Zalewski * NumerRaz * Te-Tris * Rosalie. * Ralph Kaminski * Eldo * Ten Typ Mes * Monika Borzym * Fismoll * (...)
 • 19 października, 19:15 - Ostrów Wielkopolski, Dom Katolicki Parafii Katedralnej
  Czy naprawdę znasz swoich bliskich? W kochającej się rodzinie Lubienieckich skrywane są tajemnice. Pełna miłości do dzieci, wnuków i prawnuków babcia Anna nie rozmawiała z nikim o wojnie. Nikt nie wie jak naprawdę zginął wtedy dziadek. Gdy po śmierci babci wnuczka segreguje rzeczy prawda wychodzi na jaw. Od tej pory słowa wojna i Syberia dla całej rodziny nabiorą nowego znaczenia (...)
 • 19 października, 20:00 - Poznań, Mój Teatr
  Scenariusz i reżyseria: Marek Zgaiński Obsada: Anna Biniak, Izabela Tarasiuk Jest takie polskie przekleństwo - "Obyś nie miał znajomości". I wygląda na to, że brak znajomości jest o wiele gorszy od "Obyś się smażył w piekle" bo piekło jest iluzoryczne, a brak znajomości konkretny. Bohaterki komedii "Nago w kisielu" nie mają znajomości, wiodą nudne życie bez perspektyw, aż tu nagle (...)
 • 19 października, 20:00 - Poznań, Mój Teatr
  Scenariusz i reżyseria: Marek ZgaińskiObsada: Anna Biniak, Izabela TarasiukJest takie polskie  przekleństwo- "Obyś nie miał znajomości". I wygląda na to, że brak znajomości jest o wiele gorszy od "Obyś się smażył w piekle" bo piekło jest iluzoryczne, a brak znajomości konkretny. Bohaterki komedii "Nago w kisielu" nie mają znajomości, wiodą nudne życie bez perspektyw, aż tu (...)
 • 19 października, 20:00 - Gniezno, Klub Muzyczny MŁYN
  koncert
  Bilety przedsprzedaż : 35 zł w dzień koncertu 45 zł: Młyn // Fotostube (Zielony Ryek 12) : od 7.09.2018 Proletaryat powstał w Pabianicach w listopadzie 1987 roku utworzony przez Tomasza "Oleya" Olejnika (ur. 11. 01. 1965r.; wokal), Dariusza "Kacpra" Kacprzaka (ur. 21. 04. 1967r.; gitara basowa) i Jarosława "Siemiona" Siemienowicza (ur. 26. 09. 1964r.; gitara). Pierwszym perkusistą (...)
 • 19 października, 20:00 - Kalisz, Kalisz, Kalisz, Poland
  IV Gala Boksu Białych Kołnierzyków w Kaliszu! Odbyło się już 5 Gal, 35 walk, 80 aukcji i wspólnie zebraliśmy ponad 600,000zł na cele charytatywne. Czas nadszedł na Kalisz! Zapraszamy zawodników na wspólne treningi boksu! Więcej info na 506070625.
 • 19 października, 20:30 - Jarocin, Kontrapunkt
  koncert
  BAiKA, to skrót od Banach i Kafi. Zaczynali jako duet w listopadzie 2015, a w roku 2018 dołączył do nim Marcin Żabiełowicz - gitarzysta zespołu Hey. Grają rocka, ale w ich twórczości można też odnaleźć echa muzyki elektronicznej, reggae, bluesa, a nawet punk-rocka. W niecały rok po debiucie ukazała się płyta, którą sami autorzy określają jako "przedpłytę". Zawiera ona materiał (...)